Správce SVJ

Od: Datum: 25.05.13 13:10 odpovědí: 4 změna: 25.05.13 16:05

Jaké jsou povinnosti správce svj?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.05.13 13:26
avatar

Správu si SVJ vykonává vlastními silami nebo ji svěří firmě na základě mandátní smlouvy. To znamená, že nějaká osoba mimo SVJ bude vykonávat činnosti týkající se chodu SVJ - právnické osoby, které by jinak vykonávalo samo SVJ. Tedy např. zastupuje SVJ navenek na základě plné moci, nebo pro SVJ vede účetnictví, zabezpečuje styk se státní správou, vyřizuje srážení a evidenci zdravotní a sociální daně, daně z odměn za výkon funkce a daně ze závislé činnosti, jedná případně s finančním úřadem, s bankou, s dodavateli, předjednává smlouvy které SVJ má uzavřít, jménem SVJ vymáhá nedoplatky v případech stanovených zákonem, organizuje výběrová řízení, zabezpečuje povinné revize, údržbu a opravy atd. Správcovská firma nemusí vykonávat vše uvedené, zaleží na tom, jaké činnosti zakotvíte do smlouvy.

doplněno 25.05.13 15:53:

Domnívám se, že v tomto vám správce oficiálně nevyhoví. Správce se stará o záležitosti celého domu, společných prostor, hospodaření SVJ a nikoli o problematiku jednotlivých majitelů bytů. I když soukromě, jako svědek, možná, ale jeho povinností to není.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karlosdos27
Datum: 25.05.13 15:36

Jak je to když majitel bytu požádá správce, aby byl u toho, když si chce vzít do bytu nájemnika. Seznámení s povinostmi a pod. Pomoc při seznámení s domem.

Datum: 25.05.13 15:53
avatar
Spravce SVJ neni zadny "domovnik". V nasem pripade mame spravcovskou firmu. Pro Vas ucel by Vam spise pomohl nekdo ze clenu vyboru SVJ. Urcite kontakt mate, tak se staci domluvit na cem potrebujete..
Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 25.05.13 16:05

Takové, jaké si s ním nasmlouváte (předpokládám, že je to smluvní firma, nikoli SVJ samo). Je to váš služebník. Zrovna jako SVJ. Je to na vlastnících, tudíž na vás.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.