Nosnost dřevěných trámů 10x10

Od: Datum: 04.06.13 19:39 odpovědí: 12 změna: 05.06.13 00:15

Dobrý den,

právě stavým nový včelín o rozměrech 730cm na 320cm. Moje otázka je prostá... kolik unese trám o rozměrech 8x8 , 10x10 a 12x12 cm, na výšku 2m. Jde o to, že střecha bude z tašek, které jsou na baráku (zbytek), ovšem jsou pekelně těžké na m čtvereční. 1 váží 4,3 kg. Všechno bych měl, jen nevím jaké trámy použít... Na těch 7m bude 4x trám a na ty 3m 1 mezi. Tzn: 10 trámů. Hodlám je dát na patky, jak jsou ty nové autobusové zastávky ze dřeva. Musím počítat s větrem (né extremním) a hlavně se sněhem.

Tzn: váha tašek váha sněhu váha konstrukcě hodně navíc.

Otázka: CO TO UNESE? Jaké trámy s jakým průměrem? (podle mě 12x12 jo), ale nevím

Předem dekuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.06.13 19:51

Nejsem statik, ale už jsem za život nějakou takovouhle stavbu postavil. A trámy 12x12 to rozhodně unesou. Však už staří dědci říkali: Dříví na stojato a ženská na ležato vydrží nejvíc.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 04.06.13 19:53

Tezko nekdo zodpovi, pokud navic nebude uvedeno, jake drevo, tramy uz mas? Jinak otazka spise na statika

Ohodnoceno: 0x

Měly by postačit trámy 10 x 12 cm.

Ohodnoceno: 2x

Od: laybor*

http://www.pozemni-stavitelst…cz/download-vypis.php?sekce=6

Výpočet dřevěného trámu (ČSN)
Stáhnout
Exceloský prográmek, který ze zadaných hodnot spočte a posoudí dřevěný trám na 1. MS a 2. MS. Pozor, výpočet je proveden podle ČSN.
Formát: Excel, Zip | Verze: --- | Velikost: 7.15 kB | Stáhnuto: 9622

Datum: 04.06.13 20:44

Ahoj, je opravdu vidět, že jsi ne zcela staticky znalý až amatér. Trám je na strop nebo střechu zatímco ty lojzo píšeš o sloupu zřejmě na stojato a to opravdu není sranda, protože o vzpěru sloupů jsi zřejmě nesyšel. Jde o to, aby sloup ze dřeva neměl možnost uhnout do boku, tudíž by měl být proti tomu zajištěný - dostattečně zavětrovaný nebo provázaný s ostatními.Jinak včelín nahoře s taškama, to je opravdu "výhra". Větší ptákovinu jsem neslyšel. Zajdi za trušným tesařem a ten Ti řekne svý. Rada je jednoduchá - kde to jde udělej příhradovinu, pokud víš jak vypadá. Ta snese hodně. Jedná se o staticky určitou (jednoduchou) konstrukci.

Od: gws*
Datum: 04.06.13 21:16

Mno, jsem truhlář, zedník, elektrikář, včelař, grower na statku... i letadla Ultralight jsem dělal... i na benzínce vlastně na začátku :) ale o nosnosti dřevěných hranoů na stojáká vím prd, tojo.

Já hledám "chytráka" co mi na to dokáže odpovědět... a nééé "chytráka" který říká jak to nejde a jak to dělám blbě... To mi fakt pomužě, DÍK :)

doplněno 04.06.13 21:20:

Jinak se shoduji s jenyk® a albatros498022®.

Tyhle 2 si myslím že mají pravdu a něco o tom vědí, i když ženská je někde jinde, ale někdy taky prkno žj :)

Datum: 04.06.13 21:52

Tak si porad sam, kdyz nevnimas. Ja tyhle ferdy mravence beru s rezervou. Bud si klidne i vyuceny zednik, na statiku si netroufaji ani lidi s VS stavebniho smeru a ano, nemyslim ty architekty, ale inzenyry! Navic jsi ani poradne nedokazal popsat, jak to bude vypadat. Nebo je nase ucnovsky skolstvi tak v haji, ze truhlar nevi, ze chce-li neco vyrobit vypocitat MUSI mit nakres? Obrazek se sem da vlozit . Navic, par udaju ti jaksi chybi, kolik ty "pekelne" tezky tazky meri, aby se dalo dohromady, kolik jich bude, tvr ty strechy atd.

Jinak nechapu, co je spatny na starych poctivych drevenych vcelinech, nejaky vcelar, pres web najdes kontakty, spolky by jiste poradil.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 04.06.13 22:45

Zase tejden čtení a nic jsem se nedozvěděl... nemáš ani učňák, když nepochopíš otázečku: kolik unese trámek na stojáka..?

Když nevíš, tak mlč... jinak mi nepomůžeš a od toho, tento server, aspoň si mýslím, je.

Lidi z netu jsou fajn... odpovídaj na všechno přitom na nic.

