Pánve Fissler z Kauflandu

Od: Datum: 04.06.13 14:29 odpovědí: 21 změna: 02.12.14 14:10

Máte někdo zkušenosti s pánvemi Fissler. Teď je v Kauflandu akce na doplacení bodů z nákupů. Doplatky jsou do 500,- Kč. Je tento typ nejméně průměrné kvality nebo by to byly vyhozené peníze. Poraďte. díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.06.13 14:55

Je to opravdu kvalitní nádobí.

Ohodnoceno: 0x

Od: mj007
Datum: 07.06.13 23:12

Já musim říct že je to opravdu výborná firma,ale výrobky ve věrnostním programu jsou dle mého takříkajíc ušité na míru a kvalit běžných nabízených výrobků určitě nedosahují. Jen si zkuste najít na netu konkrétní! model z nabídky kaufland ;)

Od: toomass2
Datum: 17.07.13 15:17

Od: jirkaa*
Datum: 13.06.13 13:42

Díval jsem se na ty pánve v Kauflandu a opravdu to není běžná řada Fissler, v katalogu tot nádobí nenajdete a i zpracování je jiné - stačí si vzít do ruky katalogový Fissler a akční Fissler - rozdíl na první pohled.

V kauflandu mají nějakou noname řadu označenou Classic a vyráběnou snad v itálii, takže usuzuji, že to je nějaká řada ušitá na míru a kvalitu skutečného Fisslera to nebude mít - to je ovšem pouze moje doměnka.

Od: gus
Datum: 06.07.13 19:47

Doměnka je velice logická až správná. Podle všeho je to "řada" dělaná na míru Kauflandu. No co, v Ikei jsem kdysi koupil jejich IKEA-woka tuším za 799 (i s víkem) a vydržel tak dva roky. Tenhle za 500 by mohl vydržet (při dobrém zacházení) taky tolik. A pokud se bude (při smažení) chovat slušně, koupím si poté dražší (lepší) řadu s lepším (dražším) povrchem.

Od: fialka74
Datum: 13.06.13 17:39

Všem Vám děkuji za vyjádření. Taky jsem se zajímala víc, podrobněji. Nerada kupuji takto v akcích, ale máme z Lidlu Biffinet mikrovlnku a jede spolehlivě 7 let. Napadlo mi, že běžná pánev do 500,- Kč by snad mohla nějaký rok vydržet. Ještě se zeptám na délku záruky. Je mi jasné, že kvalitu jako klasický Fissler nemá. Zdá se mi docela levné. Na netu jednak pánve vypadají desingem jinak a taky ceny jsou značně rozdílné. Tak asi zkusím, nakonec ten doplatek není tak velký.

Od: hafhaf*
Datum: 04.08.13 05:55

mimochodem, jak jsem se tak koukal na net, u těch skleněných poklic je situace nejspíš jiná - ta kauflandí cena je cca podobná nejlacinějším nabídkám (jenže to jsou zásilkový obchody, takže je potřeba si přidat balný+poštovný; asi by se nějaký takový poklice sehnaly za podobnou cenu i v kamennym obchodě, ale asi ne v každym, a ještě lacinějc už asi vůbec ne

Od: mija*
Datum: 04.08.13 07:49

Mám pánev Fissler z Kauflandu půměr 28cm.Na netu jsem ji nenašla, je to opravdu jiný druh pánvi ale poměr cena a kvalita se mi zdá dobrá.Použivám ji krátce asi jen 2měsíce ale i tak si myslím a doufám že vyhozené peníze to nebyly, pokrmy se mi na ni připravujou dobře:).

Od: ruze®
Datum: 04.08.13 11:11

Moje mamka si jednu z Kaufu koupila,asi za 509,- tu hranatou + poklici za 150,- a je s ní moc spokojená.Já jsem si minulý týden taky v Kaufu koupila pánev,28 cm s keramickým povrchem.Měli tam 50% slevu ze 360,- na 180,-a jsem s ní taky moc spokojená.Záleží na každém,co se mu líbí a kolik chce investovat.

Od: toomass2
Datum: 04.08.13 12:14

No..zatim jste spokojená..:). To je právě rozdíl mezi drahou a levnou věcí(mimo jiné)...s tou dražší pánví můžete bejt spkojená třeba 5 let..s tou levnou, pravděpodobně, asi tak na 99%...výrazně kratší dobu...

