Rekonstrukce střechy

Od: Datum: 24.05.13 08:18 odpovědí: 17 změna: 29.05.13 17:35

Dobrý den...dva dny zpátky mi kroupy sebraly střechu z kanadského šindele do věčných lovišť (na obrázku)...dostal jsem nabídku na plechovou střechu satjam (rapid)...prodejce tvrdí, že mi vydrží 60 let, ale když jsem se podíval na jejich stránky do kolonky záruky, ukázalo mi to tabulku, kde funkčnost střechy je 20 let a trvanlivost povrchové úpravy jen 10 let.

Znamená to, že po 10ti letech budu střechu znovu natírat a po 20ti ji můžu rovnou celou vyměnit?

Děkuji za názor

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 24.05.13 08:45

Dobrý den, tak, nejdříve slova pochopení, protože jsem před pár lety také přišel o střechu. Ta byla plechová a vítr ji zmačkal jako papír. Ale, k Vaší otázce. Nejkratší je vždy záruka. Otázka životnosti je asi komplikovaná a záleží na více okolnostech - kvalita materiálu, kvalita položení a přírodní vlivy.

Tu dobu, kterou udává výrobce je nutné brát s rezervou - je to nějaký zkušební odhad nebo výpočet.

Asi se dá uvažovat, že dražší materiál bude kvalitnější a vydrží déle. Neporadím Vám konkrétní krytinu, ale snad někdo jiný. A obecně - udávaná životnost může být i reálně výrazně překonána a prodloužena správnou údržbou. Zdravím!

doplněno 29.05.13 23:56:

Původní krytina byl pozinkovaný plech (falcovaný) a několik nátěrů. Nyní máme asfaltovou lepenku ve dvou vrstvách, ale obchodní název už nevím. Je to lepeno hořákem, šíře asi 1 m (role 10 m) a je červenohnědá (cihlová) barva.

Ohodnoceno: 0x

Od: struzin
Datum: 29.05.13 10:20

...a můžu se zeptat, co to bylo za plech, který vám to zničilo?...a co máte teď?

díky

Od: paw®
Datum: 24.05.13 08:59
Se stechou je to jako s cimkoliv jinym.taky kdyz mate na aute zaruku 2 roky, nevymenujete jej hned. Pri spravne udrzbe strechy vydrzi nater jiste dele (zalezi na slunci, vetru, desti, kolik tam hnije listi,...). Klasikce tasky maji tez zaruku 30 let a je hromada strech, ktere jsou tu let I 100. Plech ma obecne mensi zivotnost nez tasky. Pri stejne udrzbe nebo naudrzbe.
doplněno 24.05.13 10:36:

Jeste me napadlo. Plechova strecha vubec netlumi. Takze kdyz prijde dest,t ak slysite skoro kazdou kapku. U krup je to jako pod bubny. Doporucuju vyzkouset.

Datum: 24.05.13 09:05

Já bych se nebál použít opět šindel, ale kvalitní např. Katepal - záruka 30 let a ten věřím že kroupy přežije. Navíc ho jen nalepíte na ten původní.

Od: uska®
Datum: 24.05.13 10:49

I když budete mít záruku 30 let, tak nebudete mít kde reklamovat neboť za 30 let výrobce - firma nebude již existovat. Mám na chalupě satjam, nejlépe ze všech okolních domů s různou krytinou ze střechy sám sjíždí sníh. Viděla jsem satjam na střeše víc jak deset let položený, je bezproblémový, jen ve spojích je malinko tmavší. Měli 4 m délku plechu, takže těch spojů je minimálně. Je satjam lesklý nebo matný. Z matného hůře sjíždí sníh.

Od: montgomery*
Datum: 24.05.13 10:49

Problém je, že ty dnešní plechové střešní krytiny se dělají z "konzervového" plechu. Myšleno tloušťkou plechu. Tam, kde dřív byl standard 0,7 mm je to dneska 0,5 mm a ač se to nezdá, rozdíl je docela podstatný.

Datum: 24.05.13 12:06

A co ty střešní okna?Když dá latě + výška krytiny, tak už budou pod úrovní.Já jsem měl podobný problém a chtěli zvedat všechy stř. okna co mám (12ks) ..

Datum: 24.05.13 13:52

a jak jste to tedy vyřešili?

Datum: 29.05.13 10:25

...ano, přesně tento problém nastal i u mne...měl jsem tam střechaře a ten říkal, že se dá použít jen nízký (falcovaný) plech jako je právě satjam rapid, aby se okna nemusela zvedat...jak jste to nakonec vyřešili?

Datum: 29.05.13 17:35

michalb stresni okna se davaji na latovani ,ne pod late, takze vzdy jsou ve stejne vysce nejsou zapustene

Od: fribble*
Datum: 24.05.13 12:09

Plech nebrat, ani kdyby byl zlatej ... Už jste někdy spal s bubnem nad hlavou ( déšť, kroupy, někdy stačí silný vítr a větvičky). Raději zas šindel, pokud váha a finance nedovolí pálenou tašku.

Datum: 24.05.13 12:25

ano, o hlučnosti plechu vím, ale mám celopodbití...nepomůže to trochu?...Dal bych tašku, ale mám právě obavy o tu váhu...a dát znovu šindel...no nevím, sami vidíte, že s tím nemám nejlepší zkušenost, ale třeba je dnešní šindel na jiné úrovni než před 15ti lety.

PS: už dříve jsem měl se šindelem problém...a to vám tedy řeknu...najít kudy to teče, je někdy malý zázrak...

Datum: 24.05.13 12:51

no ja nevim.. my máme novou plechovou střechu a žádné bubny neslyším...jo kdybych otevřel okno tak možná jo.. ale většinou jak začne pršet tak o toom ani nevím natož abych kvuli toho nemohl spát..

Datum: 24.05.13 13:53

...a nemáte třeba na půdě protihlukovou izolaci?

Datum: 29.05.13 10:27

šindel mi střechař nedoporučil...prý ať je jakýkoliv, vždycky časem půjde horní vrstva dolů...

Od: zabu
Datum: 24.05.13 22:33

Já mám tohle. Není to těžké, dá se po tom chodit i v zimě je to totiž pružné, není to drahé, Jak dlouho to vydrží nevím. Mám to asi 5let. Určitě je to díky své pružnosti tišší než plech nebo taška. Nějakým kroupám se mohu jen smát, ty tomu určitě neublíží. V zájmu pravdy musím říci, že nevím, co by to udělalo, kdyby přišel nějaký opravdu velký vítr. Je to přibíjené do prken, stejně jako běžná šablona třeba z eternitu.

http://www.capacco.cz/

Datum: 26.05.13 21:11

...a co říkáte na CEMBRIT (vláknocement)...prý u nás mají více jak 100letou tradici a záruku 30 let?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.