Vyúčtování r.2012 BD

Od: Datum: 28.05.13 20:10 odpovědí: 2 změna: 28.05.13 23:40

Dobrý den, dostala jsem vyučtování BD za r.2012 s přeplatken 3000 a bylo mi řečeno, že to musím zdanit. Zdá se mi , že je to nesmysl, poraďte prosím. Ještě bylo řečeno, že polovina se musí dát/poschválení čl.schúzí/ na FDZ a druhá polovina, že se bude 1/12 měsíčně snižovat spr.náklady. . Vůbec se mi to celé nezdá?

Děkuji za radu

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.05.13 21:01

Všechno, co vám vám bylo řečeno, jsou nesmysly. Částka 3000 Kč není váš příjem, to je jen přeplatek na zálohách, takže nějaké zdanění nepřipadá v úvahu. Členská schůze sice může schválit mimořádný příděl do FDZ (očekávají-li se mimořádné výdaje družstva), ale proč polovinu přeplatku? Každá bytová jednotka má určitě přeplatky v jiné výši a někteří mohou mít i nedoplatky. Pokud mimořádný příděl, tak buď všichni stejně nebo podle velikosti podílů. A druhou polovinu vám bude družstvo vracet postupně, každý měsíc jednou dvanáctinou? Nesmysl. Jsou to vaše peníze a máte právo je obdržet všech a najednou. Domluvte se s ostatními členy družstva a nedovolte, aby tyto hlouposti byly na členské schůzi schváleny.

Ohodnoceno: 1x

Od: ben®
Datum: 28.05.13 23:40

Dobrý den, pokud se jedná skutečně o vyúčtování za služby, tak to není Váš příjem. Pokud by to měl být výnos např. z pronájmu NB v domě, tak o tom rozhoduje SVJ a je to zdanitelné. Doporučuji dobře se podívat, jakou listinu jste dostala. Zdravím!

doplněno 29.05.13 00:18:

Oprava - ne NB, ale NP = nebytové prostory. Omlouvám se.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.