Dozateplení podkroví

Od: Datum: 23.05.13 21:48 odpovědí: 11 změna: 29.05.13 16:16

Mám podkrovní místnost /z r.1996/ složení šikminy je omítka s rabicovým pletivem - 5cm heraklit přibitý na krokvích - polyetylénová folie -10 cm vata opatřena Al folií pravděpodobně silně vodoodpudivá používaná v energetice k opláštění potrubí s horkou párou-vzduchová mezera -podbití -lepenka-latě-tašky.Nyní bych chtěl tuto šikminu dozateplit a to tím že bych na stávající omítku namontoval 20cm šedý EPS 100 bud pěnou nebo weber 700 talířové hmoždinky perlinku a omítku.Nejsem si ale jistý skladbou EPS-heraklit-vata a taky bych chtěl poradit jaký použít typ hmoždinek pro uchycení EPS do heraklitu.Děkuji za každou dobrou radu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.05.13 08:08

lee, osobně bych doporučil EPS lepit pěnou Tytan753 bez hmoždinek.

viz: http://www.modrastrecha.sk/fo…-bez-komina-som-ufo/12128460/

najděte si hodinku času a hledejte na tomto odkazu krásná fota

Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.05.13 08:53

milane,

já budu dělat něco obdobného, já jsem chtěl strop snížit SDK o 20 cm a dát tam vatu, myslíte, že v tomto případě je EPS lepší?

Datum: 24.05.13 09:44

dalle, domnívám se, že vy máte jiné složení a jiné místo. Vy budete muset zateplit na studené straně, to znamená na půdě podlahu.

Klidně i pochozí, když bude třeba

snížení SDK uděláte jen na dráty...

nebo i takto:

http://cukrar.rajce.idnes.cz/strop#100_4561.JPG

Datum: 28.05.13 22:43

milane

jde o pultovou střechu, tudiž půda není. Musel bych celou "zdravou" střechu rozebrat. Jinak technologii výstavby nové střechy se zateplením znám.

Datum: 29.05.13 07:48

OK, chápu, je lepší dát vatu, páč odhluční. To polyš neumí.

Nerozebírejte pultovou střechu, ale zateplete od spodu, jako normální podkroví. Jen pozor na odvětrání kondenzátu z izolace.

Datum: 29.05.13 12:11

Můžete mi to odvětrání kondenzátu trošku víc vysvětlit?

Od: lee*
Datum: 29.05.13 14:15

Milan má na mysli že mezi bedněním či plechy tvé střechy a izolací by měla být ponechána vzduchová mezera alespon 3 cm kde by měl proudit vzduch pro případ zvlhnutí či zatečení .Nejlépe je otvory opatřit jemnějším pletivem proti vnikání hlodavců či ptáků kteří s oblibou tuto izolaci ničí.

Datum: 29.05.13 14:29

jenže já budu izolovat odspodu přímo na hotový strop, a současná střecha nemá tepelnou izolaci žádnou.

Datum: 29.05.13 16:16

dalle, vesvětlení je snadné. V každé izolaci se utvoří určité množství vodní páry. Musíte zabezpečit, aby se mohl všechen kondenzát odpařit, jinak vznikne "mokrý hubertus" a izolace bude zničena.

Rád vysvětlím dopodrobna on line, až uvidím nějaký obrázek či nákres, jak to u Vás plánujete.

Od: lee*
Datum: 24.05.13 09:47

Milane,díky za odpověd . O pěně tytan vím preferoval bych jí před lepidlem ale v diskuzi na webu www.důmachalupa.cz s ní dělal jeden účastník diskuze strop /tlouštka EPS 15 cm/ a tvrdil že po přiložení na strop bylo nutno tabule EPS budto držet nebo lépe podpírat já sice budu dělat šikminu ale mé zkušenosti s touto technologií jsou jsou více teoretické než praktické navíc si toto budu provádět sám tak mám obavy abych to nezfušoval.Myslíš že bych měl omítku /vápenocementová + primalex/ něčím napenetrovat pro lepší přídržnost? Ty hmoždinky bych tam chtěl dát pouze pro jistotu abych měl klidné spaní.

Datum: 26.05.13 21:27

lee, jistě, na šikminy, strop a podobně, musíte desku po dobu asi 10-15 minut fixovat.. nebo použít cementové lepidlo

Malbu musíte odstranit, omýt...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.