70 % záloha na garážová vrata?

Od: Datum: 21.05.13 17:54 odpovědí: 10 změna: 22.05.13 21:03

Je běžné, že si montážní firmy nechají zaplatit 70 % ceny garážových vrat + montáž? Zdá se mi to lehce neuvěřitelné, tak mě prosím kdyžtak vyveďte z omylu. Díky!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ad*
Datum: 21.05.13 17:59

Podle mě ne

Ohodnoceno: 0x

Od: singha*
Datum: 21.05.13 18:03

Díky za odpověď, ale preferoval bych spíše odpověď od lidí, kteří mají praktickou zkušenost.

Od: mowla*
Datum: 21.05.13 18:08

Dodavatel si dovolí tolik, kolik zákazník snese...

Když jsem si nechával před nějakou dobou montovat vrata a bránu (pohony + DO), platil jsem předem (jako zálohu) jen cenu hydraulických motorů, protože šlo o komponentu, kterou firma běžně nedodávala (běžně dodávali šroub).

Zbytek až po montáži.

Od: pt®
Datum: 21.05.13 18:14

My jsme před pár lety, asi je to dva roky, potřebovali garážová vrata a venkovní rolety na okna a skládali jsme také zálohu. Dali jsme zálohu na materiál a pak po montáži jen doplatili za práci. Čekali jsme asi 3 - 4 týdny na výrobu. - pt

Od: flip
Datum: 21.05.13 19:23

Čerstvá zkušenost - firma Plechservis nebo podobný název - objednala jsem, po 4 dnech dovezli, mezitím jsme v garáži připravili stavební otvor, oni umístili, zavrtali, zapěnovali a zkasírovali :) záloha žádná, vše vyřešeno až na místě

Od: hop®
Datum: 21.05.13 19:37

Pokud firma vrata vyrábí na míru pro konkrétního zákazníka, někdy si nechá vyplatit i 100% zálohu na zhotovení těchto vrat, tedy materiál a výrobu. Po zkušenostech s některými zákazníky tuto praxi i chápu. Představa, že vyrobím vrata na míru (za svůj materiál a se svoji prací) a zákazník si to pak rozmyslí mne docela irituje, to bych mu ty vrata asi nejraději nacpal do análního otvoru, co jiného s nimi budu dělat...

Ohodnoceno: 1x

Od: singha*
Datum: 21.05.13 20:25

Jedná se o typová vrata standardního rozměru. Chápu, že existují nesolidní zákazníci, nicméně riziko podnikání by se podle mě tímto způsobem kompenzovat asi nemělo.

Od: vendis
Datum: 22.05.13 13:48

Zálohu samozřejmě platit nemusíte, ale firma pro Vás tím pádem také nemusí pracovat. Pokud se jedná o solidní a Vám známou firmu tak bych se jistě neobával zálohu zplatit. Na druhou stranu 70 % je docela dost. Taky to můýete zkusit okecst na míň, ale ve výsledku jim ty peníze budete muset dát

Od: hop®
Datum: 22.05.13 21:03

Je to věc názoru, existují samozřejmě i nesolidní firmy, které vyberou zálohu a zmizí. Ovšem Vy jako zákazník můžete vybírat z různých firem. Stejně tak vybraná firma může zakázku za daných podmínek přijmout nebo odmítnout.

Je to o domluvě a vzájemné důvěře. A je to i o referencích, pozitivních i negativních, zákazník má výhodu že na firmu bývá referencí víc. Firma má nevýhodu, referencí na zákazníka je méně...

Nikdo Vás nenutí tu zálohu zaplatit, maximálně budete bez vrat.

P.S.: snažím se to posoudit objektivně, občas zastupuji firmu, občas jsem tím zákazníkem...

Od: buss®
Datum: 21.05.13 21:17

Není to zakázáno, záloha se sjednává, tudíž nemusíte souhlasit.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.