Datum: 04.08.13 12:21

Tady platíte hlavně za značku ne za kvalitu. Jak bude vypadat ta značková za šest roku? No a tu neznačkovou mohu za tři vyhodit a koupit novou v podstatě za cenu té jedné značkové.

Od: ruze®
Datum: 09.08.13 15:21

Záleží,jak často na ní smažíte a zda používáte správně dřevěné obracečky,já např.tak 1x týdně a smaltovanou pánev mám v dobrém stavu 20 let. :--))

Od: evulle
Datum: 14.08.13 18:27

Koupila jsem si v Kaufu tu hlubokou pánev ,dělala jsem na ní maso skoro bez oleje a super koupím si ještě jednu menší.Myslím ,že to není špatná cena.

Datum: 16.08.13 10:41

za ty penize jsou super , mam a pouzivam

Od: bloke
Datum: 22.08.13 10:45

Tiež som sa začal zaujímať o tieto panvice (máme doma súpravu hrncov a ďalšie jednotlivé kusy od Fisslera, sú velmi kvalitné), panvicu od nich ešte nemáme.

Po prvotnej nedôvere (aj k pôvodným vyšším cenám), alebo k povrchu (najprv som mal obavy že ide o teflon), mi však nepripadajú nijak ochudobnené - v ruke sú dostatočne ťažké, sú vyrobené z jedného kusu kovu (žiadne spájanie), majú kvalitný niekolkovrstvový keramický povrch, sú vyrobené v Taliansku (nie v Číne, ako pravdepodobne väčšina produkcie Tescomy). A panvice takýchto parametrov a kvalít sa naozaj pohybujú v podobných cenách 60-90 EUR (aj Fissler alebo Silit).

A že rada Classic je noname, by som netvrdil, dá sa nájsť napr. aj v ponuke v Nemecku (príklad http://www.idealo.de/preisver…ssic-pfanne-28cm-fissler.html ). Celkovo patria aj ich panvice k najlepšie hodnoteným (výsledky v testoch: http://www.testberichte.de/te…ect_emax_premium_p125419.html ).

Jediný ich "nedostatok" je len pri určitej menšinovej skupine zákazníkov, ktorí varia výhradne na indukcii - nato a pre nich nie sú tieto modely určené.

Tá podmienka nie je až tak lacná, nákup za najmenej 100 EUR k získaniu plného počtu známok (ja som minul asi 150, keďže niekedy mi známky "zabudli" dať, inokedy boli nákupy napr. 24,50 tesne pod 5 známkami a pod).

Akurát dúfam, že je možné kúpiť aj viac kusov na jednu takúto kartu, predsa len na možnosť kúpy panvice + pokrievky minúť nejakých 250 EUR by bolo už príliš.

Od: maartin
Datum: 23.08.13 13:49

Zkuste si do te akcni panve z Kaufu zaryt nehtem - zustane tam prohluben, tomu rikam "kvalita za rozumnou cenu":)

Od: dan711
Datum: 24.08.13 17:11

Tak to nesmíte kupovat pánev z vosku... jak sem to četl od vás tak sem hned zkusil nehtem do pánve škrábnout ale ani náhodou! pěkná blbost! Tyhle pánve jsou opravdu super za ty peníze nekoupíte nic lepšího

Datum: 26.08.13 13:24

otázka je, o čom by takýto jav vypovedal. Totiž na niektorých tmavých keramických panviciach ostane po takomto "teste" mierna priehlbina, na niektorých vôbec nie. Na svetlých neostane asi nikdy (pritom tmavé keramické povrchy sú považované za kvalitnejšie a zrejme aj v testoch vychádzajú lepšie).

No aj na "pôvodnom" Fissleri Made in Germany (panvica s nálepkou "Testsieger") mierna priehlbina ostala, v Kauflandovej edícii na malej panvici 20 cm neostala žiadna, na väčšej áno (ale to jen taká mikropovrchová, ktorú na prvý pohlad ani nebolo vidno). Takže na takejto vlastnosti nijak neodhalujeme podsúvanú horšiu kvalitu panvíc Fisslera v Kauflande (made in Italy).

Potom sú z tmavých keramických povrchov na pohlad ešte také extra lesklé (ako napr Silargan od Silitu, alebo aj rôzne menej zvučné značky, ktoré vidno napr. v tescu -vyrobené v Číne- a pod) a ani tie nemožno takto poškriabať.

