Jak pokládat zatravňovací tvárnice

Od: Datum: 08.07.13 15:53 odpovědí: 6 změna: 09.07.13 13:28

Zdarvím. Chci se zeptat. Na dvoře kde se jezdí autem jsme se rozg´hodli dát zatravňováky, protože po zimě je tráva dycky rozježděná a tak. Máme beton. trávrnice 600x400x80 a budou vyplněny štěrkem. Chci se zeptat co na podloží? Chci spodní vodu a i co se propustí odvodnit, proto pod tim udělám drenហz tzv. husího krku. v určitém spádu zasypanou štěrkem. Mám dám pak folii? Je tam nutná? jinak pak štěrkopísek (rejže) jakou vrstvu a na to pokládat zatravňováky.? Děkuji za odpovědi i za rady :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.07.13 17:53
avatar

Řekl bych,že odvodnění je nutnost.-Zajistí to určitě vrstva štěrku.Na ni pak trochu štěrkopísku a geotextilie.Na ni pak už rovnat tvárnice.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.07.13 08:00
avatar

si pamatuji, že můj otec se svého času se zatravňovacími tvárnicemi nijak nemazal. Odkopal horní vrstvu, srovnal, pošlapal, nasypal písek, rozrabal hraběmi, naskládal zatravňováky, zasypal hlínou, ometl koštětem a nechal tak. Vjezd funguje dodnes úplně bez údržby, stačí jen občas přejet trávu sekačkou. Tráva mezi tvárnicemi vyrostla sama a žádné odvodňování nebylo nutné.

Jen si musíte dát pozor, aby površky tvárnic byly nejméně dva centimetry nad terénem, jinak se vám vytvoří vyježděné koleje, ve kterých tráva špatně roste.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vedec08*
Datum: 09.07.13 13:05

U mě se právě voda drží hodně takže to chci odvodnit. tvárnice usazovat tak 2cm nad povrch a pak mám porazíno to přejezdit žehličkou.

Od: olaf71*
Datum: 09.07.13 08:32

budete dávat zatravňováky a nebudete v nich mít trávu,ale vysypáno štěrkem? pak bych raději volil zámk.dlažbu. nebudete muset řešit drenáž, pokud je podloží jílovité. cena je stejná, podklad také. folie k ničemu. o skladbě podkladu nebudu psát, to jsme tu rozebírali několikrát.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vedec08*
Datum: 09.07.13 13:04

O zámkové dlažbě jsem také uvažoval, ale usoudil sem že se mi sem příliš nehodí. zasypané šterkem budou jen částečně. více jak z poloviny je nechám prorůst trávou. Mám rád na zahradě trochu zeleně :) Jen bych rád věděl jestli i v tomto případě je nutná folie a jestli se dává pod štěrkopísek. Děkuji

Datum: 09.07.13 13:28
avatar

každá geotextilka na rozhraní "původní blato" a nový materiál není na škodu. Zabrání se promísení materiálů. Nemusí být zvl᚝ tuhá, jde o separační funkci. stačí 200g/m2 se separačně filtrační funkcí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.