Né všichni, ale je jich převaha :)

to: blbablondyna®

1)nick je pěkný

2)říkat "poraď si sám" , když máš poradit... co na to řict

3)já stavím "boudu" na to VS potřebuje asi jen blbablondyna® a plus ING za jménem a sedět na prdeli u kompu :)

4)nákres je fajn na otázku: nosnost hranolu 10x10cm :)

5)Já chci POCTIVÝ, DŘEVĚNÝ, VČELÍN s pálenejma taškama... co na tom? Jen to bude váha... Proto ta otázka: Nosnost toho hranolu 10x10cm

6)Včelařský spolek mi poradí nosnost sloupku? Každý má vlastně 7x3m včelín a jinak to nejde... :D:DDDDD

7)myslím si, že jsi miramira®, jen máš další accaunt...

BOŽE

honem do truhlárny a k tesařům...

ty aspon ZARUČENĚ NĚCO VĚDÍ...

tady to nejde

Upozornění od sys hejkal 05. 06. 2013 05:57:14
většinou žadatelé o radu či pomoc vystupují skromněji, a věnují se svému problému... Vaše provokování určitě nepovede ke zdárným výsledkům... zkuste se zamyslet i nad pravidly poradny...
Datum: 05.06.13 00:02

A vis proc ti tejden nikdo neporadil? Protoze jses vyliznej hulvat - to pozna svete div se i vylizana blondyna:-D Ja nevcelarim, jen koukam na vcelin dedy:-D A co se tyce tech tvych tramu, nerekne ti to nikdo, protoze pises jako pako. Doted ti nedoslo, ze nezalezi na nosnosti jedno tramu, ani odpoved, k cemu je tram urcen. Uz vubec nepobral rozumu, protoze jak zjistit nosnost tu mas uvedeno tusim dvakrat. A ano, ono zalezi prave na tom, pro tebe cizim slove "statistika" tobe totiz ani nedochazi, ze nosnost jako takova se da vypocitat jedine celkove, kdyz na to chces jeste spousty materialu nahazet navic zalezi i na spojovacim materialu, tahu pri zatizeni a dalsich vecech

Tak spesl, pro tve pomale chapani, na jedinou upresnujici otazku jsi nedokazal odpovedet. Jestli ja nemam ani ucnak, tak ty nemas ani hotovou zvlastni skolu. Na rozdil od tebe mi nedelala problem ani matiky na gymplu a vyse, ano, vcetne te deskriptivni geometrie, zasahujici prave do stavariny:-D

Ne, zklamu te, mam tu jediny nick - nemam zapotrebi si zakladat dalsi a dalsi, kvuli hulvatum, jako jsi ty!

Cituji tvuj zaver "BOŽE

"honem do truhlárny a k tesařům...

ty aspon ZARUČENĚ NĚCO VĚDÍ...

tady to nejde"

Nekecal tady nekdo o tom, ze je truhlar? Ja to nebyla:-D

Jinak me udivuje, ze cloveku tyden neporadi ani realni lide kolem, i kdyz to tu ctu, pak se ani nedivim!

Chudaci vcely, jestli jsi na vsechno, vcetne slusneho chovani a tvych udajnych profesi takovy odbornik, jak pises, to ty male pracovite chuderky moc hezky zivot neceka

A ano, muj nick je dobre, zvolen presne kvuli tkovejm, jako ses ty:-D

Upozornění od sys hejkal 05. 06. 2013 05:50:35
Upozorňuji Vás, že porušujete pravidla poradny, napadáte a urážíte uživatele... nejen v této otázce... Věnujte se pro příště podstatě dotazu, nehodnoťte prosím vlastnosti osoby tazatele nebo jiných uživatelů!

Datum: 04.06.13 22:16

No jo, ale tenhle jeho nesmysl bude snad potrebovat nakonec i zaklady:-D Navic, ty vceliny se vzdy delali co nejlehci, nejlepe na koleckach aby se dali autem odtahnout treba jako u nas k lipovemu lesu. Na tohle by potreboval jerab:-D

Jinak nechapu, lidi tim jak stari vcelari vymiraji prodavaji vceliny z pozustalosti a navod na vyrobu by se taky nasel na netu i s vykresama. Tohle je jak Pat a Mat

Datum: 04.06.13 22:50

Se starej o základy, který jsou vykopaný, když máš poradit s nosností... bloncka jak ze vtipu :D

Včelín na pevno, před barákem OMG

psát jak jeden včelaří nééééé ještě? :D

doplněno 04.06.13 23:01:

1) Patky, jsou základy.

2) Každá stavba má jinak nosnost a rozložení.

3) Seš dmnt, co o tom prd ví a píše, jak jsem psal víše.

STFU

Datum: 05.06.13 00:15

viz taky jeden priklad nosnosti tramu ve stavarine, taky se hledalo... Ale vas to asi netrkne!

I aplikace "Nosnik" a dalsi, ktere se daji stahnout chteji vic udaju, nez vy jste schopen zadat - jedine se umite vztekat jako pekne hystericky maly nebychovany spratek! Spratek, ktery nechape, ze uz mu vic lidi reklo, ze jenom na nosnosti tramu to nestoji!

http://forum.tzb-info.cz/1235…venych-tramu-a-jejich-rozmery

A priste k tem svym profesim budete dodavat, ze jste jeste vcelar!

To nema cenu, at vam poradi nekdo, ke komu se chovate slusne. Na vas je zbytecne ztracet cas!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.