Teplá voda páchne

Od: Datum: 30.05.13 18:49 odpovědí: 6 změna: 31.05.13 12:22

Dobrý den,pročetl jsem spoustu diskuzí o páchnoucí teplé vodě z boileru,ale moc moudrý z nich nejsem.Trápilo nás to celou zimu,v létě ok,a před měsíce to absoultně zmizelo.Těd je smrad zpátky.Tuším že je to tím že se začalo zase trochu topit.Kotel je plynový,proterm panter turbo.

Moje otázka laika zní: Co má společnýho teplá voda v kotli, s topením v radiátorech?Když se netopí,teplá voda ze zásobníku nesmrdí.Jak se začně topit,voda začne smrdět.

Děkuji za odpovědi a názory,určitě to pomůže i mnohým dalším.

Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.05.13 18:53

například toto :

http://www.recenze.okamzite.e…e-tepla-voda-z-bojleru-citit/

doplněno 30.05.13 21:03:

Dobrá, zkuste napsat, jaký máte zdroj vody, a dále napište co myslíte tím, co má společného kotel s radiátory - zřejmě jste myslel, co má společného bojler s radiátory ne? Předpokládám, že máte pouze alektrický bojler, doufám, že nemáte ještě starý kombinovaný bojler, zapojený do topného okruhu. Jak to máte celé dlouho? Více informací - více možností pro kolegy rádce...

Ohodnoceno: 1x

Od: rreno
Datum: 30.05.13 19:49

To jsem pročítal,ale není tam souvislost s topením v radíátorech.

Datum: 31.05.13 09:49

Vodu používáme z vrtu 30m.Ano myslel jsem boiler s radiátory.Kotel je plynový,nekondenzační.Jedná se o novostavbu,používanou jeden rok.Nastěhovali jsme se v létě,a plynem jsme ohřívali jen vodu.Jakmile přišla zima,a začali jsme kotlem vytápět dům,tak to začalo smrdět.Pak se topit přestalo,tak to nesmrdělo,ted se zas pár dní topí a smrdí to.No je to na palici.Teplota vody jde max na 60.občas to pomohlo,ale tak na dva dny.No snad ta zima už skončí a bude zas na pár měsíců pokoj.

Od: jardino555*
Datum: 30.05.13 21:57

Je to tím, že ve vodě jsou obsažené sírany a po zahřátí smrdí po skažených vejcích...mě se tyto usazovali na topných tyčích v bojleru. Odstanil jsem to tím, že jsem bojler nastavil na co nejvyšší teplotu aby se voda skoro vařila a tím se bojler pročistil. Pak jsem teplotu vrátil zpět na normál a od té doby bez zápachu...preventině můžete nalít do studny trošku Savo

Ohodnoceno: 0x

Datum: 31.05.13 10:47

jj, kotel zvaný obojživelník a jeho věčný problém. Ohřev topné vody a teplé užitkové vody od sebe nejsou úplně vodotěsně oddělené. Pak se stává, že voda z vodovodní trubky prosakuje do topného systému a když pod kotlem zatopíte, pak voda z topného systému prosakuje do vodovodní trubky.

Jednou za čas je potřeba kotel vyčistit, opravit a seřídit. Zavolejte servismana, protože tuto závadu sami neodstraníte.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 31.05.13 12:22

Tohle jsem měl namysli.Fakt se může stát že se ty vody smíchají?Kotel je rok starý,to by bylo dost brzo na závadu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.