Rušení nočního klidu - co s tím?

Od: Datum: 25.01.09 16:34 odpovědí: 18 změna: 31.01.09 20:08
obracím se na Vás s dotazem, zda v níže uvedené problematice je možné nějaké řešení:
Bydlíme v bytech, kde vzniklo tzv. sdružení vlastníků bytových jednotek.
Byt, který nynější majitelka získala po své zemřelé matce (cca 1,5 roku), je nyní pronajímán 3 studentům. Majitelka bytu žije cca 30 let v cizině. Pověřila v zastoupení předsedu tohoto sdružení zřejmě, aby jí zastupoval v pronajímání bytu atd.
Jednu dobu se tento byt pronajímal synovi člena výboru , který zde bydlel s přítelkyní, ale ti se v noci chovali slušně. nyní je byt pronajmut 3 studentům již cca od srpna 2008, kteří v žádném případě nedodržují noční klid, žijí spíše nočním životem, tak jak ostatně spousta vysokoškolských studentů, že přes den spí, pak zajdou na nějakou takou přednášku, potom možná jestli mají nějakou brigádu a večer od 23,00 hod. do 3-4,00 hod. do rána se chovají, tak že se začnou bavit - buď si pouštějí PC střílečky, které duní a z kulometů se ozývá známe :ratata bum, z toho hned zase výbuchy smíchu při pouštění různých filmů, možná jsou pro ně poučné, protože znějí i v anglickém jazyce, což ovšem nemohu akceptovat s tím, že tyto produkce jsou zrovna v noční době a to do 3- 4 hod. ranních. Někdy je v tomto bytě i 3-5 kluků, a samozřejmě i někdy nějaká děvčata, což podotýkám, pokud nás nechají vyspat v noci, ať tam bydlí třeba archanděl Gabriel.
Jedna majitelka bytu bydlí pod tímto pronajímaným bytem a druhá nad tímto bytem. Neméně 3x do týdne se vůbec nevyspíme - jestli spíme 2 hodiny, když nám dovolí od 3-4 do 6, hod. pokud se nám podaří ještě Jedna majitelka chodí, pokud má možnost spávat ke dceři nebo synovi, obě jsme si koupili již za tu dobu a po několikáté vyměnili ucpávky do uší, ovšem to je slabý kalibr, lepší by byly sluchátka "pro traktoristy".
Při upozornění a prosbu u těchto "vysokoškolských studentů", aby v noci ztišili svoje hlasité výlevy, produkci hudby a stříleček aj. výlevů v době nočního klidu se však jejich produkce zintenzivnila a 2-3 následující dny po nějakém napomenutí nebo zaklepání ve 24,00 hod. nám to dávají značně najevo. Tím, že ani náhodou "se nevyspíme". Do obličeje se usmívají atd. Mám dojem, že už to hraničí někdy se tzv. "šikanou".
Předseda výboru tohoto sdružení, který zřejmě s majitelkou je v kontaktu, nám odmítl dát na majitelku bytu adresu, při požádání o prosbu výboru nám bylo sděleno, ."Ať si zvykáme." A při nočním prosbě u předsedy výboru, aby tyto studenty - podnájemníky napomenul - nám sdělil, ať si zazvoníme na jiného člena výboru a neotravujeme jej , že nebude neustále řešit mezilidské vztahy a ještě nás před těmito studenty napadl, ať si zvykáme, že pod námi někdo bydlí.
S tím ovšem mi problém nemáme, nechceme ani řešit mezilidské vztahy, s těmi nemáme problém, řešíme jen "Domovní řád, který si výbor sám navrhl a dodržování "nočního klidu od 22,00 do 6,00 hod. do rána.
Volat každý druhý den "stálou službu městské policie" - si myslíme, že tím nic nevyřešíme, to bychom je museli zvát permanentně a navíc ty odezvy zřejmě by byli u těchto, jak říká předseda výboru "hodných chlapců" kteří se potřebují v noci vysprchovat, což mi jim neodpíráme, my si nestěžujeme na jejich noční sprchování, ale úplně na něco jiného.
Navíc předseda výboru a " tzv. hodní hoši", ví, že pod a nad nimi bydlí jen "ženské", tudíž se tím nezaobírají, tím méně, když mají oporu v předsedovi výboru, který to přímo s majitelkou bytu řídí. Navíc nás posílá na psychiatrii, říká, že jsme hysterické ženské a ať se vrátíme k vařečce.
Je jisté, že kdyby v těchto bytech bydlel muž, který se potřebuje do práce vyspat, asi by to řešil jinak a myslím si, že by se to i vyřešilo rychle.
Tato situace, která tady panuje již 6 měsíc je pro nás únavná, vyčerpávající a hrůzou chodíme domů, zda se ještě dnes vyspíme, nebo jak dlouho tato stresující , psychicky vyčerpávající, neprospívající situace, která se začíná podepisovat na našem zdraví bude trvat.
Obracíme se na Vás proto s dotazem, zda se tato situace dá nějak řešit. Jedna z nás se rozhodla tuto situaci řešit prodejem svého bytu a zakoupením menšího na jiném místě, protože již je to neúnosné a při představě, že by tito studenti by měli být po dobu svého studia (5 let) při tomto způsobu života, je to pro nás asi "infarktový stav".

