Nástavba - povolení

Od: Datum: 16.05.13 21:41 odpovědí: 3 změna: 17.05.13 09:55

Dobrý den. Před 2 lety jsem koupil starší dům s podkrovím. Jelikož je stará střecha, rozhodli jsme se udělat rekonstrukci střechy a při této rekonstrukci udělat zároveň vyšší vyzdívku cca 1 metr, ať máme plnohodnotné podkrovní pokoje. Po konzultaci na stavebním úřaďe mi bylo řečeno, že na takovou stavbu je potřeba projektová dokumentace, spoustu razítek a spoustu vyhozených financí. Sousedovi nástavba nevadí a s druhými sousedy sousedíme pouze přes zahrady a jejich barák od našeho není vidět, tak by je nástavba neměla žádným způsobem omezovat a vadit. Další sousedy nemám. Chci se zeptat jestli by jste řešili tuto věc černou stavbou či nikoli? Dále jestli nemáte zkušenost jaká se v průměru uděluje pokuta? Jak by jste celou věc řešili? Na stavebním úřadě hrozí až 500 000,- což je neúnosné. Děkuji za jakoukoli zkušenost a radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: andrea1*
Datum: 16.05.13 23:00

Stáli před tím samým problémem co vy. Sháněli jsme projektanta a ten nám přímo sám poradil, abychom projekt nepořizovali a jestli máme dobré sousedy, kteří neudají, tak je to zbytečné. Tak jsme to udělali bez projektu, nikomu jsme nic neříkali a nikdo se nás na nic neptal a firma to bez projektu vzala. Měli jsme v jedné místnosti sražený strop, takže jsme jej odstranili tj.dozdili zeď a dorovnali strop. Samozřejmě, že jsme si napřed zjistili, jak by to mělo být provedeno po řemeslné stránce. Byl to zásah do krovu v délce 4m a sundaval se eternit z celé střechy, který jsme nahradili šindelem.

Pokutu půl milionu by jste určitě nedostal.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: celp®
Datum: 17.05.13 05:56

Dobrý den.Starší dům může být staticky problematický.Nechte záměr posoudit statikem a podle toho můžete pokračovat dále.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: fribble*
Datum: 17.05.13 09:55

Vy budete něco přizdívat? Já myslel, že při rekonstrukci střechy jste na obvodové zdi udělali věnec pro zpevnění statiky - pravda, vyšel trochu vyšší ...

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.