Myčka neohřívá vodu

Od: Datum: 21.05.13 20:46 odpovědí: 6 změna: 22.05.13 18:38

Dobrý večer. Prosila bych o radu. Myčka mi přestala ohřívat vodu, asi se porouchalo nějaké to tepelné čerpadlo, nebo čidlo. Nevím jak se tomu říká a jak to v myčce funguje. Myslíte si, že má cenu volat opraváře, nebo mám raději rovnou koukat po nové? Myčku mám pět let. Děkuji za rady. Víte, mám obavy, že to nějak opraví a za chvíli to začne znovu a já budu jenom vyhazovat peníze za opravy.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 21.05.13 20:56

Čidlo nebo topné těleso jsou položky za pár peněz a ani jejich výměna není složitá a nový díl vydrží cca to, co starý. Pokud by ale odešla elektronika, asi bych pouvažoval po nové myčce - každopádně toho opraváře zavolej - ať víš, na čem jsi.

doplněno 21.05.13 21:38:

No - to vypadá ´blbě´, ale teoreticky i toto může způsobit vadné topné těleso - zkus to takto poslat mailem do servisu (podle značky) a uvidíš, co ti odborníci odpoví... ;)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.05.13 21:05

Mowlo, jak jsi napsal to slůvko "elektronika", tak to asi bude právě ten problém. Ona totiž nzprvu ke konci programu začala předčasně blikat, nic se v ní nedělo a nevypínala se. nedokončila program. Vypnula jsem ji a znovu nastavila a ona sice znovu začala mýt, ale už ve studené vodě, i když se program ukončil normálním způsobem. Při dalším pokusu o mytí v polovině zase začala blikat a zastavila se. Pak jsem nastavila jiný program a ona myla a myla a byla teplá, z povrchu, ale po otevření bylo nádobí vlažné a nevyvalila se z ní pára, tak, jako to bylo předtím. Byla prostě studená. Co Ty na to? Asi to bude v háji.

Datum: 22.05.13 07:32

Něco podobného měla dcera s pračkou. V servise jí "přehráli" program. Za 1.600 i s odvozem. ;) Třeba to půjde.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 22.05.13 18:36

Babko, já mám obavy, že dnes snad ani nemá cenu něco nechat opravovat. Zkusím to, ale něco mi říká, abych se na to vykašlala a raději hned koupila novou. Já pak budu nervózní při každém mytí, kdy se to opět pokazí a zase budu běhat a shánět opravu. Já půjdu tam, kde jsem ji koupila a uvidím, jak se bude prodejce tvářit. Já mám myčku Zanussi. Asi budu muset koupit jinou značku. I když ono je to dnes všechno stejné. Ale zkusím zajít zítra k tomu prodejci. Díky.

Datum: 22.05.13 09:22

To, co píšete Mowlovi, bych řekla do telefonu opravářovi. Plus značku výrobku. Po několika případných dalších doplňujících otázkách by měl na 90 % vědět, o co se jedná. Tihle chlapi spravují myčky a pračky den co den a už i z neodborného popisu problému vytuší, o jakou závadu se jedná. U mně to tak odhadl vždycky, včetně hrubého odhadu ceny.

Tak ať je to něco malého!

Ohodnoceno: 0x

Datum: 22.05.13 18:38

Děkuji Bimbam, zítra tam jdu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.