Televize a HD programy

Od: Datum: 22.05.13 17:47 odpovědí: 15 změna: 24.05.13 20:41

Ahoj,

chtěla jsem se vás na něco zeptat.

Mám televizi, která má HD rozlišení a interní anténu. Postupem HD programy zmizely a zůstala pouze Nova HD u ostatních se objevilo v nabídce písmeno N a žádný signál.

Takže HD Nova a víc nic. Co se přihodilo?

Děkuju za odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jardino555*
Datum: 22.05.13 17:53

doporučuji manualně naladit stanice na receiveru

Ohodnoceno: 0x

Od: sarkaona*
Datum: 22.05.13 18:02

Jary a to myslíte na té anténě? Já ladila přímo v televizi - zkrátka jsem dala hledat programy, sice mi tam vyskočily, ale neběží.

Datum: 22.05.13 18:17

napiš mi jaké HD programy ti nejdou...a jaký vysílač chytáš, nebo máš satelit...kabelovku?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 22.05.13 18:24

Jenom tu vnitřní anténu, bydlím v Brně a nechytám...CTHD 1 a 2 ..pouze Novu. Jiné HD programy mi televize nenašla, takže žádná prima.

Televize jak jsem zjistila má DVC receiver v sobě.

Děkuju moc.

Datum: 22.05.13 18:30

já tykam,,,pardon tak v Brně asi chytáte vysílač Brno - Jihlavská, kde HD programy začali vysílat v Multiplexu 7 na kanále 47 v horizontální polarizaci, tak skoukněte, jestli tam tyto parametry máte tak nastavené...

doplněno 22.05.13 18:37:

a Prima vysílá z vysílače Brno - Kojál na kanále 40

Datum: 22.05.13 18:41

Tykání je v pohodě, nemám s tím problém. Já ti moc děkuju, určitě to "prolezu" v menu. Jakoby se to sakriš nemohlo naladit samo, když já jsem na tyhle věci totální polystyrén.

Datum: 22.05.13 18:43

To by se naladit teoreticky dalo, ale jestli tam u vás začali vysílat z jiného vysílače, tak to telka nenajde...ještě bych se zeptal sousedů v okolí :)

doplněno 22.05.13 18:45:

já to vyřešil satelitem, kde je vyšší datový tok, než u DVB-T a obraz je kvalitnější...ne jako pod vodou :D

Datum: 22.05.13 18:54

Když já mám sousedy, co chytají signál na pletací jehlice...:D..ne teď vážně, zeptám se.

S tím satelitem to je fakt, obraz naprosto briliantní, ale jsem v podnájmu a tak do toho moc nechci tady zasahovat.

Datum: 22.05.13 18:56

je fakt, že já to chytám na kus drátu...

Datum: 22.05.13 19:07

člověk se má koukám pořád co učit, já kdysi chytala taky na drát a někdy později jsem měla takovou tu kulatou parabolku nebo co to bylo.
Ovšem naštěstí ty doby, kdy se pracně ladilo v zádech televize, celá rodina křičela: nooo skoro a dotyčný na kterýho padla zlomená sirka si ukroutil málem prsty, jsou pryč :)

Datum: 22.05.13 20:07

POMOC ,mam satelit a od vcerejska chytnu jen ct1,ct2,24,vse ostatni i Slovaci je zablokovane-co s tim?

Datum: 24.05.13 20:41

Ahoj.Tak na tomhle programu jsem se poněkud našel. Jen tak lehce na úvod bych zmínil, že né všemu co ti darebáci na českejch programech a Nováckejch a Primáckejch kanálech avizují jako HD a je to přes pozemní Settopboxácký přijímání je opravdu HD.Zásadně k tomu nedodávají,. že se toto dá skouknout jen na satelitech při správným naladění.Přiznávám se bez mučení, že tomu všemu moc nerozumím. Jen jsem něco pochytil od bráchy pro kterýho to byl maximální koníček a byl v tom super amater. Vzpomínám,jak mocně nadával na to, když nám všem lhali v mnoha věcech, co se vysílání týče.Základem je mít tu správnou Digi satelitní kartu, dobrý a přesný naladění na satelit a když by k tomu všemu byla i televize co je schopná vysílat v HD, je vyhráno.Tam, kde je díky dobrým příjmovým podmínkám možno naladit příjem digitálu přez STBox je vyhráno. V Železném Brodě tomu tak není. Ale co vím, tak satelit výjde podstatně finančně lépe než příjem TV od O2 po kabelu,a jiným jim podobným.. Po pár letech můžete mít saťák po dvou na každý straně baráku. Jen to moc deštivý počasí , tomu příjmu moc nepřeje.Ale to netrvá zas tak dlouho. Tak že,závěr je ten, pořádně naladit někým, kdo to umí.. Ahoj.

Od: lego®
Datum: 22.05.13 20:50

Jak je to dlouho ci Ti ty HD programy zmizely? V MUX4 uz CT HD nevysila, ted vysila v MUX 1a (RS7 a RS4). Procti si www.digizone.cz .

Datum: 23.05.13 09:04

Ani přesně netuším...dva měsíce, možná déle.

Od: lego®
Datum: 23.05.13 14:13

Zhruba v te dobe do MUX4 pridali TV TELKA a SMICHOV zmizela CT HD. Zkus si naladit 47 kanal dle http://dtv.ctu.cz/ .

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.