Jak otočit kohout u radiátoru?

Od: Datum: 16.05.13 13:01 odpovědí: 7 změna: 17.05.13 11:40

Dobrý den,

potřeboval bych termostatický ventil u radiátoru otočit z vodorovné polohy do horizontální (nahoru). Tak jak je nyní umístěn mi nejde otevírat šufle u stolu. Vím, že by termoregulační ventily měly být umístěny vodorovně kvůli své správné funkci, ale u tohoto radiátoru automatickou regulaci nepotřebuji (je buď puštěný, nebo zastavený). Tím, že bych ho chtěl otočit nahoru jej vlastně budu utahovat. Byl nainstalovaný cca před 10 lety a je utěsněný koudelí. V podstatě mi jde o to, jestli jej má smysl utahovat, nebo zda-li bude nutné jej vyšroubovat a použít novou koudel / teflonovou pásku. Děkuji za tipy.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jirbar*
Datum: 16.05.13 13:11

Tak tam dej ruční hlavici. Ta je kratší. Ve svislé poloze je termostatická hlavice prakticky nefunkční. To snad je v návodu u každé hlavice. Nebo si kup termostatické ovládání na zeď. K ventilu je připojeno kapilárou. Třeba se to tam vejde.

doplněno 16.05.13 13:15:

Jinak těžko říci zda to snese ještě utažení o 1/4 závitu. Teflon se nesmí "cukat" zpět. U konopí se to taky asi nedoporučuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: topic
Datum: 16.05.13 13:39

Dejte ruční hlavici nebo termohlavici s odděleným čidlem. Klasická svisle nefunguje - teplý vzduch nad trubkou jí ohřívá a hlavice uzavírá.

Určitě přepakovat, koudel po 10 letech bude tvrdá a po utažení nejspíš poteče.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fribble*
Datum: 16.05.13 13:51

Nevyřešilo by popsanou situaci sundat termohlavici a bez dalšího nahradit jen běžně prodávanou krytkou (viz obrázek). Zcela dotažená ventil uzavře, povolená otevře. A pro šuplík by to snad místo vyšetřilo bez zásahu do topení. Jen při nákupu vezměte hlavici sebou, závity se mohou lišit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: topic
Datum: 16.05.13 13:54

Ta krytka je ruční hlavice ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fribble*
Datum: 16.05.13 14:13

Taky by to mohlo bý víčko - Termostatický radiátorový ventil 3/8" rohový pro použití s víčkem nebo pro montáž termostatické hlavice. Záleží na tom? Důležité je, zda to vyřeší problém.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.05.13 11:27

Klidně můžete ventilem pootočit je to jen 1/4 otáčky utahujete tak to nebude vadit.Trochu bych povolil připojovací šroubení a ventilem pootočil,pak dotáhnout připojovací šroubení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.05.13 11:40

Pokud to je v rodinném domku, tak není problém povolit trochu šroubení, dotáhnout ventil o čtvrt otáčky a opět šroubení přitáhnout zpět. V paneláku bych to rozhodně neriskoval, nevíš, co se může stát. Raději bych to nechal bez hlavice a místo ní dal víčko, kterým to lze také štelovat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.