Je potřeba ohláška nebo stavební povolení?

Od: Datum: 28.05.13 07:02 odpovědí: 7 změna: 28.05.13 12:02

Dobrý den,

přítelkyně se chystá rekonstruovat tři místnosti v 1.PP v RD na ložnici, záchod a ještě vytvořit koupelnu. Do zdí by se vůbec nezasahovalo jen by se přistavila zeď k oddělení koupelny od chodby.

Děkuji za odpovědi. Na případné dotazy se pokusím odpovědět.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.05.13 07:07
avatar

V obytném domě,družstevním,nebo SVJ,se musí kontaktovat samospráva.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.05.13 07:21
avatar

"...místnosti v 1.PP v RD..."

Rodinný dům bude těžko družstevní, či SVJ...:D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.05.13 07:34
avatar

pokud nezasahujete do nosných zdí nepotřebujete nic ani stavební povolení ani ohlášku*frajer*

doplněno 28.05.13 07:47:

jestli to je Váš barák tak bych se nikoho neptal, není žalobce není soudce, jinak bych se k tomu stavěl kdybych bydlel v bytě a né v RD

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.05.13 07:40
avatar

Není to jednoznačné. Před časem jsem potřeboval ubourat kus příčky (cca 3 běžné metry) a posunout vchodové dveře do jednoho bytu asi o metr. Podal jsem ohlášení na stavební odbor. Během pár dní jsem bez problémů obdržel souhlas. Nedávno jsem chtěl tutéž úpravu udělat v totožném bytě o patro výš. Úřednice mi řekla, že to nebude problém, ale že musím mít vyjádření hasičů, hygieniků a statika. Hasiči si vymýšleli neskutečné pitomosti (například chtěli vědět, jak velká jsou okna na chodbě a jestli je v domě výtah! *ee*) Když jsem to po třech měsících měl konečně pohromadě, dostalo se to na stůl jiné úřednici a po nekonečném vysvětlování zasedla jakási komise, která mi poslala vyjádření, že když nezasahuju do nosných konstrukcí, tak na takovou drobnost žádné ohlášení nepotřebuju.

Takže doporučuju kontaktovat konkrétního úředníka, který by Vám to řešil a s ním se domluvit, nebo se prostě nikoho neptat (což je ovšem trochu riskantní).

doplněno 28.05.13 07:57:

Ono to optání může mít za následek, že se o Vás Úřad začne zbytečně zajímat, což taky není ideální (vlastní zkušenost). Takže dobře rozvažte.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jirkasirkabubli
Datum: 28.05.13 07:51

Děkuji za odpověď!

V podstatě největší stavební zásah bude v tom, že přistavím jednu zeď a do ní se osadí dveře. Rozvod el (pouze kabely a zásuvky rozvaděč tam je) topení (radiátory tam jsou, takže jen rozvod po místnostech), vody a odpadů (tu jsou v jedné z rekonstruovaných místností) na to by snad taky nic nepotřebovali, ale jak jste psal, zajdu si na stavební úřad a zeptám se, než pak koukat co všechno jsem měl vyběhat.

Děkuji

Jirka

Od: uska®
Datum: 28.05.13 11:07

Radím neptat se, nehlásit, pracovat. Od letošního roku se změnou SZ je vše volnější a vaše úpravy uvnitř RD se neohlašují (mimo narušení nosných zdí) a to se vás netýká. Ať se dílo daří.

Zbytečně byste na sebe upozornil a pak vám např. najdou, že máte na černo postaveny v roce xxx přístřešek..., že máte jiný plot atd ...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: zabu
Datum: 28.05.13 12:02

Neřešte povolení. Kdo se moc ptá, moc se dozví, a moc lidí mu potom kecá do práce.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.