Problém s instalací digestoře (na strop)

Od: Datum: 28.05.13 18:06 odpovědí: 1 změna: 05.06.13 21:45

Dobrý den,

rekonstrujeme starší nedávno koupený dům a nyní nás čeká při rekonstrukci kuchyně zapojení digestoře, což je v našem případě docela problém.

Protože se nejedná o klasický digestoř ale digestoř na strop nad varné centrum (tzv. ostrůvek). Takže bude nutné ho přichytit na strop vést ve stropě asi 2m rouru k venkovní zdi a tam ji "vypustit" ven.

Jenomže to by ještě nebylo taky tak nejhorší, ale problém je ten, že stropy jsou snížené od původního majitele a to deskami a potažené rákosem a nově od nás omítnuté.

Kdyby se snižovaly stropy, přichytl by se digestoř normálně do stropu, navedla roura a snížil strop o 10-15cm, tak to ale nejde. Nejvíce se obávám, aby digestoř udržely ty desky a co s tou rourou? Mezi deskami a původním stropem je cca 20-25cm vzduchová kapsa, ale jak v ní mám vést rouru, jak mám v té kapsi udělat díru ven?

Napadá mě jediné řešení, ale není moc šťastné, proto se ptám vás, jestli vás nenapadne něco lepšího a efektivnějšího?

V horním patře oddělat desky, pod deskama vybrat suť, která tam je, provrtat se zespod nahoru a udělat otvor pro rouru, tu vést v podlaze horního pokoje a vyvést ven. Také při této příležitosti zpustit dolů 4 závitové tyče a nahoře je zajistit nějakým způsobem o trámy, pomocí navařené pásoviny třeba. Poté vše zasypat, ale mám obavy z toho, že v horním pokoji bude při odsávání hluk?

Děkuji za každý lepší nápad, jak to celé realizovat!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.06.13 21:45

Já bych nejprve vyřezal kulatou díru do stropu, kterou stejně budete muset udělat.

potom bych zjistil kudy vést ve vzduchové kapse trubku na odvod z digestiře ven.

pak bych odměřil díru ven a udělal ji z venku a z venku bych zavedl trubku k díře ve stropě.

Jinak myslím že strop digestoř udrží, když tak bych přidal vruty.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.