Jaký zámek vybrat

Od: Datum: 08.07.13 19:32 odpovědí: 3 změna: 08.07.13 20:13

Mám asi deset let starý zámek ve dveřích (dlouhý klíč, tuším od FAB), který nemá ochranu proti bumpingu, bydlím v paneláku. Chci si pořídit nový zámek a klíče, aby měl ochranu proti bumpingu. Přemýšlím nad zámkem od firmy EVVA, konkrétně nad EVVA Dual, který má velmi vysokou ochranu (cena kolem 2 100 Kč) a dále přemýšlím nad zámkem FAB 2000 (cena kolem 1 100 Kč), který má také velmi vysokou ochranu. Můžete mi prosím poradit, která značka je lepší, jestli EVVA nebo FAB? Našel jsem na internetu pozitivní recenze na obě, zámky EVVA se tuším dělají v Rakousku a prý jsou velmi kvalitní, FAB se zase dělá v ČR a prý jsou také dobré. Co byste mi doporučili?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.07.13 19:37

FAB i EVVA mají podobný sortiment výrobků a řešení, v podstatě jsou jejich produkty velmi podobné, záleží tu spíš jen na ceně.

Já osobně mám bohaté zkušenosti s oběma značkama a nemám na žádnou nějakou zásadní výtku.

Chci ale poradit, že pokud přebýváte v paneláku, kde máte původní dveře do bytu, určitě nejprve zainvestujte do výměnu dveří a zárubní. Všechny zámky s antibumpingem Vám nebudou jinak nic platné, protože klasické panelákové dveře silnější chlap normálně vykopne nohou, jsou z papíru.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 08.07.13 20:13

Je vidět, že jste četl také článek na novinkách či idnesu nebo kde to bylo. *smich* Plný souhlas s minstrelem, futra navrtat a vylít betonem proti roztažení. Dveře, kování i vložku zámku si kupte u zámečníka který má ve vašem okolí dobré reference a samozřejmě si od něj nechte poradit Navíc dnes i solidní obchodník Vám dá internetovou cenu, popř. slevu, pokud mu donesete levnější nabídku od konkurence. Dveře rozhodně nekupujte v OBI a podobných hypermarketech. Nejsou bezpečnostní! A když jsem řekl tomu pracovníkovi OBI, že to si radši koupím bezpečnostní, tak mi najivně řekl, že za ně zaplatím 20.000,-, tak jsem mu řekl, ať se podívá na cenu jejich dveří (18.500,- ten model na který jsem koukal)a pak mi znovu řekne tenhle nesmysl. Prostě jak řekl tady kolega. Samotná vložka zámku Vám nepomůže. Když se Vám někdo bude chtít dostat do bytu, tak se tam dostane. Samozřejmě člověk, který by se dostával za každou cenu do bytu, který je opatřen kvalitními dveřmi, zárubní, kováním a vložkou zámku je jeden z miliardy, zbylou miliardu lidí to odradí a zvolí si jednodušší cíl. Je to stejné jako u auta, když ho někdo bude chtít vzít, tak si ho vezme a je jedno jak jej zabezpečíte. Běžné zlodějíčky však páky na volant, defendlocky či constructy či hrozba GPS vyhledání odradí, profesionál se nad nimi jen pousměje. Časem o lepším zabezpečení vstupních dveří do domu také uvažuji + pořízení kamerového systému přinejmenším na zaparkovaná auta před domem s ukládáním záznamu.

Ohodnoceno: 2x

Od: xart*
Datum: 08.07.13 20:10

Já mám EWA Dual asi 4 roky a zatím bez problémů (zhruba 1x až 2x do roka prostříknu zámek "FAB Mazadlem Plus"). Líbí se mi, že mají takové "silnější klíče" (měl jsem před tím MultiLock - takové ty ploché a těch rodina pár zlámala). Je k tomu karta na přidělání dalších klíčů a pokud máte na dveřích 2 zámky, lze je sjednotit, aby šli otvírat jedním klíčem.;)

Ale stejně není nad to mít bezpečnostní dveře nebo alespoň takové ty přídavné jak dělá třeba NEXT ;)

Z FAB zkušenosti nemám.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.