Kontrola elektroměru

Od: Datum: 04.06.13 09:47 odpovědí: 11 změna: 05.06.13 23:16

Dobrý den, včera jsem dostal email od Čezu, kde mi píší, že na základě platných předpisů ( neuvedeno jakých) mají povinnost provést kontrolu elektroměru a provést mimořádný odpočet. Nic proti tomu nemám, pouze mám obavu, aby to nebyli falešní kontroloři. Před 2 měsíci nás již takový navštívili a domáhali se razatně vstupu ( 2 muži a 1 žena). Měli průkazky a vyhrožovali pokutou, když je nevpustíme. Když jsem vzal mobilní telefon, že zavolám policii odešli neodkladně zařizovat další záležitosti. Prosím o informaci má skutečně ČEZ tuto povinnost nebo jak jste postupovali vy? Jsem již starší člověk a těžko bych s nimi zápasil. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.06.13 09:53
avatar
nejlépe bude najít si kontakt přímo na čez, zavolat tam a optat se. jestli je to někdo od nich, musí to vědět.
Ohodnoceno: 4x
 
Od: ben®
Datum: 04.06.13 10:14
avatar

Dobrý den, přesně tak. Zavolejte si na bezplatnou zákaznickou linku ČEZu, připravte si poslední fakturu, kde je číslo zákazníka a na vše se podrobně zeptejte. Pokud nebude jasná odpověď a termín, kdy mají přijít, tak nikoho nevpouštějte do domu nebo bytu. Zdravím!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.06.13 10:42
avatar

Toto lze vyřešit snadno, nechat si namontovat elektroměr co údaje sám odesílá a už nikdy nemusíte odepisovače pouštět, vyřešili jsme to tak na chalupě a lituji, že totéž nelze u plynoměru.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.06.13 23:16

Ahoj. Opravuji Vaši informaci. I u malých plynoměru to RWE montuje. Máme to asi dva roky namontované z jejich zájmu. Ahoj.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.13 10:44
avatar

A teď pozor. Pokud po informacích z ČEZu zjistíte, že se opravdu nejedná o pracovníky této společnosti, kontaktuje POLICII ČR, která si ve spolupráci s váma, pro takovéto "pracovníky" přijde, respektive počkají si s váma na ně.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.06.13 19:44
avatar

Nevím, jak od ČEZu, ale například od PRE chodí odečítat pouze jeden pracovník. Na co hned 3? (leda by 1. uměl odečíst stav, 2. by to zapisoval a 3. by jim na to svítil baterkou *smich* ). Myslím, že jste dobře udělal, že jste je nepustil do bytu.

Není mi jasné, proč by ČEZ měl provádět mimořádný odpočet. Pokud Vás ale informoval předem e-mailem, bude to asi pravda. Pro jistotu si ale ověřte pravost e-mailu (odesílací adresa) a nestyďte se poptat na zákaznické lince (840 840 840).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.06.13 19:47

Víc lidí přijde jen v jediném případě: podezření na černý odběr - ti známí "černí šerifové" NTZ. A ti sebou nosí kameru na dokumentaci toho, co najdou a při volání na policii by neodcházeli - každý další svědek (a policajt zvlášť) se hodí.

Mimořádné odečty se dělají při změně DPH, převodu odběrného místa na jinou osobu, výměně elektroměru... takže by možná nebylo marné, kdyby tazatel mrknul na katastr, jestli mu někdo "neprodal" střechu nad hlavou. ;)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.06.13 21:58
avatar

Jestli Vám vyhrožovali pokutou,věřte,že to byli jen podvodníci,kteří se chtěli dostat k Vašim úsporám.Odpočty se provádějí 1x ročně bez kontroly elměru.Zhruba 1x za 5 let se elměr vyměňuje.Mimořádný odpočet tzv.samoodečet provádí zákazník sám na zákaznické číslo. Do bytu je nepouštějte,volejte Policii s tím,že se k Vám dobývají násilím nějaká individua. Já podobné případy řeším pozváním k debatě s mým vlčákem.Dosud se nikdo neodvážil s tím psem diskutovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.13 22:18
avatar

NO ... u mne byli taky, když jsem je požádal o OP, k tomu dokladu co mi máváli před očima, tak sklapli a odtáhli ...

.

k otázce ... povinost mají ze zákona kontrolovat stav elektrických kabelu atd, které vedou k vašemu elektroměru. Za elektroměrem je to už povinost majitele. Toť k povinnosti.

Ted k právům. Mají kdykoli právo přijít a zkontrolovat elektroměr, rozblombovat , podívat se na zapojení a přeměřit. Na cokoli za elektroměrem nemají právo, neboť při správně zapojenem elektroměru je jim ukradené co se děje za ním.

Pokud příjdou, měli by mít prukaz CEZ, který by měli podložit OP? dále by měli mít třeba štípací kleště a plombovací kleště. V okamžiku kdy po vás budou chtít cokoli jako je OP vyučtování nebo opravdu cokoli, jsou to nejspíše jen díleři. Soused na ně vylévá kýbel vody s tím, že se lekl, druhý soused je chytne za kabát a vyrazí.

.

V našem městě je zakázaný podomní prodej, klidně bych mohl pozvat městskou policii. Vám doporučuji si věc promyslet a pokud jste starší člověk policii zavolat, pokud budou dělat cokoli jiného než koukat na elektroměr.

.

Navíc Vy jste ze zákona povinen mít elektroměr ( nový) na přístupném místě, starý na takovém, kam je pustíte. Dovolte jim pouze přistoupit k elektroměru. Nic víc, a protože každá městská policie má instrukce o ochraně seniorů, obrátil bych se na ně, a požádal o osistenci.

p.s. nikdy CEZ neposílá info předem, tedy aspon o to,m nevím. Dělá se to pouze u chat ale tam je povinost chataře mít v době odečtu přistup. Mě měnili vloni elektroměr, tak hodinu předem zavolali na mobil zda jsem přítomen.

Vaš případ opravdu vypadá jako podvod. Můžete ten napsat kdo je odesilatelem meilu? Ale vy asi nepoznáte adresu jen název ... smím-li vám pomoci, přepošlete mi ten meil na adresu poradte@dyk.cz a já vám k tomu pak povím více. Tedy chcete-li

Nenechte se podvést. Často používají zastrašování, že Vás odpojí, že uhradíte pokutu a atd, ale že když to podepíšete, tak Vám to odpustí .

doplněno 04.06.13 22:20:

lidus: Vy máte na chalupě el.měr co sám odesílá data? Na tento můj dotaz mi CEZ odpověděl, že to se montuje na velkoodběrná místa, třeba těm co mají odběry kolem 10.000 korun měsíčně až několika desítek tisíc.

Na kolik Vás to vyšlo, zdali se mohu optat?*sok*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.06.13 22:50
avatar

"fidonet" jsme u EONU a zeť má na střeše fotowolteiku, elektroměr byl zdarma (že by proto?. Elektřina je ale na moje SIPO a platím 500 měsíční zálohy.Dotazovala jsem se i na plynoměr ale toto se prý zatím nedělá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.06.13 23:01
avatar

Pokud se nepletu, tak elektrarenske spolecnosti neruci za kabely vedouci k elektromeru, ale pouze do HDS. Zabezpeceni elektromeru, stejne jako neporusene plobmy ruci majitel objektu.

A dokonce energeticke zavody maji povinnost informovat majitele domu o odectu elektromeru, nebo aspon pred par lety jeste meli

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.