Jak odhlučnit byt?

Od: Datum: 17.05.13 22:29 odpovědí: 10 změna: 22.05.13 14:38

Krásný den všem,

mám jednu věc, která mě dlouhodobě trápí. Jedná se o odhlučnění panelákového bytu. Naši sousedi jsou opravdu hrozní a nedá se s nimi bohužel jakkoliv domluvit - nechápu to, ale je to tak. Zkoušel jsem vše, ale dospěl jsem k rezolutnímu názoru, že musím byt odhlučnit z mé strany. To znamená, že je potřeba nakoupit nějaký materiál (nevím jaký) a nainstalovat to tak, aby vše klapalo. Určitě si neslibuji, že to bude 100% - ale ... aspoň 50% hoooodně pomůže. Máte někdo tip, jak efektině odhlučnit byt a jak být v pohodě?

Díky všem!

Martin


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: a1234
Datum: 17.05.13 22:53

No jsem v podobný situaci, tak jsem taky přemýšel, jak by to šlo udělat, ale zatím jsem nic nerealizoval. Jediný co jsem našelna netu, jsou "akustický sádrokartonový desky" . Nevím jestli sem můžu psát firmu, tak když dáš vyhledat to co je v předchozí větě v uvozovkácha k tomu přidáš slovo modrý, tak máš výsledek. Nevím o kolik to přesně utlumí, ale určitě ti to byt zmenší. Nicméně já jsem uvažovalto dát jenom do ložnice, protože jde mi jen o klid v noci

Jinak píšeš, že si zkoušel vše. Vyzkoušel jsi i oko za oko zub za zub? teda správně hluk za hluk?

přeju pevný nervy

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.05.13 18:45
avatar

Každý musí někdy spát. Pokud sousedi dělají bordel v době nočního klidu, předpokládám, že spí v době mimo noční klid. A to se jim musí maximálně znepříjemnit, aby si uvědomili, co dělají Vám - navíc je to zcela legální a jak to uděláte, to záleží už jen na Vaší představivosti.

Jinak strejda dělal odhlučnění stropu v paneláku, protože sousedi položili kachličky přímo na beton. Podhled ze sádrokartonu, nad něj dal minerální vatu. Tvrdil, že to pomohlo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ovczaak*
Datum: 17.05.13 23:21

Dělal jsem u zákazníka - na zeď papírové proložky na vajíčka,isover aku 4cm/radši víc/,předsazená stěna z 2xSDK,obyčejný 12,5.Architekt protestoval,že lepší by byl korek 5cm,nicméně zákazník spokojený,sousedy neslyší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karf
Datum: 18.05.13 11:31

budu postaven před podobný problém, mohl by jste blíž popsat technologii, čím jste to lepil? dával jste to i na strop? děkuji

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ovczaak*
Datum: 18.05.13 18:08

Dělal jsem jen stěnu,proložky jsem v pěti bodech přilepil akrylátem,aby to trochu drželo,před to isover,profily a sdk,žádná věda.Ty proložky shánějte ve firmě,která zpracovává vajíčka,rádi se jich zbaví zadarmo. U mně to byl výrobce majonéz a tatarek. Stěna 5x3m stála asi 4tkč za materiál.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tondamail
Datum: 22.05.13 12:01

Tak to je super s tím isoverem :) Krapet jsem ještě googlil a našel dost zajímavé fotky a report zde: http://www.akusticka-pena.cz/…cneni-paneloveho-bytu-v-praxi

Je tam i reference toho, kdo si byt odhlučňoval... no, bude to jistě velká investice. Možná si to chce zjistit na kolik vyjde právník a na kolik tyhle akustické desky - a pak to porovnat :))

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tondamail
Datum: 22.05.13 14:01

Ten odkaz nějak nefunguje koukám, tak ještě jednou: http://www.akusticka-pena.cz/…cneni-paneloveho-bytu-v-praxi

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.13 14:30
avatar

Máte tam základní chybu. Konstrukce pro sádroš nesmí být nikde spojena se stěnou (ty rozpěrky uprostřed). Jinak vám to tvoří zvukový most a účinnost se značně snižuje. Takže ukotvit pouze do stropu, podlahy a bočních stěn. Lépe přes gumový pásek.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.05.13 21:06
avatar

Rozhodně vaječné proložky nejsou to,o čem je řeč.Používali jsme je jako zvukováé zatlumení místnosti,kde se měla provozovat hudební přehrávka,aby stěny nevytvářely echa.Ale jinak se tu projeví pro průchod zvuků jen tlumení pomocí tloušťky použitého papíru.

Zatlumení procházejícího hluku a zvuků je i dost závislé na frekvenci těchto zvuků,nízké kmity zatlumí těžká a hmotná stěna(beton) a vyšší kmitočty(nad 1000 Hz pak vláknitá struktura.Proto bych doporučil sendvičovou stěnu,kde by blíž k sousedovi byly mnalepeny betonové dlaždice a na nich 2 cm desky HOBRA.Na ni by pak neškodil koberec.

Sádrokartonová příčka totiž toho moc nezatlumí a zabere moc místa.

V bytových domech pak je ještě jeden problém,přenos hluku a zvuku konstrukčními prvky stavby,tedy trubkami,špatně zatlumenou podlahou,otvory kolem odpadů.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.13 14:38
avatar

Z vlastní zkušenosti: před cihlovou příčkou (15 cm) vzduchová mezera 3 cm, pak minerální plsť 10 cm, obyčejný sádrokarton 12 mm. Snížení hluku od sousedů odhaduju tak o 80 %. Podmínkou je, že se vám nesmí konstrukce NIKDE dotýkat původní zdi a je ukotvená přes gumové podložky.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.