Soc. prispevky a bydleni

Od: Datum: 29.05.13 11:50 odpovědí: 7 změna: 30.05.13 23:36
Dobry den, jmenuji se david je mi 21 let a momentalne jsem bez prace, nikdo me nezivi a bydlim s kamaradem v garosnce, mame nabidku na byt 3+1 za 7000+elektrika. Kdybychom ho vzali a ja mel na sebe najemni smlouvu, sel bych na socialku zazadat o zivotni minimum +prispevky na bydleni kolik bych zhruba dostal? Na uradu prace momentalne nejsem evidovan, trvaly pobyt mam u otcina na baraku, ten si chci taktez zmenit na vibor. Jde mi o to jestli bychom ten byt s kamaradem nejakou dobu uzivili kamaradovi ted byla schvalena podpora 4000kc. Diky za odpoved
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.05.13 12:15
avatar

Davide nezlobte se na mne, ale i když mnoho let pracuji, tak dávat za byt 7000+náklady měsíčně to bych nedělal.

Vy nepracujete...nemáte na to, a chcete aby Vám stát (tedy i já) dal příspěvěk?

Mimochodem, když na to nemám, tak nebudu bydlet ve dvou ve 3+1...

Nerozumím...opravdu ne..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.13 12:27

proč chcete jít bydlet do bytu, na který nemáte peníze a který pravděpodobně je dražší než, ten obýváte teď?

ohledně dávek v hmotné nouzi vám tady nikdo přesně neodpoví, protože tam se situace posuzuje individuálně. výdělek, majetek, snaha si vydělat, možnost požádat o výživné rodiče, úspory... v příspěvcích na bydlení hraji i město, kde bydlíte, jestli bude nájemní smlouva na vás nebo na vašeho přítele (o dávky žádá nájemce) atd.

nicméně pokud nejste evidován na pracovním úřadě (z čeho platíte zdravotní pojištění, když nevyděláváte?), tak pravděpodobně nedostanete nic, protože tam je jednou ze základních podmínek snaha si vydělat, tedy pro osoby bez práce být evidovaný na pracovním úřadu a shánět si práci. pokud tedy jste třeba student, tak se zas vyžaduje, abyste uplatnil výživné od rodičů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.13 12:35
avatar

Dobrý den. Davide, představujete si to moc jednodušše. Co se týče příspěvků v hmotné nouzi, musel byste bý v první řadě evidován na úřadu práce. Pro přiznání příspěvku na bydlení je nutné mít trvalé bydliště v onom bytě...Pro jeho nárok se posuzují příjmy všech lidí žijících ve společné domácnosti. Další věc - pokud máte trvalé bydliště u otčíma, pak se Vy sám nemůžeteodhlásit a přihlásit se na obec. Odhlásit Vás může jen vlastník bytu, musí proběhnout správní řízení a dle výsledku budete teprve moci mít pobyt na úřadu. Pro nárok na příspěvek na bydlení byste se tedy musel přihlásit k trvalému pobytu v bytě, ve kterém chcete s kamarádem bydlet a žádat můžete o příspěvek až za tři měsíce...

Další věc - pokud nejste evidován na ÚP, pak za Vás nikdo nehradí zdravotní pojištění, které je povinné. Pokud si ho nehradíte tedy sám, vzniká Vám tam dluh...

Dále doporučuji se zajímat o to, zda máte placené popelnice. Pokud je za Vás neplatí otčím v místě trv. pobytu a neplatíte toto ani sám, může Vás dostihnout časem exekuce i za tento dluh...Pohlídejte si tyto věci...

Jen na tyto věci upozorňuji, abyste se nedostal do ještě větších potíží třeba...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: chuliandopejllo
Datum: 29.05.13 12:59
Zivotni minimum bych mel dostat ale hned ne? Alespon nez se vyridi vse ostatni, myslim do te doby nez si najdu praci abych mel alespon neco.
Datum: 29.05.13 13:27

ne, pokud se nesnažíte svoji situaci řešit (tedy například nejste na úřadu práce), tak životní minimum určitě dostat nemusíte. mohl by vám ale vzniknout nárok na existenční minimum, to je tuším něco přes dva tisíce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.13 14:45
avatar
Po třech měsících bydlení na stejné adrese můžeš požádat o příspěvek na bydlení. Podmínkou ale bude trvalé bydliště na adrese toho bytu a doklady od elektriky vody plynu a placení nájmu. S adresou u rodičů nebo na výboře to je ale zbytečný žádat. To jsi bez šance.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.13 23:36
avatar

Ohledně příspěvku na bydlení

už Vám odpověděli.

Na pomoc v hmotné nouzi má nárok osoba, která je v hmotné nouzi.

V hmotné nouzi není osoba, která není v pracovním nebo obdobném vztahu, nevykonává samostatnou výdělečnou činnost a není vedena v evidenci uchazečů o zaměstnání, (=osoba, která nepracuje, a která není evidována na úřadu práce).

K příspěvku na bydlení - ten může získat osoba, která v bytě bydlí na základě nájemní smlouvy (nevztahuje se na podnájem), a která má v bytě hlášen trvalý pobyt.

Pro tento účel se společně posuzují všechny osoby tvořící společnou domácnost. Pokud máte trvalý pobyt hlášen u otčíma, byl byste pravděpodobně posuzován společně s ním.

___ Více informací najdete na webu úřadu práce:

Příspěvek na bydlení

Životní minimum

Pomoc v hmotné nouzi

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.