Podlaha v podkroví

Od: Datum: 22.05.13 15:49 odpovědí: 4 změna: 22.05.13 20:39

Dobrý den

Mám dotaz ohledne zhotovení podlahy v podkroví.

Situace je taková. Vybral jsem všechen štěrk a prkna na trámech. Zůstaly pouze trámy. Musím zjistit v jakém jsou stavu a případně přidat nové ke stávajícím. A co pak jak to všechno vyrovnat. Co dát na trámy atd.. Dělám to svépomocí a potřebuju to mít co nejlevnější. Díky za info případně nějaký načrtek skladby podlahy.

doplněno 22.05.13 15:54:

Ještě doplním. Místnosti pod podkrovím jsou vytápěné. Má smysl mezi trámy nasypat třeba drcený polystyren nebo tam nemám dávat nic?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.05.13 16:51

neros, opravdu nejlevnější? Vraťte vše zpět.

Ale vážně. Zkontrolovat stav, nahnilé trámy odsranit, vložit nové, udělat rošt položit OSB desky.

Jak hodně to má být levné?

doplněno 22.05.13 21:14:

jestliže máte nahnilé trámy, a vy k nim přidáte nové? nebo napadené červotočem?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 22.05.13 20:39

trámy nové můžu dát ke stávajícím..ty nemůžu odstranit, protože rodiče bydlí dole. Tak levné, je my jasné, že to bude něco stát.

Musím dát na nové trámy a stávající asi ten rošt kterým vyrovnám podlahu. Jsou tam nějaké trámy, které byly na příčky. Ty odstraním a nechám jenom ty základní na nosných zdech. Nemůžu odstranit ty stávající. To bych musel udělat i stropy v přízemí což nepřipadá v úvahu. Máme novou střechu a pod ní bylo ještě dřevo od staré. Tohle všechno jsem odstranil a odvozil 4 vlečky starých cihel a štěrku co tam bylo. Všechny místnosti jsem zrušil a teď v pátek a v sobotu budu odstraňovat desky ať se dostanu ke trámům. Pak chci přidat nějaké trámy ke starým. Pak budu řešit tu podlahu. Postup jaký mám zvolit. Chci tu půdu posléze zateplit a osadit střešní okna(tohle už mám nakoupené takže není cesty zpět:D). Zjišťuji všechno za pochodu. Peníze zatím jsou..ale čeká mě elektrika,vytápění + kotel + komín. Zatím mě to ale baví..

doplněno 22.05.13 21:24:

ty trámy nejsou shnilé. Jsou 100 let staré takže jsou trochu ztrouchnivělé ale vlhkost tam nebyla.

doplněno 22.05.13 21:26:

desky na trámech byly jako nové. Dalo to práci je vytrhat...ale ještě mám desky na trámech. ty jsou taky v dobrém stavu..ale podlaha se houpe takže proto chci přidat trámy.

Od: olaf71*
Datum: 22.05.13 17:14

já jsem se držel při zemi a rekonstrukce podlahy v podkroví i s plovoučkou za 400kč/m2, vyšel m2 na osm stovek = částečná výměna prken, folie, Liapor na vyrovnání, kroč.izolace,2xOSB deska,mirelon, plovoucí podlaha

Datum: 22.05.13 19:28

Já jen doplním ohledně té izolace mezi trámy, pokud se dole topí, tak polystyren nemá moc význam, Vám už pak jde spíše o hlukovou (kročejovou) izolaci a tam je pak na místě vata. Tu bych tam na Vašem místě dal, jinak dole uslyšíte každý krok.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.