Plynový kotel - neteče teplá voda v patře

Od: Datum: 05.08.13 11:21 odpovědí: 1 změna: 05.08.13 21:37

Dobrý den,

tímto bych vás, odborníky, rád požádal o radu:

Mám plynový teplovodní kombinovaný závěsný kotel Junkers ZE/ZWE 24-3 MF. Kotel je umístěný v přízemí. V patře je sprcha. Problémem je teplá voda - pokud nastavím na kohoutku (nastavuje se průtok a stupně) vlažnou vodu, tak teče jen studená. Vždy to trvalo delší dobu, než začala téct teplá, ale nakonec vždy začala. Ale poslední dobou už neteče. Problém vždy vyřešíme tím, že nastavíme na kohoutku maximální teplotu a asi po minutě začne téct vroucí voda. Pak je již možné vodu ztlumit na vlažnější. Pokud nedodržím tento postup, tak se teplé vody nedočkáme.

Můžete mi poradit, co by s tím mohlo být?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.08.13 21:37

Máte termostatickou baterii? Pokud ano, problém by mohl být v ní. Máte regulátor tlaku na přívodu vody za vodoměrem? Jaký máte tlak? Je ve sprše dostatečný? Jakou máte nastavenou teplotu užitkové vody? Kotel je už starší, pokud máte i starší rozvody vody v pozinku, můžou být trubky zarostlé a problém může být i zde.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.