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: zuzee*
Datum: 25.01.09 20:42

Co se obrátit na městský úřad?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.01.09 21:09
avatar

Najděte kde mají pojistky od elektriky, a vypněte je. Než to mládežnici najdou, tak máte klid. Ráno zase zapnout . Je fakt, že takto to může zafungovat jen pár nocí, pak pochopí že tyto výpadky elektriky nejsou z elektrárny *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.01.09 21:51

jeden pravdivý příběh z chatařské osady co mi vyprávěl kamarád. Snad v tom najdete inspiraci.

Do jedné chaty v osadě jezdili na víkend mladí lidé z Prahy aby si užívali volno. Celou noc slavili, hudba hrála, smích, alkohol, hulákání... a to až do rána. Ráno v sobotu šli spát a bylo ticho. Na večer to zase začalo a trvalo to zase až do rána do neděle. Nemusím snad upozorňovat na to že v celé osadě se nikdo o víkendu nevyspal. Nepomáhli domluvi ani stížnosti. Toto se dělo každý víkend, až do doby kdy se jeden z chatařu domluvil a odhodlal se udělat jeden čin. Počkal si, až tito mladí lidé po bujaré noci se ráno uloží ke spánku. Chvilku počkal a šel si na cirkulárce nařezat dřevo. Řezal celé dopoledne. Každému je jasné, že přes ten zandál se tito mladí lidé taky nevychrápali. Pochopili asi, protože od té doby je klid.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.01.09 21:54

To, že je někdo mladej, ještě neznamená, že je blbej *ee* Najít skříň s pojistkami a nahodit tu naší umí i naše osmiletá dcera.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.01.09 22:11

ono najít skříň s pojistkama u svého nebo sousedova bytu není problém. Horší je to u člověka, který tam je jenom v pronájmu a většinou ho to ze začátku ani nezajímá a proto to neví.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.01.09 21:58

volejte městskou, nebo republikovou policii.

doplněno 25.01.09 22:04:

a pokud to nezabere?

Domluvte se se sousedy, že až půjdou ti studenti spát. Ráno v 6.00 hod, (nebo kdy že to je konec toho nočního klidu) si všichni najednou začnite uklízet byt. Pusťte vysavače, klepejte do podlahy a stěn, nezapomente si k tomu pustit hlasitou hudbu, a i takový mixer dokáže udělat hluk. Oni se taky nevychrápou a pokud se trefíte do zkouškového období, kdy se budou chtít učit, myslím, že se poučí.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: axus®
Datum: 25.01.09 22:17
avatar

Obavam se, ze studenti budou vytrvalejsi v hluku, nez sousede v tom, jak se jim pomstit, nebo jim to oplatit.

Vysokoskolsky student vydrzi hodne. Navic, kdyz jdou spat po par pivech, nebo hodne unaveny po proparene cele noci. To je stejne nic nevzbudi a prinejhorsim se vyspi ve skole pri prednasce na lavici. Ani ve zkouskovym to nezabere.

