Betonová pohlada pod kobercem

Od: Datum: 18.05.13 00:44 odpovědí: 5 změna: 19.05.13 22:39

Mám dotaz, jakym zpusobem upravit betonovou podlahu v byte abych na ni mohl pak dat koberec, jake mam moznosti ,jestli jen nejaka specialni penetrace nebo sterka nebo jina chemikalie,doporocte konkretni nazev. dekuji.

(Nejde ani tak o presnost roviny pod kobercem,takze muze byt jen takzvane zkopirovani povrchu )

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 18.05.13 01:05

A - upravit proč? - koberec lze položit přímo na beton, bez jakýchkoli úprav, takže záleží na tom, co je - případně, potřeba u(o)pravit.

doplněno 19.05.13 02:08:

Dvousložkové epoxidové a polyuretanové stěrky jsou vynikající a pokud nevadí jejich cena (cca>500 Kč/sqm), vřele doporučuju...

Pokud jde ale jen o zpevnění povrchu betonu, který je jinak nedrolivý (a podlaha pod kobercem nemusí být vodotěsná či otěruvzdorná v ´průmyslovém´ smyslu), stačí libovolný např. syntetický nebo i akrylátový email.

doplněno 19.05.13 23:39:

Nevím přesně, co je "obyč. stěrka", ale běžné podlahové stěrky mají i minimální možnou vrstvu (takže je otázkou, o kolik chceš podlahu zvednout) a stěrky na bázi cementu či anhydridu nemají povrch otěruvzdorný.

doplněno 20.05.13 15:20:

Každá penetrace povrch ´zpevní´ - pozor ale, aby nešlo o penetraci, která bude - např. vlivem vlhkosti v místnosti, ´lepivá´ ( i když - metrážových koberců od zdi ke zdi by ani to nevadilo).

Tak ať se dílo zdaří...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 19.05.13 01:49

malo jsem se rozepsal se omlouvam, proste a jednoduse zatahnout prasnost toho stareho "poroviteho" betonu aby byl hladsi. Drive se to resilo pvc ,ktere jsem kvuli jeho stari vyhodil.a nechce se mi vrstvit pvc pak koberec. Slysel jsem ze existuji ruzne sterky epoxidove sterky, nebo dokonce jen penetrace, potrebuji poradit neco konkretniho jak zlepsi zprijemnit povrch pod koberec.

Datum: 19.05.13 22:39

prave toho se desim ,ze ty epoxid sterky budou drahy ale kvalitni, ale taky mozna ze hodi na prumyslove podlahy ne domu pod koberec.

Takze rikate nater akrylovym emailem, a sla by i nejaka "obyc" sterka?

doplněno 20.05.13 15:07:

zrejme se vyjadruji jako laik, ze jsem napsal "obyč, sterka" tim jsem mel na mysli nejakou cenove prijatelnout s nejmensi tloustkou pridani,ale aby splnila ucel vyhlazeni betonu. Jinak beton je pevny nedroli se ,jen je porovity.

Tedjsem ale udelal jak mi poradil jeden podlahar. vysal jsem to dukladne a napenetroval typem penetrace, ktera toen povrch ma "zacelit" a ze by na to snad mel jit koberec a nebude se uz prasit z betonu.

Od: fribble*
Datum: 18.05.13 09:44

Já mám mezi kobercem a betonem šedou 1mm lepenku (koupená v rolích). Srovnala povrch, hlavně uvolněná zrnka písku a při luxování nenasávám šedý prach z betonu. Kam se hrabe Petex.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.05.13 21:07

Dříve jsme pod koberce používali v rolích vlnitou lepenku.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.