Zateplení jen části fasády

Od: Datum: 20.05.13 11:02 odpovědí: 7 změna: 20.05.13 21:29

Dobrý den,

stojím před otázkou zateplení patrového RD. Stáří cca 30let, plynosilikátové tvárnice, plánuji použít Ytong Multipor.

Kromě finančního hlediska také z estetického zvažuji zateplení pouze přízemní části, která má čelní zeď cca o 25cm zapuštěnou dovnitř. Patro tedy přesahuje a částečným zateplením vznikne rovná fasáda.

V patře jsou nájemníci, i to je důvod, proč tam nechci investovat.

Zajímá mě, zda v takovém případě nehrozí nějaké technické problémy, např. s kondenzací, napojením na původní fasádu, aj. Budu rád za každý názor.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.05.13 19:29

aigor

zateplujete Multiporem z finančního hlediska?

To Vám spočítal kdo?

Technické problémy nenastanou, pokud budete postupovat dle technických listů.

doplněno 20.05.13 20:06:

klidně Vám rád prodám multipor, jakou tlošťku budete dávat?

Ohodnoceno: 0x

Od: aaaaaaa*
Datum: 20.05.13 20:11

Má 25 cm úskok tak bych řekl 23-24cm.

Od: aigor*
Datum: 20.05.13 20:53

Nespočítal to zatím nikdo - podle zkušeností už vím, že musím napřed přesně vědět co chci a proč to chci. Jinak mi každý obchodník prodá to co má zrovna skladem a poradce doporučí to, z čeho má profit.

Multipor jsem vytipoval svým neodborným úsudkem pro pročtení technických parametrů. Nevybírám to podle ceny, ale podle toho co by mělo být nejvhodnější z hlediska návaznosti na stávající materiál. Pokud mě někdo předsvědčí o opaku, nechám si poradit.

Na druhou stranu je pitomost zateplovat patro (naštěstí šikovně předsazené), kde minimálně budou ještě 10let nájemníci a z investice se mě nevrátí ani koruna.

Zdivo je jen 30cm, takže izolace je potřeba.

Datum: 20.05.13 21:01

aigore, nic ve zlém, ale často přesvědčuji tazatele proč toto či tamto, ale abych někomu rozmlouval multipor, to se mi dlouho nestalo. Nevím jaké technické parametry jste porovnával, ale k zateplení je vhodný izolant s nízkou lambdou a přijatelnou cenou. Na trhu se proto nejvíce prodáná pěnový polystyren. Právě na něm je malá marže, na Multiporu je více. Přesto Vám prodám co si řeknete.Jsou i jiné materiály na zateplení, ale vše je o penězích. O opaku Vás nebude přesvědčovat, ale nabízím několikahodinové povídání on line, klidně i po skype.

Zdivo je 30 cm ale jaké?

Vaše zdůvodnění "kde minimálně budou ještě 10let nájemníci a z investice se mě nevrátí ani koruna." je jen na Vás.

Od: aigor*
Datum: 20.05.13 21:12

Díky za nabídku, ale tolik času na netu nemám :) Úplně stačí pár argumentů, nebo linků co si nastudovat.

Zdivo je 30cm "modrá tvárnice", výroba cca 30let zpět. To je vše co o tom materiálu vím.

Pokud bych uvažoval pouze tuto část fasády na severní straně do ulice, pak mluvíme o 55m2, což už se dá překousnout i v jiné alternativě než EPS, kterému se nějak pořád bráním. Ze všech stran slyším pouze argument, že "je to levný". Takové porovnávání má potom často nějaké "ALE"...

Nejsem žádný odborník, takže o prostupu vodních par nebo lambda se neumím fundovaně přít. Jen hledám řešení třeba takové, aby dům jednou sloužil i mým dětem.

Datum: 20.05.13 21:29

pokud emáte čas na debatu, jistě si najdete více času na čtení různých odkazů a článku, které Vám ale nikdo nevysvětlí

..aby dům jednou sloužil i mým dětem... a to je na další několk minut debaty, páč je statisticky dokázáno, že každých 30 let se baráky předělají...

Od: aaaaaaa*
Datum: 20.05.13 20:00

Ytong multipor se vyrábí do tlouštky 20 c m účinnost oproti polystyrenu je asi o 10 procent nižší zato cena je 4x vyšší a to pomíjím

cenu malty 350 Kč 20kg pytlík to klidně běž do grafitového polystyrenu EPS 100 tlouštka např.23 cm řekl bych odhadem že účinnost bude o 30 procent lepší a cenově to příjde taky méně než multipor.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.