Kolísání otáček motoru sekačky Honda 4-takt

Od: Datum: 20.05.13 17:45 odpovědí: 5 změna: 27.05.13 17:35

Ahoj,

nějak mi začala blbnout sekačka na trávu zn. Honda serie Easy. Motor nemá výkon a stále jakoby otáčky klesaly a zase stoupaly. Svíčka je po chvilce černá-samý saze. Sekačka při startu docela černě zakouří ale pak to přestane. Svíčku jsem měnil za novou loni už na podzim a na chvilku se to zlepšilo, teď je to ale zase zpátky a svíčka má všehovšudy dvě hodiny provozu. Neví někdo, co s tím je, nebo kde hledat příčinu? Sekačka je pouze čtyři roky stará, a zachází se s ní dobře.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.05.13 20:00

Že by sekačka byla na odchodu? do křemíkového nebe? Ono hodně záleží na kvalitě jako u všeho... je tam odpovídající svíčka? Sou různé tipi.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.05.13 20:12

Ahoj.Mě se párkrát stalo, že se při sekání roztočená kudla sekla o kus v trávě zatlučenýho železa, nebo kamene,betonu a tím došlo k okamžitému zastavení motoru a tím se díky roztočeným hmotám stalo to, že se střihl klínek na hřídeli co spojuje startovací zařízení se zapalováním a magnetem s motorem.To se stane v tom lepším případě. Drahá záležitost potom je, že dojde k ohnutí kliky motoru. Někdy to dokáže někdo nějak narovnat, ale spíš se to musí koupit nové. To, ale potom nejde nastartovat motor ani náhodou.To, že zlobí běh motoru, nasvědčuje tomu, že je u sekačky nějaká porucha na zapalování motoru. Seřízení zapalování by měl udělat někdo, kdo to umí a má na to originální vybavení a díly k případné výměně. Taky záleží na tom,jestli se jedná o dvoutaktní nebo čtyřtaktní motor. Když se vylágruje, zadře motor u dvoutaktu, tak je startování taky problém. Někdy se dají uvolnit zapečené pístní kroužky.Jen když je sedřená tvrdá vrstva ve válci, neudrží se potřebná komprese ve válci a dvoutakt nechytne, nebo nezafunguje dostatečně.Nebo se někdy povolí uchycení sekací kudly a taky pak nejde motor nastartovat. To pak tlukot nože o unašeč nejde přeslechnout. ahoj.

Datum: 25.05.13 23:29
Zkuste koupit nový vzduchový filtr. Jestli nepomůže, kupte čistič karburátorů ve spreji a stříkněte za chodu do sání. Kdyby to černě nekouřilo tak bych řekl, že je to palivovým filtrem. Jestli to bude regulace otáček nebo zanešený karburátor pryskyřicí z benzínu budete muset navštívit servis zahradní techniky.

Datum: 26.05.13 13:13

Není tam nějaký starý benzín? "Fajfka" na svíčce drží pevně?

doplněno 26.05.13 13:15:

Vzduchový filtr nemusíš hned kupovat nový, chvíli ji klidně nech bežet bez něj a uvidíš (můžeš i sekat, ale v takovém případě radši dej na sání aspoň nějaký čistý hadr.

Datum: 27.05.13 17:35

Ahoj,

tak nakonec jsem na to přišel.V sobotu jsem sundal karburátor a při čištění z něj s benzínem vytekl takovej cucek trávy. V nádrži byla zase skvrna jakési emulze. Celé jsem to vyfoukal kompresorem, včetně nádrže a palivového potrubí. Dal nový olej a motor jde zase krásně. Sice jsem nesekal, protože začalo pršet, ale předtím motor houpal i na volnoběh a tedˇ jde perfektně. Co se ale týče toho černého zakouření při startu, to přetrvává. Ovšem tato Honda kouřila při startu hned když jsme jí přivezl fungl novou. Co se týče vzduchového filtru, tak já jsem ho vyfoukal kompresorem ale jestli je to dostatečné, nevím. Protože nevím jaký odpor klade nový filtr. Ten starý když přiložím k rámečku sání, tak ho motor přicucne a můžu dát ruku pryč, aníž by filtr spadl. Tak pro sichr koupím nový. Všem zůčastněným díky za rady, Jarda

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.