Jak utěsnit víčko na barelu?

Od: Datum: 21.05.13 22:46 odpovědí: 18 změna: 30.05.13 08:35

Dobrý den. U 1000 litrového barelu je šroubovací víčko, do kterého jsem nožem udělala otvor, abych mohla protáhnout hadičku. Otvor není úplně přesný a mezi víčkem a hadicí mi poměrně dost kape voda. Těsnění ani lepidlo mi nepomohlo. Prosím o radu čím to trvale utěsnit, aby to bylo voděodolné. Děkuji za radu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: tr
Datum: 21.05.13 22:51

Zdravím, máte tavnou pistoli na takové ty lepící tyčinky(např. na aranž. květin)? To by mohlo pomoci.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.05.13 23:00

Bohužel nemám.

Datum: 21.05.13 23:01

já jsem to řešil obyčejnou výpustným kohoutem 1/2!", ten má těsnění,které nedovolí odkap a navíc to používám bez problémů na "čepování" vody

Datum: 21.05.13 23:14

Pokud to má být trvalé řešení, tak jedině výpustný kohout. Vezmi víčko a kousek hadičky někam k instalatérům nebo do nějakého Bau..., OBI a pod a určitě ti tam to nejvhodnější sestaví.

doplněno 21.05.13 23:33:

Takl jsem to konečně našel - průchodka výpustná.

doplněno 21.05.13 23:48:

V každém případě si vezmi ssebou kousek hadičky kvůli průměru. Ty průchodky jsou i mosazné, což by asi bylo vzhledem k malému průměru vhodnější. Ta umělá hmota vlivem počasí zkřehne.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 21.05.13 23:21

Výpustný kohout tam je velký. Do víčka jsem uděla otvor a protáhla hadičku. Při vypouštění mi hodně vody kape okolo té hadičky a zatím jsem nepřišla na to, čím to utěsnit.

Od: ben®
Datum: 21.05.13 23:43

Dobrý den, možná by to šlo utěsnit teflonovou těsnící páskou. Koupit se dá v potřebách pro instalatéry.

Ten konec hadičky se obalí (napakuje) dostatečnou vrstvou a hadička se natlačí do otvoru. Pokud by to teklo, tak můžete ještě několik "závitů" přidat. Vám bude stačit to provedení na vodu. Zdravím!

http://akvinaservis.cz/Vodoin…lonove-pasky-PTFE-snury-nite/

Datum: 21.05.13 23:42

Víčko má průměr nejméně 10 cm. Obejdu prodejny, snad seženu potřebné.

Datum: 29.05.13 21:55

Průchodku výpustnou jsem takového průměru nesehnala. Budu ale shánět dále. Dokonce neprodávají ani tak velké těsnění do toho víčka. Děkuji za radu.

Datum: 22.05.13 07:32

Udělej to tak, jak píše ladinpraha.

Trubku, kterou máš provlíklou dírou ve víčku nikdy dobře neutěsníš. Kromě toho nevím, jak máš trubku zajištěnou proti vytažení z víčka.

Ideální je mosazná průchodka, kterou přitáhneš na stěnu víčka. Před dotažením průchodky to napatleš silikonem a dotáhneš (nebo tam můžeš dát pryžové ploché těsnění).

Doporučil bych ti osadit tam menší kulový kohout, protože ten obrovský není vhodný na každodenní manipulaci.

Je to složitější konstrukce a finančně náročnější, ale nebudeš s tím mít v budoucnu problémy. Akorát to musíš hlídat před mrazem - aby ta mosaz nepopraskala. Na jednodenní mrazík stačí obalit suchou hadrou, na zimu musíš vodu vypustit a zátku s mosaznými díly zdemontovat. Ale to bys musela i s plastovým díly, protože mráz roztrhá všechno.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 22.05.13 08:10

Než to všechno, co ti chlapi dobře radí seženeš, zalij hadičku kolem dokola vteřinovým lepidlem. Pozor, ať si to nepřilepíš na ruce!;)

Datum: 22.05.13 13:31

Babkazov, to vteřinové lepidlo mě také napadlo. Bohužel to nepomohlo.

Datum: 22.05.13 08:15

Zkusil bych silikonový tmel. Pěkne to kolem tý hadičky "opatlat". Příště bych ovšem místo nože na vytvoření díry zvolil vrták. vezmete o milimetr až dva menší než je průměr hadičky,nacpete ji tam silou a hotovo.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 22.05.13 13:29

Děkuji všem za rady. Půjdu na nákup i s víčkem a hadičkou. Později napši, jak jsem pořídila.

Datum: 29.05.13 22:02

had186 - jako nouzové řešení jsem použila ten silikonový tmel a víčko v závitu jsem utěsnila konopím. Už mi nikde voda nekape. Děkuji za radu.

Datum: 30.05.13 08:35

Datum: 22.05.13 20:00

Ta průchodka je nutná,jinak by se také mohl použít dutý šroub,který by se do víčka zašrouboval .

JABRAKA

Datum: 22.05.13 20:33

pokud není již otvor veliký a nepotřebujete velký průměr hadičky jak koukám lze použít i bezdušový autoventilek do ráfku,vtáhne se do otvoru a těsní,jen není kamarád s nečistotami ve vodě,po té lze také koupit kohoutek k zeleným kádím mají ho v obi ,našroubujete a je to ,něco takového

Datum: 22.05.13 20:34

pokud není již otvor veliký a nepotřebujete velký průměr hadičky jak koukám lze použít i bezdušový autoventilek do ráfku,vtáhne se do otvoru a těsní,jen není kamarád s nečistotami ve vodě,po té lze také koupit kohoutek k zeleným kádím mají ho v obi

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.