Vim moc dobre, o cem mluvim.

A take, kdo by furt delal hluk, kdyz se taky musi do prace, ze.

Tady jedine fakt volat znova a znova strazniky. Neupozornovat uz studenty predem, at az chlupaty prijedou, tak at to sami slysi, co se tam deje. A stale dokola podavat stiznost na mestsky urad. A furt a furt. Dokud se neco nezacne dit.

Chce to ale, aby se do volani MP zapojili vsechny dotcene byty, ne jenom jeden...

Nebo si sezente chlapa, kterej jim jednou za cas prijde rozbit hubu a vzdycky na tejden mate pokoj.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.01.09 23:36
avatar

Myslím, že problém není zase tak velký jak se jeví...

Na městský úřad nemá cenu "jen tak" chodit, stejně by vám řekli, že pokud nebudou mít nějaké "důkazy" nebo tak něco, nic s tím neudělají..Takže Vám nezbývá asi nic jiného, než při každém takovém mejdánku zavolat městskou policii, alespoň 5x, no a potom jít na úřad s papírama o opakovaném rušení nočního klidu s potvrzením od policie! Ten si je předvolá k přestupkové komisi no a myslím, že pokud jsou tihle lidi alespoň trochu normální a jsou to jenom "rádi bavíví se lidi", tak nebudou chtít mít další problémy a nechají toho, pokud ne, budou mít problémy oni a časem toho stejně nechají...Ono pana majitele taky nebude bavit chodit k přestupkové komisi a tak je přinejhorším vyhodí...

Já mám pro tyhle věci pochopení dost a sousedům dokážu taky často dost tolerovat, ikdyž jsou to mladé puberťačky co si pouštějí nahlas hudbu a poslouchají jí otevřeným oknem z venku, v noci nejsou taky nejtišší, ale taky zastávám názoru, že svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého, a je samozřejmně blbost, abyste se kvůli nim vyspal 3x do týdne a nebo si našli práci s nočníma směnami a podobně...

Jinak váš článek mě docela pobavil, napsali jste ho dobře :D

Hodně štěstí

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 1112
Datum: 26.01.09 09:25

nad mým bytem bydlí matka se 3 syny asi 2-3 roky od sebe,takže nejmladší s prostředním se celý de honili po bytě a dupali neskutečným způsobem,nejstarší přišel ze školy a začali hrát fotbal do cca 21 hod,toto trvalo asi 5 let,dnes už jen občas hrají fotbal(nejen dupání a křik,ale i rány do radiátorů) a večer pouští nahlas hudbu do asi tak 23 hod.po žádosti o klid byla počmáraná má schránka a po jednom příjezdu policie byla schránka zničena zcela a tak dopadl každý,kdo je napomenul,mimo jiné čmárají po domě,všechno ničí a celý dům je poplivaný,majitel a nemovitosti nejdřív říkal,že jsou to jen děti a teď po letech krčí rameny,že oni platí nájem a že se nic nedá dokázat,tak se s tím nedá ani nic dělat,tak snad až dospěje i ten nejmladší(asi 12 ti letý)máme naději na možná klid.Takže vás chápu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.01.09 17:01

ten nájem platíte taky a neničíte společné prostory. kkdo je majitel nemovitosti? Město, družstvo, nebo někdo jinej? Tady to není dětma ale výchovou rodičů. Jestli je nedokážou rodiče vychovávat, tak at´ za to platí. Proč byste měli platit z nájmu např. vymalování společných prostorů, když vy je neničíte a ten kdo je ničí je všem známý.? Po majiteli žádejte novou schránku, pokaždé, když bude zničena. Když nevyhoví, žádejte slevu z nájmu. A´t mu ten rozdíl zaplatí rodiče těch dětí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 8976*
Datum: 26.01.09 12:00

zakupte příklepovou vrtačku a vrtejte do panelu - ráno jak budou studentíci spát, nejlépe pod jejich ložnicí - uvidíte ten efekt...jinak řešte stížností na obecní úřad na porušování sousedských vztahů, dále oslovením předsedy výboru doporučeným dopisem a žádostí na snížení poplatků do fondu oprav s pokazem na to že nemůžete používat byt k tomu k čemu je určen, pokud se ledy nepohnou ani tak - tak tr. oznámením na uvedenou hic partu z obecného ohrožení neznámým pachatelem - chce to ale svědky, případně videonahrávky, hygienu atd...chtělo ba to člověka znalého práva pokud neuspějete - nejlépe advokáta...hezký den...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.01.09 16:52

mám dotaz. Jaký trest hrozí za porušování domovního řádu?