Pri rozvážnom používaní kuchynských pomôcok (žiadne kovy na keramický povrch) a bežnom varení (nevaríme klince), by ani takéto panvice nemali byť nijak extra doškriabané - asi na nich časom vzniknú len bežné povrchové škriabance (to aj na smaltovanom riade, ktorý je lesklý a nechtom nepoškriabatelný, a je príbuzný keramickým povrchom), ktoré neprenikajú do nižších vrstiev, no pri keramike žadna z nich nie je škodlivá - na rozdiel od rozpálenej a doškriabanej panvice teflonovej. V popise v letáku Kaufland-Fissler je, že vrstiev je 5.

"Prieskum" som robil na panviciach v obchodoch ako potenciálny kupujúci, za čo sa čiastočne ospravedlňujem, ale nechet nie je kov, a podla mňa nešlo o žiadne poškodenie, len o akýsi vizuálny prejav na poslednej vrstve (z viacerých), a takýchto škriabancov asi ešte neskôr pribudne každému doma. Tiež iste nie som ani prvý ani posledný, kto si takto overuje povrch výrobku pred kúpoz. Trocha ma to najprv tiež zarazilo, no vyššie opísané ukazuje, že nejde o žiadnu závadu, ale o častý jav aj pri vysokokvalitných a vysoko hodnotených keramických panviciach.

Prosto tých výrobných postupov a technológií pri keramických povrchoch je plno, no mňa najviac pri fissleri láka celkové vyhoovenie (kov z jedného kusu, použité materiály - hmotnosť/hrúbka hliníka + vrstvy, značka za velmi výhodnú cenu).

Od: rudyrudy*
Datum: 29.08.13 14:19

Fissler clasic = COOKIN (Ballarini Taliansko) je to dobre vidieť na grilovacej panvici. tj.: nie je to Fissler ale na druhú stranu to nie je ani "čína" a pomer cena kvalita vyzerá byť vyhovujúca. 28cm panvica

Datum: 29.08.13 18:25

tak to sme sa poriadne posunuli v identifikácii - dobrá trefa!; v tom prípade ide pravdepodobne o lepšiu strednú triedu, no Kaufland nafúkol pôvodné ceny aspoň o 20-25 EUR na kus (ešte bez značky Fissler). Ballarini má tento rad v strede ako 4-hviezdičkový (ešte má 3* a 5*) http://www.ballarini.it/eng/prodotti.php

Pre Kaufland sa zrejme kombinovali aj s iným radom, keďže "Cookin" neobsahuje napríklad hlbokú 28 cm panvicu (ktorú som mal zameranú), tú má snáď z radu Capri. No keď sa pozrieme napríklad do Nemecka, tam možno takúto novú panvicu zohnať z Amazonu už za 25 EUR (a to s jej originálnou 4-ročnou zárukou). www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/1722218_-capri-schmorpfanne-28-cm-ballarini.html

Teda, zrejme ide o kvalitné výrobky, ALE tá cenová výhoda pri kúpe z Kauflandu taká fantastická nebude, ako uviedli "bežnú predajnú cenu".

A to som tento týždeň videl kupovať trojicu (asi vnučka-mama-banka) v jednom nákupe asi 4-5 týchto panvíc. Na každú jednu je potrebné predložiť plnú sériu kupónov (dokonca aj na jednu pokrievku) - takže museli najprv nakúpiť za vyše 500 EUR, aby im bolo dovolené ich zakúpiť - za ceny, aké sú v Nemecku bežné (síce nie so značkou Fissler, ale s originálnou Ballarini).

Ja si teda asi počkám na nejaký výhodný Silit Silargan -možno aj zo zahraničia (ich riad síce váži tonu, t.j. až príliš, ale je mi z tých značkových keramických asi najsympatickejší, a panvíc máme doma plno druhov, vrátane jednej "českej" keramickej,t.j. skutočná potreba nákupu je nízka; len ak by išlo o naozajstnú cenovú výhodu, by som po nej hrabol teraz z Kauflandu).

Od: aflis
Datum: 02.12.14 14:10

Ludia, nie je problem "nazbierat"body jednym nakupom :). Tak ako vcera, tak kazdy krat, ked nakupujem v Kauflande, Tescu a inde...predavacka sa ma spyta, ci zbieram body a po mojej kladnej odpovedi mi da jej lubovolny pocet bodov. Vcera som nakupila za 24 Eur a odchadzala som s 22 bodmi dommov...

Alebo sa skuste predavacky spytat, ci by vam nemohla dat viac, ak to presne pocita. Vacsina zakaznikov nezbiera body a nim to je jedno..

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.