Zatuchlé prádlo ve skříni

Od: Datum: 16.05.13 13:56 odpovědí: 6 změna: 17.05.13 08:37

Dobrý den,

mam problém se zatuchlím prádlem ve skříni. Vyprané prádlo mi po několika týdnech začne ve sříni smrdět. Peru ho v Arielu a aviváž používám Lenor. Žehlím ho a věším ho většinou venku popřípadě v sušárně ve sklepě. Prádlo dávám do skříně, suché, čisté a stejně mi za čas zasmrádne :( Ve skříních mam i mýdla a zkoušela jsem různé levandulové pytlíčky. Nepomáhá mi nic :(

Máte někdo podobnou zkušenost?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.05.13 14:33

Dobrý den. Vendul, zkuste občas prádlo přerovnat, vyndat a vyvětrat, případně nechávat skříň tu a tam otevřenou. Pokud je samotná skříň v pořádku a prádlo není navlhlé po žehlení, nemělo by být cítit. Mrkněte i do této diskuze, kde se tento problém řešil, než jiný rádce přidá další radu:

https://www.poradte.cz/domacn…chajici-pradlo-ve-skrini.html

Ohodnoceno: 2x

Od: bonie*
Datum: 16.05.13 14:33

Nejjednodušší řešení je přestěhovat skřín, v tom místě kde stojí, je moc vysoká vlhkost, nejspíš je to roh místnosti a možná tam najdete i plíseň.

Ohodnoceno: 1x

Od: vendulina
Datum: 16.05.13 14:47

Pokoj jsme nedávno malovali a plíseň za skříní, ani nikde jinde v bytě nemám. Pokusím se se prádlo trochu protřídit a nejspíš prádlo prokládat mýdlem...

Od: kvetka*
Datum: 16.05.13 15:22

Vendulino, možná že dáváte víc aviváže, než je třeba. Zkuste mrknout na dávkování, ono jak pereme pořád dokola, tak se může stát, že časem zvýšíme dávku aniž bychom si to uvědomily. A pak prádlo může "čmuknout". Jako další bych zkusila vymýt skříň slabou buď octovou, nebo citronovou vodou.

Ohodnoceno: 0x

Od: bonie*
Datum: 16.05.13 15:34

to že jste malovali neznamená, že tam není vlhko, je fajn, že není plísen... ale je tam vlhko... a proto je to to zatuchlé, kdybyste měla vlhkoměr, zkuste to

Ohodnoceno: 2x

Datum: 17.05.13 08:37

Zrovna takovýhle problém jsem měla se skříňkou, ve které mám ložní prádlo. Byla jsem už opravdu zoufalá! Mám přece už nějaké roky, nějaké zkušenosti a nikdy se mi toto nestalo, až teď. Nebylo možné přijít na to, proč to tak je. Do suché, několikrát vymyté a vyvětrané skříňky jsem vždycky dala cíchy vyžehlené. A toto! *plac*Moje osmdesátiletá tchýně měla skříň plnou cích, které od doby, kdy je jako výbavu dostala, nepoužila. Měla je převázané stužkama a byly vpořádku. Jen měly zažloutlé pruhy tam, kde bylo zvenku přeložení. :D Nějakých skoro padesát let stejně peru cíchy obrácené naruby, s předpírkou, žehlím. A najednou toto! Napadlo mě, jestli se nemohlo stát to, že měkká vrstva pod plátnem na žehlicím prkně navlhla od napařovací žehličky a vlhkost předala cíchám. Od té doby cíchy po žehlení dám ještě na hoďku na šňůru. Je pravdou, že smrad jsem odstranila, ale původem si nejsem vůbec jistá. A děsím se představy, že toto začne znovu.*sok*

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.