Sousedka klepe nečistoty z oken. Jak na ní?

Od: Datum: 04.06.13 14:09 odpovědí: 24 změna: 05.09.13 13:44

Dobrý den, máme problém se sousedkou, a proto prosím o radu.

Naše sousedka, která bydlí přímo nad námi je velice "uklízívá" paní, ale bohužel dost sobeckým způsobem.

Evidentně má velice zvláštní pracovní dobu, protože většinu času tráví doma v bytě, kde bydlí se svým manželem a bohužel pro nás 90% tohoto času tráví úklidem, který pro nás znamená toto:

Jelikož vlastní spoustu tzv. "běhounů", tak je pravidelně klepe buď z balkónu, nebo z oken a to minimálně jednou denně. Má velmi chlupatého psa, takže to co nám napadá na balkón, parapety a popř. rovnou do bytu (když máme zrovna otevřená okna a větráme), to je opravdu zážitek. Kromě hromady psích chlupů mámě tu čest s rozžvýkanými kusy jakýchsi psích pamlsků, lidské vlasy a chlupy a o prachu, smetí a jiných nečistotách ani nemluvím. Zásadně nepoužívá vysavač, také to co namete na lopatku, jde ven z okna (k nám). Když potřebuje vyklepat psí pelech...také k nám. To, že nám zničila parapety, když zalila květiny nějakým hnojivem, to už neřeším, ale špína v bytě nám vadí.

Bohužel jsme si pod tímto tlakem museli zvyknout na fakt, že nemůžeme vyprané prádlo usušit na balkóně. Větrat ale musím a ta špína, která k nám jde, je opravdu hnus. Máme dvouletou dceru a v takovém prostředí máme velké obavy o její zdraví.

Samozřejmě, že jsme se s ní zkoušeli domluvit _ několikrát jak já, tak manžel, ale pokaždé to nikam nevedlo. Jednou to dokonce skončilo tím, že mi sprostě zabouchla dveře před nosem, prý, že když nedokážu pochopit, co to znamená mít doma psa, tak se se mnou nemá o čem bavit. Obrátili jsme se i na předsedu sdružení vlastníků, který tento problém přednesl na schůzi vlastníků. Bohužel paní sousedku přímo nejmenoval, jen řekl, o jaký jde problém, že se to nesmí opakovat a že by nerad jmenoval, o koho jde. Tento bod schůze by zapsán také v oficiálním zápisu z této schůze, který dostali do schránky všichni majitelé bytů. Ani toto nikam nevedlo, zvesela nám hází špínu do bytu dál.

Existuje ještě nějaká možnost, jak se s takovým člověkem vypořádat?

Předem velice děkuji za radu!

Michala K.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.06.13 14:26

Myslím si,že soud by si s paničkou poradil.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x

Od: mowla*
Datum: 04.06.13 14:35

Oficiálně - sousedčinu ´činnost´ musíte co nejlépe zdokumentovat (aspoň svědecky) a poté podat trestní oznámení, případně občanskoprávní žalobu.

Neoficiálně - ´agentura JPP´ mi hlásila, že jednou takhle nějak podobně jeden obyvatel ´nasíral´ sousedy - přestal poté, co se mu vchodové dveře bytu nějak záhadně přilepily k futrům. Pravda, prý nepochopil napoprvé, dveře se musely zatvrdit a přilepit se 3x. Ale tím v žádném případě k ničemu nenavádím (ačkoli znám onu situaci podrobněji). :-D

Ohodnoceno: 3x

Od: buss®
Datum: 02.09.13 10:26

No to by lepič jel, způsobil větší škodu...samoreprese není řešení, to je válka

Ohodnoceno: 1x

Od: au1
Datum: 04.06.13 14:40

dejte si tu práci, všechen ten bordel cca týden zametejte na hromádku, a schovávejte. Pak vyběhněte schody, a její vlastní týdenní produkt jí vysypte před dveře :) Opakovat, dokud paní nepochopí, že bordel patří do koše.

Datum: 04.06.13 14:42

Na schůzi vlastníků by se hříšníka mělo jmenovat, snad by to trochu pomohlo. Hodně lidí porušuje domovní řád různými způsoby a většinou jim to prochází. Zkoušela jste stížnost dát písemně? Snad by jste se domohla nápravy opakovanými písemnými stížnostmi. Držím palce v úspěch, i když šance je velmi malá.

