Rekonstrukce zábradlí v domě

Od: Datum: 29.05.13 20:02 odpovědí: 3 změna: 30.05.13 13:56

Dobrý den,

chtěli bychom zrekonstruovat tohle zábradlí, co je na obrázku. Nelíbí se nám tam ty srdíčka, jenomže když je vyřežeme, zůstanou tam stopy po řezání kotoučem, tak jsme přemýšleli, že by se obložily stávající kovové prvky deskami, třeba dubem, ale jak to udělat aby to vypadalo hezky?

Co uřezat a co nechat? Co obložit? Máte nějaké nápady? Celé to zřezat dolů nechceme, protože by se tam navařovalo zábradlí stejně druhé, děkujiSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.05.13 20:43
avatar

dobrý den,dnes je to hodně o nářadí,pokud máte supr nástroje není vůbec problém odžezat ocel a zbytek po odřezání zabrousit. Tyto nástroje jsou drahé pokud jsou kvalitní. Chce to nějakého zručného specialistu co dělá s kovem, ať se na to podívá. dnes jsou přímočaré pilky, že řežou ocel jak máslo, ale problém je pak s jejich chlazením během řezání, jinak by se mohly spálit.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.05.13 22:17
avatar

Zdravím.
Neumím si představit, jak a co chcete obkládat, ale odstranit (vyřezat) nechtěné části z toho zábradlí tak, aby to pak nebylo vidět, není vůbec žádný problém. V zásadě se to bude lišit pouze pracností
- pokud lze celé zábradlí nějak demontovat a poté upravovat naležato třeba někde na dvoře, počítejte s cca 3-4 hodinami práce (bez demontáže ze schodiště)
- pokud zábradlí demontovat nejde, počítejte s cca 6-8 hodinami práce + pracným zakrytím všeho okolo (oken, zdí atd.) a také se značně zvýšenou prašností v prostoru schodiště
Pokud by to po odstranění nechtěných částí bylo někde přece jen vidět, lze povrch před dalším nátěrem (bude nutné to zábradlí natřít celé, nejen kousky - to by vidět bylo) opravit vytmelením.

doplněno 29.05.13 22:17:

Odkud jste?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nounik
Datum: 30.05.13 13:56

Dobrý den,

děkuji za názor a rady.. Jsem z Valašského Meziříčí.

Moc se mi abych pravdu řekl, nechce to řezat a zbrušovat, myslím si, že ikdyž se to udělá šikovně, tak to může jít vždycky trochu vidět a hlavně se mi prostě železo nelíbí, je chladné.

Chtěl bych opravdu ze dřeva a nyní se naskýtá otázka, zda-li bude výhodnější (cena+práce) zachovat původní a jen nějak obložit, nebo nějak "prořezat" a nechat nosnou konstrukci a zbytek dodělat dřevo a nebo to celé shodit dolů a udělat od znova.

Ale celá konstrukce je bytelná, je přibetovaná do schodů do terasa a drží ke stropu, rád bych ji minimálě jako základ ponechal

Napadlo mě obložit ji prostě dubováma "účkama", které by se na to nalepily k sobě. Tzn. že bych ty původní železné hranoly obložil dřevěnýma, na tlouštku bych je nechal jen cca 0,5cm a na šířku o 2cm větší, aby to bylo jako laťky a né jako hranoly. Nebo ještě nějak vyfrézovat.

děkuji

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.