Jak udělat strop

Od: Datum: 04.06.13 23:51 odpovědí: 6 změna: 06.06.13 15:41

Dobrý den,

V domku který jsem koupil, je strop (po levé straně z PZD) a po pravé straně bylo pár trámků a přes to hozené OSB,ale nedalo se potom chodit (bývalý majitel, to chtěl mít do budoucna otevřené do podkroví). Já podkroví dělat nebudu min. 20 let. Zatím to bude jen půda na kterou půjdu maximálně 1 x za měsíc. Potřeboval bych poradit z čeho udělat strop. Nečekaně hledám nejlevnější a nejjednodužší variantu Rozměr je 5,5 x 5,5 m. Napadlo mě, že bych dal traverzy "I" profil, mezi ně vatu, dolů parotěsku a SDK. No a nahoru udělat nějáký rastr a zaklopit OSB, aby se potom dalo jednou za čas chodit. Prosím poraďtě mě, co by bylo nejlepší. Popřípadě zda použít I-čka nebo trámy a jakých rozměrů, aby to nic neudělalo (ze spodu podepřené nebudou), jaké rozteče, jaký a z čeho rastr, jaké OSB atd. No prostě nejlepší variantu. Budu vděčný za každou radu. Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.06.13 08:30

Váš postup je špatný.

Jaká izolace bude pod traverzou a nad ní? Žádná, tepelný most jako (prosím doplnit). Dále nikdy nesmí být izolace zaklopena OSB deskou.

Osobně bych doporučil dřevěný strop, roznášení vrstvu, izolace čedičovou, kterou pak použijete za 20 let do podkroví, kontaktní difuzku a prkený záklop.

Takto jen stručně, podrobnosti dle Vašich požadavků..

Ohodnoceno: 2x

Od: tojmin*
Datum: 05.06.13 10:14

Dobrý den.

Nemám s tím zkušenosti, dům jsem koupil nedávno a byl bych velice rád za dobrou radu.

Izolaci nad a pod traverzy jsme žádnou neplánovaly, což je asi chyba.

Ještě mě radily pokračovat ve stropě, jaký je v levé části, tzn. PZD nebo hurdisky. Ale já si myslím, že ten dřevěný by mohl být, lepší, rychlejší,levnější, bez betonování atd.

Mohl byste mi prosím poradit, jaký postup zvolit? Jestli "I-čka" nebo trámy, jaké rozměry, aby se na 5,5 m neprohnuly, jak daleko od sebe je ukládat? Dále jakou izolaci,jestli vatu, které mám na půdě dost, nebo ji nechat být a raději použít jinou izolaci, jak ji dát, aby bylo vše tak jak má být, jak silný a z čeho záklop atd. No prostě přesný postup a složení stropu, tak aby se po něm dalo chodit jak po půdě a byl zateplený Moc by mě to pomohlo. Radí mě kamarádi, ale nikdo tomu pořádně nerozumí, tak bych rád znal názor a rady od odborníka.

Ten strop z PZD vlevo bych také rád zateplil, ale nevím jak.

Předem díky.

Datum: 05.06.13 11:02

Nejsem odborník, ale jen trošku znalý. Protože nejsem odborník, nespočítám Vám jaké trámy musíte mít. Osobně bych šel do té tloušťky aby byla stejná výška jako u betonového stropu. Širším trámem, nebo hustším rozložením se vyrovná zatížení. Chtělo by to více fotek a detailů. Pak konzultace on line třeba po skype...

doplněno 05.06.13 15:24:

Pokud zvolíte "Ička" mezi ně PZD desky, na ně pak izolaci a záklop nikoliv z OSB.

Parotěsku dáte dospodu, na teplou stranu. Pod sádrokarton.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 05.06.13 14:38

Před chvílí mě volal známý a sehnal mě za hodně dobrou cenu "I" 180mm, 6 m dlouhé, ty stejné jsou použity i u toho betonového stropu vedle. Jen nevím po kolika je dát od sebe v případě, že bych dělal ten dřevěný strop a jak by to složení mělo celé vypadat. Zřejmě ze spodu sádrokarton na rastru a co nad to jakou izolaci mezi "I", jakou pod a nad "I" a čím, jaké folie a v jakém pořadí a čím to zaklopit. Mám dost vaty 16cm silná, kdyby se dala použít. Jinak fotky dodám.

S tím podkrovím moc nepočítám, jelikož přízemí je pro rodinu dost velké a jelikož nemám ještě děti, tak nevím jestli má cenu přemýšlet nad tím, co kdyby tam za 25 let chtěli něco dělat.

Datum: 06.06.13 15:41

Napadla mě ještě jedna varianta, ale nevím zda to není blbost.

Dát "I" 180mm asi po 110 cm, kolmo do nich vložit na míru vyřezané trámky nebo fošny např. 5cm a dát je na stojáka (přivrtat) cca po 50cm. Ze spodní strany dát sádrokarton, parotěsnou folii, mezi "I" a trámky vatu a zaklopit deskama.

A zateplit teda i ty traverzy, nejspíš se to asi dělá polystyrenem že?

Datum: 05.06.13 10:24

ještě doplním milana, jak píšete traverzy použít tak tam se používá podlahový polystyren a želetobetonová deska, toto řešení je sice navěky a taky mnohem dražší než dřevo.

Pokud zvažujete jednou do budoucna podkroví, tak bych volil nosné trámy na to záklop pak izolaci a zase záklop. Rozměr trámů dle nosnosti podlahy.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.