Odvětrávání kotelny

Od: Datum: 27.05.13 07:35 odpovědí: 1 změna: 28.05.13 00:20

Dobrý den,máme kotelnu v domě...majitel ji udělal ze sádroše zmenšil tím kuchyň...chci se optat ...není tam odvětrávání a je složitý ho dostat ven z baráku...napadlo mě...máme dvouprůduchový komín...jestli je možný odvětrání udělat z druhýho průduchu...udělat tam odtah...popřípadě jak velkou díru...kotel je H418 děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.05.13 00:20
avatar

Pokud tam máte možnost se napojit přímo do druhého průduchu komína, bylo by zbytečný hledat jinou možnost odvětrávání, protože pomocí druhého (nevyužívaného) průduchu komínu se jedná o ideální řešení (automatický odtah pomocí komínového efektu). Takže stačí jen otevřít ten druhý průduch (vysekat tam díru, případně v případě přítomnosti komínové branky ji jen vyjmout).
Jediná nevýhoda jen otevření průduchu spočívá v tom, když vám posvítí slunce do komínu (nahoře bude komín teplejší než dole), může se vám stát, že se vám otočí komínový tah a místo odtahu vám to bude dole foukat.
Pokud byste to chtěl mít úplně dokonalé, vytvořte dole otvor na axiální ventilátor (např. http://www.ventilatory.cz/ven…nkci-_ventilatory_-67_68.html ) a odsávání můžete tímto ventilátorem podpořit.
Pokud navíc tento ventilátor doplníte buď automaticky nebo manuálně zavíranou žaluzií (klapkou) a vypínačem (či nějakým čidlem), budete si odsávání moct ovládat podle potřeb.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.