Datum: 04.06.13 16:06

když je to tak často, tak se pokuste tuto její činnost zdokumentovat /foto, video/, jinak až půjde do tuhého, tak to bude tvrzení proti tvrzení, však víte, jak soudy u nás pracují

Datum: 04.06.13 18:51

Bohužel, dnešní zákony v žádném případě nechrání práva napadeného, ale spíše toho, kdo páchá nějaké zlo! Totéž platí o zák. 72/94 - Zákon a vlastníctví bytů, ze kterého vychází Stanovy Společnství. Pokud si ve Stanovách odsouhlasíte nějaká omezení, steně nemá SVJ žádné zákonné páky, jak je dodržovat. Můžete se odvolat na Občanský zákoník, ale to je asi tak, všechno - bohužel. Parlament má levnou kantýnu, výhod 4 prde^le, ale pro občany dělá úplné ho...! Třeba se to změní po novelizaci z. 72/94, třeba...?

Datum: 04.06.13 19:17

Zákon ji sice může potrestat ale věřte, že aspoň u nás to vůbec nepomohlo a tak mě napadlo posmetat balkon na lopatku a vysypat to té osobě u vchodových dvěří na rohožku. Nepomohlo to taky. Prostě jsem rezignovala a prádlo tam nevěším.

Od: asd*
Datum: 05.06.13 09:18

1. Prokazatelně (písemně s dokladem o převzetí) jí vyzvěte aby neklepala bordel na váš balkon. Pokud to nepomůže, tak zdokumentujte jak to sype, naberte na lopatu a hoďte to zpátky k nim do okna. Nebo na lopatku a dveřma, hoďte jim to do bytu se slovy "tady vám vracim váš binec, ať už se to neopakuje". Pokud nepomůže ani to, tak najměte úklidovou firmu a náklady na úklid vymáhejte (písemně = účet pošlete doporučeně s doručenkou). Pokud nezaplatí tak vymáhejte soudně. Vymáhat budete na základě důkazů o tom že binec je úmyslně nasypaný od ní, přestože jste ji předtím upozornili že to sype k vám a poškozuje váš majetek.

Datum: 05.06.13 09:58

To asd - *palec*

Od: bora3
Datum: 02.09.13 05:02

Myslím, že by se to dalo postihnout i jako narušování soukromí. Musíte se ale postarat o důkazy.

Datum: 02.09.13 07:29

Já bych nechala chvíli balkon neuklizený, nachystala bych si smeták, paní poprosila, ať se jde na něco podívat, prostě bych ji na svůj balkon zatáhla. Pak bych před ní, fofrem zametla ten napadaný čurbes na jednu hromadu a zeptala bych se, co na to říká. Toto že mám v místnostech, kde chvíli nechám otevřená okna. Bez křiku, bez rozčilování, bez emocí, které toho druhého jen ženou do opozice, aby si uvědomila, jak to vypadá. Ona o tom třeba nemá ani páru, že je to takový problém. Ostře bych to začala řešit, až když by to pokračovalo.

doplněno 03.09.13 11:37:

A když ji do svého bytu nedostanete, zaneste ji ukázat lopatku se smetím z balkonu. Na ní bude jasně vidět, že je to jejich. A když bude mít pindy, obraťte s úsměvem celý naklad jí na nohy. Úsměv, pozdrav.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 02.09.13 09:02

A poslední nejdrsnější řešení: Na provázek festovní matici a v noci otevřít okno a švihem nahoru sousedčino rozflákat. Potichu zavřít a nikdo nic neviděl. Ale to jen až využijete všechny možnosti. Taky nějakou kouřovku do stupačky fouknout je dobré. Přitom být doma, kdyby někdo přišel jestli u vás nehoří.

Od: buss®
Datum: 02.09.13 10:29

Načtěte si ObčZ §§ 4, 6, 127. Důkazy, svědky a hajdy na obec na přestupkovou komisi.

Datum: 02.09.13 19:58

to je hnuj toto... ale nevim jestli zmenite neci navyky...

doplněno 02.09.13 19:59:

jestli je pani nad vama, zacnete casteji grilovat ;)

Datum: 03.09.13 14:47

pro "mishi" a ostatní

- pokud bydlíte v paneláku - kde tedy můžete vyklepávat koberečky, deky, atd-? - Moje sousedka vedle taky vyklepává - a skoro každý den. - i já vyklepávám - ale ne každý den-!

Zato moje sousedka nade mnou - cigoška - chodí vždy ven a nikdy nevyklepává nečistoty z okna. V bytě má perfektně uklizeno - a mají ho hezky zařízený - kam se já na ni hrabu. -! Takže co si mám myslet-?

Datum: 03.09.13 20:12

Je to bezohledná sprosťárna klepat někomu smetí na hlavu. To nemáte vysavač?

