Vytyčení pozemku

Od: Datum: 20.05.13 13:19 odpovědí: 3 změna: 20.05.13 21:08

Dobrý den.

Potřebuji poradit.Postavili jsme si domek a od geodetů jsem si ho nechala usadit na pozemek,při té příležitosti jsem si nechala zkontrolovat výměru pozemku a díky tomu jsem zjistila ,že soused je 4 mletry po délce pozemku cca 18m na mém.Má tam vybudovanou studnu,skalku a sezení.Odmítá semnou cokoliv řešit a jde na mě s právníky.Mám nějakou šanci to ustát aniž bych si musela najmout právníka také.Předem děkuji za odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: celp®
Datum: 20.05.13 13:56

Dobrý den.To máte asi takhle.Pokud pozemek užívá v"dobré víře "jako svůj více jak deset let budete se muset soudit.Je-li to méně, podejte na něj trestní oznámení a ať vyrukuje s právníky.

Ohodnoceno: 0x

Od: maca*
Datum: 20.05.13 20:28

Před sedmi lety si to prý soused bez jakého koli vytyčení nebo zaměření oplotil se slovy mám tam ještě rezervu,vím to od lidí od kterých jsem před rokem pozemek koupila oni nic neřešili a věřili mu.

Chtěla jsem se sním rozumě domluvit myslela jsem,že když má za jménem Ing. CSc tak bude rozumný ale nechtěl se o tom bavit,na pozemek geodety nepustí a chce se soudit.Kdyby to byl metr tak nic neřešim ale 4?o tom prostě musel vědět.

Nezbyde mi asi nic jiného než se poradit s právníkem.

Datum: 20.05.13 21:08

Žádný titul nezaručuje,že je jeho nositel neomylný.Právníka si budete muset obstarat,výlohy spojené se soudním líčením platí strana,která soud prohraje.Připravte se však na dlouhou trať a prudké zhoršení sousedských vztahů.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.