Jakou fasádu?

Od: Datum: 04.06.13 14:57 odpovědí: 2 změna: 04.06.13 17:24

Dobrý den, máme starší rodinný domek, který má odkryté zdivo (směs plných cihel a vepřovic). Plné cihly trpí na vlhkost od deště (jedná se oelší dobu odkryté zdivo) a sem tam je kousek cihly odštípnut. Vepřovice jsou v dobrém stavu. Vlhkost od země není.

Nyní bych chtěl zdivo zakrýt a provést fasádu, bez zateplovacícho izolantu, pouze pro zakrytí zdiva, aby netrpělo a hledám nejlevnější z nejvhodnějších variant. Poradí někdo od fochu jak fasádu provést? Děkuji mnohokrát za pomoc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 04.06.13 15:24

Klasickou jádrovou omítku a po vyzrání natahnout fajnovou (štuk) - neomezí ´dýchání´ zdí, ale před počasím chrání.

Pokud si nechceš maltu míchat sám,lze koupit i pytlovanou - např. http://www.stavospol.cz/produ…mitky-a-malty/jadrove-omitky/ .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kjanik112*
Datum: 04.06.13 17:24

Za mé mnohaleté praxe se mi osvědčil tento postup: Na otlučenou zeď natáhnu Kari síť 5 mm, oka 15X15. Zeď prošroubuju závitnicemi M 12, podložky přes síť, důkladně utáhnu. Nakovu si ocelové hroty z roxoru 12, nabíjím je těsně pod drát sítě, heftnu elektrikou.Pak cementový špritz z betonu 1 : 3. Na to omítku cementovou 1 : 3, vápna ani na špičku nože.Pak je možností 100+1. Dát na to bílý Cemix venkovní s bílým cementem, zatočit,nechat bez nátěru jako přírodní omítku. Nebo ještě natřít bílou fasádní barvou. Nebo na to omítnout ještě maltu fasádní MK-2. , nechat též jako přírodní omítku.Atd. Bílá barva je výhodná, eventuelní mokré skvrny je nejméně vidět.Na tuto omítku dám klidně 30 let záruku.Je to levné a trvanlivé, neznám levnější, vzhledem k životnosti. Bohužel plno lidí při vyslovení kotovicová zeď má hned představu, že z takové zdi voda přímo stříká, jak musí být vlhká.Není to pravda. V letech 70,tých se v pohraničí desetitisíce rod. domků omítlo cementovou brizolitovou omítkou. Teoretici tenkrát přímo omdlévali-domy stojí po 40 letech dodnes a s původní omítkou-maximálně se na to natáhla fajnová.Fanatici vápenných omítek co 5 let to opravovali, až je to přestalo bavit, a dali si také brizolit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.