Koupě bytu - polovinu peněz mi dají rodiče

Od: Datum: 25.05.13 14:05 odpovědí: 10 změna: 26.05.13 15:17

Dobrý den,

prosím vás - kupuji si byt. Polovinu peněz na něj dám ze svého a druhou polovinu mi dají rodiče.

Musí být spoluvlastníky bytu?

Nebo lze napsat nějakou darovací smlouvu?

Prostě nevím jestli se dodává nějaký původ peněz apod. Prostě bych nebyl schopen doložit že celou částku za byt je pouze z mých příjmů.

Děkuji za pomoc

Martin


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: milen*
Datum: 25.05.13 14:13

Ahoj, kolik je vám let, jestli jste už plnoletý

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.13 14:16

Martine, nikomu nic nedokládáte. To je Vaše věc, kde jste k penězům přišel.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cmelak22
Datum: 25.05.13 14:22

Kdyby se musel u nás dokládat původ peněz jako jinde ve světě tak u nás bude bezvládí.Protože hodně poslanců a spol.budou bručet v kriminále.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 25.05.13 14:31

Vážený, oddělte od sebe koupi bytu a půjčku na něj. Rodiče si ho přece nekupují s vámi (nebo chtějí podíl?). Byt bude váš, co si sepíšete s rodiči nebo nic je jen na vás, jak jste se smluvili, zda je to dar, nebo půjčka. Nebuďte z toho ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.13 16:16
avatar

S tím si vůbec nelámejte hlavu. Není to třeba. Nikdo nikdy po vás nebude chtít doložit způsob získání peněz. Nikomu do toho nic není, jen snad, kdybyste se zpovídal u soudu za peněžní podvody, rozkrádačky nebo loupeže. A to snad nehrozí, že?*hej*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.05.13 09:43
avatar

Jediná operace při koupi bytu je kupní smlouva.Poslední operací je zápis majetku do katastru nemovitostí,ten rozhoduje o tom,kdo bude majitelem.Rodiče by si mohli případně dát zapsat věcné břemeno,ža do jejich smrti se s bytem nebude manipulovat,či podobný závazek.Kdyby třeba chtěli v bytě bydlet.Také pozor při koupi,aby byt nebyl družstevní.To by vše komplikovalo.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martinz
Datum: 26.05.13 12:16

Prosím o vysvětlení jak to myslíte s tím "Také pozor při koupi,aby byt nebyl družstevní.To by vše komplikovalo."

Jak by to zkomplikovalo? Zvažuji i družstevní byt...

Děkuji

Martin

Datum: 26.05.13 13:53
avatar

Pokud je nabízen družstevní byt,nelze mluvit o prodeji.Prodat lze jen to,co člověk vlastní.Družstevní byt vlastní družstvo.Nelze ho tedy zapsat do KN.Podnájem musí schválit družstvo.Ale také nemusí.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.05.13 15:17
avatar

Při získávání družstevního bytu se nemusíte obávat komplikací. Skutečně tedy nejde o prodej a koupi (i když se s těmito pojmy často setkáváme), ale o úplatný převod členských práv a povinností v bytovém družstvu. Za své peníze získáte právo uzavřít s družstvem nájemní smlouvu a podíl v družstvu. Navíc převod DB je jednodušší, než koupě bytu do vlastnictví. Náklady spojené s užíváním bytu jsou obdobné jako v případě bytu ve vlastnictví jednotlivce(ů). Jestliže nehodláte byt přenechávat do podnájmu, nemusí vás zajímat, zda podnájem družstvo schválí či nikoli. Rovněž získání hypotečního úvěru na pořízení družstevního bytu je dnes možné (oproti praxi minulých let).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.05.13 10:38
avatar

nemusíte nic dokladovat a nikdo se vás nebude ptát, odkud peníze máte.

Já bych vás ale jen tak trošku varoval před nápadem, napsat rodiče jako spoluvlastníky bytu. Znám v okolí takový případ, kdy dceruška otěhotněla a solventní rodiče jí koupili byt. Ona v něm teď žije se svým druhem a s malým miminem. Jenže rodiče ten byt považují za svůj a matka jí tam vleze, kdy se jí zachce.

Tak pozor. Problém se může vynořit na nečekané straně.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.