Zvednutí parketové podlahy a vrzání

Od: Datum: 27.05.13 17:20 odpovědí: 1 změna: 27.05.13 20:59

Zdravím,

kvůli vyrovnání výšek podlah potřebuji zvednout podlahu s parketami o cca 15 mm.

Parkety jsou položené na prkenné podlaze s trámy a švárovým náspem, stav prkenné podlahy je celkem dobrý. Současně bych chtěl odstranit i vrzaní podlahy.

Navrhuji vytrhat parkety, na podlahu pořádně přišroubovat stávající prkna podlahy na to přišrouvovat osb desku 12 či 15mm osb desku. Na desku bych nalepil parkety. Parkety mám i navíc vytrhané z jiného pokoje, tedy nevadí ztráty z vytrhání parket.

Mám dotaz,

doporučujete OSB desku či nějakou jinou desku? Má se provést i přilepení OSB desky na prkenou podlahu, čím? Či tam strčit např. vrstvu mirelonu,nebo stačí pořádně OSB desku přišroubovat?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.05.13 20:59

Osobně bych nedával mirelon, ale hobru a dnes bych asi již nedával OSB ale DTD desku do vlhkého prostředí. Jinak desku bych k prknům asi nelepil, jelikož tam budou nerovnosti a tak mi to přijde jako zbytečné vyhození peněz. Popř. dát na podlahu sádrokartonové desky a ty vyrovnat bochníkama lepidla na SDK, každopádně stejně bude třeba přivrtat. Možná někdo poradí líp.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.