Utěsnění spáry venkovním parapetem a špaleta

Od: Datum: 20.05.13 12:23 odpovědí: 2 změna: 20.05.13 19:11

dobrý den, chtěl jsem se zeptat čím utěsnit spáru mezi venkovním parapetem (hliníkový) a špaletou okna? Kamarádovi, když montovali venkovní parapety na paneláku, tak mu to vymazávali takovou neutrální hmotou, kterou si nejdříve rozmíchali. Nepoužívali žádný silikon apod.

JEště jeden dotaz ohledně rozměrů. Parapety budou tmavé (do barvy oken) takže budou asi i více tepelně pracovat. Je potřeba kvůli tomuto pracování vyrobit parapet na menší rozměr a když ano tak o kolik?

díky moc za odpovědi

doplněno 20.05.13 22:42:

ještě mě zajímá jedna věc, a to zda nemůže dojít k deformaci polystyrenu pod hliníkovým parapetem. Parapet bude tmavý (RAL 7022) a na sluníčku se asi pěkně rozpálí. Není potřeba (lepší) vložit nějaká separační vrstva?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.05.13 16:08
avatar

U nás jsme parapet z titanzinku podsunuli pod okno,přesně usadili a podfoukli pěnou.Na parapet jsem položil prkno a na ně vedle sebe 4 kýble vody.přeteklá pěna se lehce odřízne.Je samozřejmé,že parapet muí mít dorazy ,aby neklesl moc dolů.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.05.13 19:11
avatar

Nebo se lepí Mamutem! Jinak plech nemusí mít žádnou vůli na dilataci nebo se podívejte jak to kde je staré nezateplené domy,nové i zateplené ,Vždy se dává nadoraz

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.