Kde koupím napouštěcí fermež 5-1Ol

Od: Datum: 18.05.13 22:02 odpovědí: 6 změna: 28.06.13 11:42
avatar

Vážení rádcové, potřebuji napouštěcí fermež na dřevo (dvoje velká dubová vrata) balení nejméně 5l a raděj 10. Hledám půl dne na netu a nenacházím jinde než eschop ale potřebuji ji mít v pondělí. Netušíte zda to vede Bau...Horbach? OBI má jen balení necelé 1kg a to se nedoplatím.V eschopech je cena dobrá cca 1000Kč za 9l. ale nemám čas čekat. Děkuji za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.05.13 22:21
avatar

Liduško, podívej se tady, a hledej ve svém okolí podle názvu toho velkého balení - Kittfort, Fermena, Unibal fermež.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.05.13 11:09
avatar

Děkuji, jdu hledat podle zadaných názvů. Nějaká barva by jistě byla dobrá ale ty obrovské vrata aby projel kombajn jsou jedny venkovní, dvoje na mlatě a jedny ještě ze zahrady a jelikož nekradu hledám něco levného, předloni jsme na venkovní použili bezbarvý LUXOL, sálo to děsně, stálo to majlant. Předpokládáme, že ta fermež službu udělá a bude to levnější. Potřebuji to koupit v pondělí jelikož příjde jeden bez práce natírat.

Od: kjanik112*
Datum: 18.05.13 23:56

Fermež je lněný olej, do napouštěcí fermeže se přidává syntetické ředidlo. Kdo by se dnes mordoval s fermeží-jsou už mnohem lepší nátěry. Speciálně na dubové dřevo venku bych-po mnohaleté praxi- použil Xyladecor, kaštanová čerň.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ola®
Datum: 28.06.13 11:42
avatar

Tak to si dovolím oponovat, přečtěte si technický list lazury Xyladecor. V posledním odstavci tam přímo píšou, že tato lazura NENÍ v žádném případě vhodná na tvrdé dřevo, přímo jmenujou dub a modřín! Ona vlastvě žádná lazura by na tvrdé dřevo neměla přijít. Jen oleje, vosky a penetrace.

Je to kvůli většímu obsahu třísel ve tvrdém dřevě! A pisatel jasně uvedl, že chce co možná nejlevnější variantu, na to ta fermež nemá chybu!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.05.13 08:52
avatar

Je sice řada napouštěcích hmot na dřevo,ale pořád nedoženou fermež lněnou.Napouštěcí obsahuje kromě samotného lněného oleje také sikativy,které umožňují vázat kyslík ze vzduchu a tím zasychat.Po 14 denním zasychání se povrch zpevní a nepustí na dřevo plísně ani houby a odrazuje hmyz.Používá se při vyšších teplotách.Kdysi jsem ji kupoval běžně v drogerii - Barvy-laky.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.05.13 11:18
avatar

Sice nechápu nač napouštěcí fermež ve velkém potřebují pražáci ale tam je běžně k mání, u nás v Brně pouze na objednávku. Museli jsme koupit malé plechovky a kanystr 9l objednat. Díky všem za pomoc. L

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.