Jaké plotové sloupky (cena?)

Od: Datum: 27.05.13 19:15 odpovědí: 4 změna: 27.05.13 22:06

Dobrý den,

chystám se oplotit svůj pozemek. Plánuji použít klasické poplastované pletivo v kombinaci s živým plotem. Velmi důležitým faktorem je cena. Zjistil jsem, že asi nejlevnější pletivo seženu na e-pletiva.cz.

S výběrem sloupků se nemohu rozhodnout. Výšku pletiva plánuji 150 nebo 160 cm. Co jsem se dočetl, tak pro výšku 150 cm se doporučuje 200 cm dlouhý sloupek a pro 160cm vysoký plot 230 cm dlouhý sloupek.

Ocelový sloupek (průměr 48 mm, 2 mm tl.) stojí 159kč (230cm) a 130kč (200cm).

Poplastovaný sloupek turboline (průměr 38 mm, tl. 1,5 mm) stojí 146kč (230cm) a 123kč (200cm)

Poplastovaný sloupek turboline (průměr 48 mm, tl. 1,5 mm) stojí 177kč (230cm) a 152kč (200cm)

Uvažoval jsem o koupi trubek nebo jaklů v místní prodejně hutního materiálu, ale pokud připočtu plastové PVC úchytky, čepičky sloupků, nátěr, tak se dostávám ke stejným cenám jako již hotové sloupky a navíc mě děsí představa, že budu muset za třeba 10 let obnovovat nátěr a budu se mi tam plést pletivo a živý plot. Dnes jsem se cestou zastavil ve sběrně, jestli by se tam nesehnaly nějaké trubky, ale bohužel - sem tam něco, ale rozhodně né v potřebném množství. Spousta lidí mi taky říká, že dávat sloupky průměru 38 mm je nedostačující.

S pletivovým plotem nemám žádné zkušenosti a proto si rád nechám poradit, případně si rád vyslechnu nějaké alternativní řešení, které jste někdo zvolil. Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.05.13 20:04

trubka průměru 38 mm je naprosto dostačující,to udrží (utáhne) náklaďák.Je je potřeba ji pořádně zabetonovat do zěmě a je to. Zkuste si uhnout trubku 1cm v ruce a poznáte jakou to má sílu. Pokud se nepletu tak pevnost ocele je min 17X větší než dřeva. Přepočtě te si to nadřevěný sloupek. Koupil bych co mají v prodeji - žádný šrot.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.05.13 20:30

Kup si k tomu ještě zemní vrták,v OBI jsem viděl docela pěkný.

JABRAKA

Datum: 27.05.13 20:55

. . . .mno ale není zem jako zem . . .

Datum: 27.05.13 22:06

no bohatě by stačila i ta 38,tady to hlavně trpí v zemi kde to časem muže uhnít,1,5mm je nic moc,jinak jsem dával 38ale 4mm stěna a za 6kč kilo-(zeptej se někde ve fabrice,prodávají jako odpad,zbytky jako u nás a dá se to svařit,natřít základovkou a pak syntákem a máš klid.jinak pletivo se jen věší,a nejdůležitější jsou vzpěry ty ti drží celej tah plotu

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.