Omítky na panel

Od: Datum: 21.05.13 18:59 odpovědí: 7 změna: 27.05.13 18:14

Zdravím odborníky,budu dělat omítky v panelovém bytě a potřebuji poradit. Jaký je rozdíl mezi penetrací/hloubkovou penetrací/kontaktním můstkem? Co je nejlepší na panel z těch možností,aby na tom základní vrstva dobře držela? Panel je místy úplně hladký.Můžete poradit konkrétní produkt? A lze použít jako základní vrstvu na panel úplně obyčejné stavební lepidlo na obklady? Děkuji za odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.05.13 21:00

Jak říkáš.Mnoho let opravuji stavebním lepidlem odloupané štuky z panelů.Protože mám rád hladké povrchy,doporučuji finální stěrku na finální úpravu.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.05.13 21:27

V tomto nesouhlasím s Jabrakou! Holt mám oblíbené jiné postupy.A nemám rád soudobou stavební chemii!

Osobně penetruji Duvilaxem,do živého tenkou vrstvu štuku,po vyschnutí druhou vrstvu a zafilcovat!

doplněno 27.05.13 19:23:

Do živého znamená že duvilax nesmí zschnou,pak je to na nic!

doplněno 27.05.13 19:25:

I štukem jsem vyrovnal nerovnosti-záleží však jek velké,štukem tak do půl centimetru,když více ,tak vnitří jádrová omítka (ale jak píšu nejraději klasiku-vápno,písek voda,max cement)

Od: miselin
Datum: 22.05.13 21:04

do živého znamená přímo na panel? pokud by to byly uplně rovné panelové zdi,tak asi přímo štuk,ale když ten panel je občas nerovnej,tak to lepidlo je asi rozumná volba,ne? ve stavebninách mi radili fasádní stěrku,ale ta je s cenou trochu někde jinde. poradíte prosím?

Od: 151515
Datum: 26.05.13 21:56
Dobry den,
Vyrovnat lepidlem a perlinkou, pak staci jen jedna vrstva fajnove.Nejlepsi je P2

Datum: 27.05.13 18:13

jj, P2 hodně lidí doporučuje,už ji mám koupenou

Od: hop®
Datum: 26.05.13 22:16

Nedělejte vědu z penetrací, kontaktních můstků a sjednocení povrchů! Většinou je to jen marketingová blbárna...

Panel omeťte od prachu a dorovnejte lepidlem, pokud jsou větší nerovnosti nebo jsou viditelné praskliny mezi panely, tak do lepidla vložte perlinku...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 27.05.13 18:14

Děkuju Hope, máte bodík

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.