Jaké pojivo do kamenných základů?

Od: Datum: 19.05.13 15:57 odpovědí: 2 změna: 19.05.13 18:49

Chtěl bych postavit zahradní chatku a na stavbu základového věnce užít přírodní kámen. Nestavělo by se tedy na základovou desku. Jaké pojivo byste mi doporučili pro spojení kamene v základech? Samozřejmě se nabízí beton, tomu bych se ale chtěl vyhnout (kvůli vzlínající vodě). Dříve se užíval jíl (ten zase asi nebude k dostání), nebo se kameny skládaly vůbec bez pojiva (to mi zase přijde drsné). Navíc ty kameny nejsou úplně čisté (občas jsou od hlíny, občas mech...), takže i když se nahrubo očistí, asi to nebude ono.. Takže otázka zní: Je nějaké pojivo, kterým lze spojit přírodní kámen v základu domu, aby to nevodilo vodu nahoru do zdiva? Jaké zdivo byste potom doporučili pro horní stavbu? Někdo je toho názoru, že kamenný základ je nestabilní a horní stavba se proto pořád hýbe (praská) - to si ale myslím, že je jenom u špatně provedené spodní stavby.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.05.13 17:06
avatar

Dnes neexistuje (pkd nechcete technologie staré 100 a více let,které navíc už dnes nikdo neumí!) nic jiného než beton.Existuje i více druhů,např vodostálý atd,navíc vodoizolace se dělá až nad základem,takže pkd by betonem vzlínala voda,nic se neděje pkd se udělá dobře vodorovná vodoizolace!Pkd zdivo nad kamenným základem praská,tak je něco v nepořádku!Většinou špatně udělaný základ eventuálně se změnily podmínky v podloží ,(odvodnění či opak,nebo větší zatížen než je únosnost!) Zdivo nad základem udělaéjte z čeho chcete nebo dle projektu-itong,Porotherm či heluz,nebo cihly z bouračky even vapennopískové bloky od KM Beta.Nebo taky jen dřevo!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.05.13 18:49
avatar

Použij cementovou maltu a namíchej ji vodou s přísadou Duvilaxu(Slovilaxu)Malta se stane nepropustnou pro vodu.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.