Od: pb®
Datum: 03.09.13 23:34

Myslete si, že jste mnohem méně vychovaná a mnohem větší prase, než ta cikánka.

No tedy, jsem panelákové dítě, proto mě moji rodiče učili velké ohleduplnosti vůči sousedům a také mě naučili, že vyklepávat bordel z okna v paneláku nelze a dělá to jen prase nebo ignorant, protože vše padá sousedům v nižších patrech na balkony a parapety. Když bych potřebovala opravdu něco vyklepat, tak jediná možnost je sejít ven a vyklepávat, jak je libo. Od toho jsou také kolem většiny paneláků instalována klepadla. No a pokud jsem líná vyjít ven, musím si vyklepat danou věc do vany a bordel pak spláchnout. Klepat svůj svinčík sousedům na hlavu je na přesdržku.

Od: aha*
Datum: 03.09.13 22:32

A já bych tam to prádlo věšela. Jenom pojednom. Tedy nějaké staré bílé košile a to tak, aby na ní napadalo co nejvíce bordelu a pak bych po ní požadovala, ať mi ji sama vypere. A tak pořád dokola. Proč by jste vy měla mít na své košili chlupy z jejího psa, když ona sama je nechce ani ve svém bytě na zemi? Pokud to sama nevypere, tak potom to dát do čistírny, všechno zdokumentovat. Koberce ať si klepe někde venku, když chce mít čisto a existují i vysavače vhodné na vysávání psích chlupů. hodně štěstí!

Datum: 04.09.13 18:26

Ahoj,

- děkuju za odpovědi - máte naprostou pravdu - vysavač samozřejmě mám a používám ho - kaju se - a už si na to dám pozor (taky klepu velké nečistoty do vany)

- na svou omluvu nemohu uvést vůbec nic - jenom snad na vysvětlení - naši dřívější sousedi nade mnou (bydlím zde už od 1970 - a vystřídalo se zde už několik nájemníků) - také hojně vyklepávali - a bez ohledu na to, jestli mám na balkoně prádlo, anebo ne - a taky už mne několikrát vytopili. Tak jsem si zřejmě asi nějak zvykla. Toť vše. Zdravím. Marcela. - a slibuju, že se polepším.

Datum: 04.09.13 21:24

Omluva i náprava se přijímá.

Nejhorší je, pokud má někdo psa či jiné zvíře. To klepe dolů nejenom smetí, ale i parazity, co se drží zvířecích chlupů jako třeba zákožka svrabová, trudík, dravčík, strupovka ušní, všenka, blecha atd. To je pošušňáníčko! Fůůůůj!

Více na http://www.i-lekarna.cz/tema/zevni-parazite-psu-a-kocek

Datum: 05.09.13 07:28

mishi, jak jste to řešila a jak to dopadlo? *hej*

doplněno 05.09.13 15:50:

Mišo, než začnete něco vytahovat a povykovat na schůzi, uvědomte si, že si zakládáte na pověsti problémové. Ikdyž budete mít 100x pravdu, všichni se od vás odvrátí. "Na lžičku medu dostaneš více vos, než na sud žluči" Carnegie. ;) Na kravály máte ještě čas. Zkuste to nejprve podobrém. Může se vám stát, že vám skrytě, za zády začnou dělat naschvály a vy se z toho opupínkujete a stejně nápravu nesjednáte.

Datum: 05.09.13 13:08

Zatím nijak, jsem zde nedávno přistěhovaná. Ale až bude domovní schůze, tak to tam zveřejním, i když neadresně. Mám sice podezření, odkud by to mohlo být, ale zatím nemám důkazy. Většinou to bývají namyšlené paničky, co ze sebe dělají "hogo fogo", ale také se dokážou chovat jako prasata. Ostatní obyvatelé domu si s takovou povýšenou fůrií nechtějí nic začít. Mě je to jedno, ale když půjde do tuhého, tak si poradím posvém. Zatím nebudu odkrývat karty, ale líbit si to nenechám. A to jsem mezi tím napadaným bordelem na svém okně našla také zatočený chlup z přirození. Odkud se tam asi vzal? Já jsem ho tam rozhodně nedala!

Datum: 05.09.13 13:44

Míšo, zkuste se informovat na místně příslušné Hygienické stanici. Zatím bez stížnosti, pouze jim vyličte svůj problém a zeptejte se, co se s tím dá dělat. Třeba poradí, či navrhnou další postup.

Potom to samé na místním úřadu. Zatím informativně, pouze s dotazem, co se s tím dá dělat.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.