Vklad do katastru nemovitostí

Od: Datum: 22.05.13 19:26 odpovědí: 6 změna: 23.05.13 11:46

Zdravím,

prosím Vás, mám následující dotaz...

Podal jsem žádost o změnu v KN, zaplatil poplatek 1000 Kč a žádost mi byla vrácena s tím, že jsem neuvedel veškeré údaje, ale nevím jaké, protože v rozhodnutí je jen napsáno, že "Nejsou v návrhu na vklad vyplněny všechny údaje o převáděné jednotce."

Pan úředník mi řekl, že mám vzít zpět žádost, vyplnit novou, zaplatit znova 1000 a zkusit to znova... to jsem se na*ral, jestli to myslí vážně a jako že jo... tak se chci zeptat... nemáte s tím někdo zkušenost, jak z toho ven? Nejde to nějak dodatečně doplnit?

Nechci platit další tisícovku za to, že to nějaký úředník přecvaká v pc... to je trochu moc. :-D

Díky!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.05.13 20:05

"Zbožňuju" lidi, kteří si myslí, že vklad do katastru spočívá v "přecvakání něčeho na PC"...

V rozhodnutí o zamítnutí vkladu do katastru byste měl mít uvedeno, proč Vám byl vklad zamítnut.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.13 21:02

Prosím, chci byt poučen... V čem ještě to spočívá?

Ad2 je uveden v otazce :)

Datum: 23.05.13 11:14

a) právník katastru přezkoumá předloženou smlouvu, zda má všechny zákonem požadované náležitosti, zda je právně v pořádku a zda je možné vklad provést

b) pracovník katastru na základě rozhodnutí právníka provede změny v katastru (to vaše "přecvakání")

c) jiný pracovník (než který vyznačil změnu) provede kontrolu, zda zápis odpovídá smlouvě a je v pořádku a změnu potvrdí odsouhlasením kontroly

d) právník znovu vše zkontroluje a vklad v konečném důsledku potvrdí, včetně právní moci atd.

e) následují již jen drobnosti, jako vypravení spisu, doručení smlouvy účastníkům + případné potíže související s tím, že si někdo z účastníků smlouvu nepřevezme

Co se týká toho zamítnutí. Pokud neměl vklad všechny právní náležitosti, které mít musí, tak byl zamítnut. Pokud jste si nebyl něčím jist, mohl jste se zeptat úředníka na podatelné, kterému jste vklad předával. Zpravidla jsou ochotni poradit co a jak. Krom toho, pokud už Vám byl vklad zamítnut, v zamítnutí jsou uvedeny i možné "opravné prostředky". Krom nich bohužel není možné zamítnutí nějak obejít.

Věřím, že jste na úředníka naštván, ale on dělá jen svoji práci, která je zpětně dohledatelná a postižitelná, takže vklad určitě nezamítl jen proto, že se ten den špatně vyspal. Musí se řídit platnými zákony a předpisy a nemůže je svévolně obcházet. Je to stejné, jako když dělník nemůže odevzdávat zmetky. Nebo stejné, jako když soukromník nebude ve svém týmu držet někoho, kdo prci jen předstírá, nebo mu svou nekvalitní prací kazí jméno.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.05.13 11:24

Mno já měl za to, že jsou za tohle právě placený (mají plat za to, že udělají body a) - e)) a ne, aby "dostávali" 1000 Kč za vklad, to mi přijde fakt dost... minimálně by se mohli více snažit. Bohužel paní na podatelně mi přesně řekla "jojo, tohle vypadá ok".

Mno nic, chtěl jsem jen vědět, jestli se dá s nimi nějak domluvit, abych to nemusel znova platit...

Datum: 23.05.13 11:46

Těch 1.000,- jde v podstatě zpět do státního rozpočtu, nezůstává to přímo katastru.

Jinak samozřejmě, že jsou úředníci placeni za to, aby udělali to co mají, ale současně musí tu práci dělat dobře a tak aby odpovídala zákonům a předpisům. Nemohou si dovolit dělat "zmetky", to snad u nás mohou jen politici.

Určitě nebude od věci si na to katastrální pracoviště skočit a zeptat se přímo jich, jestli s tím nejde udělat něco jiného, než nový vklad. Takhle v obecné rovině se těžko radí, když neznáme detaily. Ale mám obavu, že pokud už došlo k zamítnutí, tak s tím moc neuděláte. Jak už jsem psal, v rozhodnutí o zamítnutí jsou informace o opravných prostředcích, které můžete využít. Zřejmě tam bude nějaké odvolání, případně postoupení katastrálnímu inspektorátu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.13 20:28

Možná by pomohlo zastavit se v nějaké realitní kanceláři, kteří v tom mají praxi a poznají chybu na první pohled.

Podle čeho jste návrh zpracoval? Využil jste níže uvedené?

http://nv.cuzk.cz/Web/Uvod.aspx

http://www.cuzk.cz/Dokument.aspx?AKCE=DOC:10-FORMULARE

http://www.cuzk.cz/Dokument.aspx?AKCE=DOC:10-VKLAD

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.