Starý komín - jak ho uzavřít

Od: Datum: 30.05.13 08:55 odpovědí: 9 změna: 30.05.13 15:43

Dobrý den,

v létě budem stavět nový komín (mimo dům). Původní komín je prasklý. Chci se zeptat, jak zadělat ten starý. Co je nejlepší?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: olaf71*
Datum: 30.05.13 08:56

pokud to jde, tak zbourat

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.13 09:10

a vyvložkovat starý nejde, prodávají takovou ohebnou rouru kterou tam nacpete a je to hotové.

komín mimo dům má svá úskalí, krome toho, že vám bude utíkat teplo (komín ohřívá dům) budete řešit častější zanášení komínu vlivem ochlazování, nemluve o tahu a kouři, který z nej pujde (zase vlivem ochlazovani) tendence chladnejsiho koure bude klesat k zemi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kjanik112*
Datum: 30.05.13 09:19

Komín nerušte, dá se použít k větrání. Ve zdi je mřížka, případně ventilátorek.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vokr
Datum: 30.05.13 15:43

nedoporučuji používat starý komín k větrání bez nového vyvložkování,smrad z dehtu a sazí kterým je nasycen bude přes vypnutý ventilátor smrdět do bytu

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bonie*
Datum: 30.05.13 09:24

Nové komíny díky izolaci dům ted moc neohřejí, mám jeden takový postavený, topí se v něm krbovkami a že by byl nějak teplejší než okolní stěny, to není.

My máme dva staré "zrušené" komíny, oba uvnitř domu a vzhledem k nejrůznějším okolnostem se nedají úplně zbourat. Rozebrali jsme je na úroveň podlahy půdy, tak aby při položení betonové desky přesahující půdorys komína, byla podlaha rovná. Ta deska je ve skutečnosti nějaký dílec na ploty, takový betonový čtverec na sloupky, a pod něj na cihly přišlo nějaké lepidlo na cementové bázi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tommiks
Datum: 30.05.13 10:13

Komin bud zazdite nebo zbourejte (od vrchu - dolu). Teda jestli ho nebudete nekdy pouzivat.

Vetrat kominem nevim teda co vetrat. Jedine jestli chcete aby vam komin vysaval teplo z pokoje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 30.05.13 10:40

viděl jsem borce, který boural od spodu nahoru.v patře udělal překlady z 50 vingle a na tom stál celý zbytek cca.3m komínu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrvotrava*
Datum: 30.05.13 10:51

Děkuji Vám za odpovědi. Bourat ho nechceme,je uprostřed baráku:) Oprava je dražší, než když si postavíme nový. Má 3 průduchy,dva chceme zadělat na trvalo a jeden necháme na větrání sklepa přes léto a na zimu ho zaděláme. Jak ho zadělat?Co je nejlepší?

díky díky

Datum: 30.05.13 15:28

Ahoj domkáři. Já jsem na baráku už taky dělal tak trochu do komínů. Jeden průduch jsem odboural od nadstřeší až k základům.Druhý sopouch jsem nechal vyvložkovat nerezem 180mm a poslední je ponechán zatím jako volný. Komínový průduch, co nepotřebuješ, nechej tak jak je, jen do něj nenechej zatékat děštěm. Ale zase ho nahoře pevně nezavírej, ať se může přirozeně odvětrávat vlastním tahem. Tvá otázka je poněkud nesrozumitelná. Původní je prasklý a jak zadělat ten starý. Když v tom prasklém nebudete topit, tak bude stačit tu prasklinu šířeji vysekat a znovu zahodit omítkou a zaštukovat. Kdyby se měl používat, tak by se musel vyvložkovat nerezem. Jen se musíš rozhodnout co v něm budeš spalovat. Jde o sesazení trubek ve spojích Mezi plynem a pevnými palivy je rozdíl. Do hliníkových krků rozhodně nejdi. Nemají dlouhou životnost a, prostě s tímhle dneska dělají jen darebáčtí nýmandi.

Ten velkovní komín budeš klasicky zdít, skládat ze skládačky od Schiedelu, nebo bude připevněný na štítové zdi v samonosném třívrstvém provedení? Nerez+izolace + povrch z hliníku? Řešení se nabízí několik. Jen je zapotřebí si vybrat to nejvhodnější. Některá provedení si můžeš Vyguglovat na netu. Shiedel, Ekotherm,Radiana - Ti dělají z nerezu a hliníku cokoliv a můžeš se tam zeptat na cokoliv. Tak ahoj Vašek.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.