Invertor vs. CO2?

Od: Datum: 29.05.13 20:16 odpovědí: 11 změna: 31.05.13 06:01

Jaky koupit svařovací invertor v prijatelne cene kolem 4-5 tis. Jake je s nim svarovani v porovnani s CO2. Ted mě kleklo CO a premyslím co koupit. Mam doma jeste starou svarecku na elektrody-UTA ale svarovani zadna slava, navic važi temer 50 kg. Takze jake jsou vyhody a nevyhody... invertor vs. CO2?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 29.05.13 20:26

Invertor je bezesporu přenosnější, CéÓčko zas univerzálnější. Záleží na to, jestli převážně vaříte v jedné dílně nebo cestujete...

doplněno 29.05.13 21:08:

... s obojím se musí umět, raději se ale naučím s invertorem, než abych s sebou tahal bednu s bombou třeba na opravy střešních konstrukcí, například...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.05.13 20:44

já mám doma inventor.. ale řekl bych že 100x líp se vaří s CO2.. inventor je dobrý na nějaké hrubší svarky.. ale když chcu vařit nějaky tenčí material tak to furt propaluje, lepí se to ...asi je nejlepší mít oboje

Datum: 29.05.13 23:17

Řešil jsem nedávno podobný problém jako vy a dospěl jsem k závěru, že pokud je doma jakákoli klasická svářečka (tu mám, i když domácí výroby), je lepší ji doplnit nejdřív COčkem (hlavně na svařování a bodování slabých plechů a profilů)a teprve časem třeba (pokud je to výhodné např z hlediska častého stěhování nebo pro svařování na nedostupných místech) tím invertorem. Takže šetřím na CO2, protože spíš potřebuju občas svařit nějaké ty plechy a slabé profily, než traverzy. A 2-3x do roka to stěhování těžké klasické svářečky ještě přežiju. Je pravda, že invertor mám možnost si vypůjčit v práci (ještě jsem to za 10let nevyužil) a CO2 tam mám taky k dispozici (ale to je právě to - jsou věci, které brát do práce na svaření COčkem se složité - auto a pod). Takže domů nejdřív CO2 a pak třeba časem i invertor.
Invertor má oproti klasické svářečce výhodu hlavně v té menší váze a v jednodušším "chytání" a "držení" oblouku díky tomu, že svářečka (trafo) sváří střídavým proudem, kdežto invertor proudem stejnosměrným (takže hladký proud a tím i to lepší "chytání" oblouku). V pořadí umění svařovat z toho vychází nejlépe CO2 (kdo není úplně levý, svaří cokoli, když se trefí), pak je invertor (viz hladký proud - ale stejně je tam už možnost "zalití" strusky do sváru) a pak je klasika - trafo (tam už to chce něco umět, aby ten svár k něčemu byl). Profi svářeči před příchodem CO2 měli nejvíc v oblibě tzv. triodynky - což je obdoba invertoru ve velkém.

Datum: 30.05.13 01:17

"tzv. triodynky - což je obdoba invertoru ve velkém" toto doufám není myšleno vážně! *ee*

Datum: 30.05.13 06:14

No přesné to není, to souhlas, ale ty nám to určitě vysvětlíš líp.;)

Od: hop®
Datum: 30.05.13 23:08

Jo, triodyna byl původce dnešního invertoru, svařování s tím byla v té době pohoda, oproti těm běžnám střídavinám ze železářství... Jen výkony, hmotnosti se mění, princip zůstává...

Datum: 30.05.13 23:50

Díky Hope. *placni*

Datum: 31.05.13 00:48

Jak vidno vysvětlovat není zapotřebí, stačí jen souhlasit. I s nesmyslem.;)

Datum: 31.05.13 01:20

Nejsem odborník, takže klidně vysvětluj - rád se něco přiučím;)

Od: vokr
Datum: 30.05.13 16:05

trabanta nebo traktor?

Od: celp®
Datum: 31.05.13 06:01

Zdarec.OMICRON GAMA 160.Umí MMA +TIG.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.