Napadlo mě, co takhle zajít za tim přecedou družstva,který zastupuje majitelku v pronajímání ve chvili, kdy ti studenti budou zase ředít a a´t si je jde uklidnit, když si je tam ubytovala žádejte dodržování domovního řádu. Domluvte se se sousedy a jděte tam společně. Jednoho vyhodí ale více asi ne. Otravujte ho pokaždé, když ti studenti budou dělat kravál. Když nespíte vy, tak ať se nevchrápe ani předseda, když si je neumí uklidnit. A možná by stálo za úvahu o zvolení nového předsedy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.09 16:11

k radě Honzy 123

Obrátily jsme se na"předsedu" - majitelka je v cizině, odmítá dát adresu - to všechno jsme už zkoušeli, předsedu nikdo neodvolá - udělali si z toho výdělečnou činnost, syn jednoho z členů výboru tam bydlel s přítelkyní také načerno. Je to banda!

Předsedu sice v noci budíme, ale on hezky na "hodné klučíky": hoši, víte jak jsem vám říkal? Asi něco vtom smyslu :"hysterické, prdlé ženské!"

"Nikdo nic neslyší, nevidí a nechce vidět, je předseda je JUDr. zaháčkovaný v mnoha aktivitách. Prostě arogance moci!Možná horší jak za totality, zkusíme volat Policii - pokud z nás neudělají nesvéprávné.

Datum: 28.01.09 16:17

Všechny odpovědi byly více méně vtipné, ale žádná podstatná, ani nějaké velké řešení zřejmě není. Všichni totiž mají klapky na očích a říkají, že si vymýšlíme, že oni nic neslyší - jako sousední byty - nechtějí slyšet, strach je dnes větší než za totality, nikdo nechce se do ničeho míchat a někde svědčit. Bohužel.

Půjčí mi někdo tu příklepovou vrtačku? (pokus o vtip)

 

Datum: 28.01.09 16:24

Ještě mám jednu pozitivní zprávu pro všechny, kteří nám radí - kolegyně v práci mi donesla "celý pytlík špuntů do uší cca 50 ks).

Alespoň kolegyně mě chápe!

Datum: 28.01.09 21:07

Tak to vám nezbývá, než sehnat tu adresu a napsat majitelce, že si z jejiho bytu dělá předseda živnost a že je tam hluk. Bydlí tam studenti a ten byt jí poškozují. Snad by jí to přimělo k jednání. Snad by mohla být adresa na katastru nemovitosti, nebo zkuste hledat na internetu. zadejte jmho majitelky do vyhledávače a uvidíte jestli se něco najde. občas to takhle dělám, když někoho hledám, a nemám žádné informace.

A pak ta POLICIE. Až budete mít na papíře, že tam bylo rušení nočního klidu, bude to v dalším jednání přínos. A když dostanou studenti pokutu, asi si to rozmyslí, jestli se jim tobude chtít stále platit to ze "studentského žoldu".

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 31.01.09 16:00

k odpovědi Hozny 123: V mé původní otázce je vše - na majitelku máme adresu, nereaguje - je s předsedou domluvena, takže v tom jedou na půl nebo spolu - je majitelkou pověřen, takže ho nic nezajímá - jen many - many.

Hoši nám už hodili do schránky ucpávky také se vzkazem : Spi sladce, oni nebo někdo jiný, těžko říct. Takže jich máme do fotroty.

Datum: 31.01.09 20:08

Tak to už pomůže jedině volat tu POLICII. A volat pořád. Snad to těm studentíkům provětrá peněženku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.