Pozemek trvalý travní porost - drobné stavby?

Od: Datum: 23.05.13 17:31 odpovědí: 4 změna: 17.06.13 07:33

Dobrý den, koupili jsme 3 pozemky, o celkové výměře necelých 6000 m2. Dva z pozemků jsou vedeny v katastru jako ostatní plocha(způsob využití jiná plocha). A největší z nich je veden jako trvalý travní porost. Na tomto pozemku jsme nyní dostavěli přístřešek pro koně o velikosti 6 x 3,5 m, o výšce necelé 3 metry. Přístřešek je postavený na černo, nikde jsme nic zatím nehlásili, starosta obce o tom ví(pozemky jsme vykupovali od obce) a řekl nám, ať stavíme, že když není žalobce, není soudce...teď bych se ale chtěla zeptat, jak to doopravdy je..pokud stavíte stavbu do 25 m2 zastavěné plochy do výšky 5 m, tak podle nového stavebního zákona se nemusí stavba ani ohlašovat, ale stačí jen vyřízení v územním řízení se starostou obce? Když nahlásím, že přístřešek je pouze na seno a pro schování koně při nepřízni počasí, nemusím nic ohlašovat?Jak to ale je, když stavba stojí na trvalém travním porostu a pozemek není v zastavěném území obce? Vysvětlí mi prosím někdo, co znamená pojem ostatní plocha? Co si pod tímto názvem mám představit? Na co se dá využít tento pozemek takto vedený? Dá se změnit pozemek vedený jako trvalý travní porost na pozemek, kde by mohl oficiálně přístřešek stát a jak se postupuje? Děkuji moc předem za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.05.13 19:32
avatar

Ostatní plocha znamená na příklad cesty,dvůr a podobné plochy.Není to stavební pozemek,zastavěná plocha,ani sad ,či zahrada.

Na černo vybudovaná stavba může být nařízena zbourat.Proto musí být lehce odstranitelna,kdyby došlo k problému.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 23.05.13 20:46

Nahlédněte do stavebního zákona co se nemusí ohlašovat. Od starosty je to sice pěkné, ale kdyby byl problém a někdo to práskl, tak to potvrdí?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 23.05.13 22:01

Nebude to lehké zlegalizovat. Na tr. travním porostu nesmíte postavit nic. Např. na zahradě téměř cokoliv do 25 m 2 bez ohlášky. Nikde se nezmiňujte, že přístřešek bude sloužit pro ustájení koně v nepříznivém počasí, jsou tam hrozné nesplnitelné podmínky.

Asi bych začala sondovat na životním prostředí a nechala si poradit- v co změnit část pozemku na přístřešek na seno. Všechno jde, ale trvá to moooc dlouho.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlastik*
Datum: 17.06.13 07:33

přístřešek pro koně by měl být bez problémů, dle stavebního zákona je možné stavět na pastvinách zemědělské stavby, nevím jestli je nutné ohlašování, ale stavte se na stavebním úřadě a zeptejte se tam.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.