Jak na stropy s rákosem?

Od: Datum: 16.05.13 11:17 odpovědí: 10 změna: 21.05.13 14:14

Dobrý den, chtěla jsem poradit, jak nejlépe a nejrychleji opravit stropy s rákosem? Začali jsme s rekonstrukcí a při sundání dřevěných stropnic, jsme zjistili, že nám stropy pomalu padají na hlavu, jsou prohnuté jako lavor, nahoře máme dětský pokoj, tak bych nerada, aby se nám propadly stropy. Děkuji za rady

doplněno 21.05.13 13:55:

moc děkuji za rady, přikládám fotky, ty trámy,které jsou pod stropem, to jsou trámy na ktrých byly dřevěné stropnice,strop je snížený asi o 20 cm. No a když jsme ty stropnice sundali, tak ten strop vlastně sedí na těch trámech, vyfotila jsem to, ale není to moc vidět, ale ten rozdíl tam je, to rovnější je ve druhém pokoji.

doplněno 21.05.13 13:57:

fotky mi nejdou přidat:(

doplněno 21.05.13 13:58:

a

doplněno 21.05.13 14:00:

a

doplněno 21.05.13 14:02:

a

doplněno 21.05.13 14:03:

a

doplněno 21.05.13 14:04:

další pokus

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.05.13 13:11

Já jsem to vyřešil sádrokartonovým podhledem.

Ohodnoceno: 1x

Od: fribble*
Datum: 16.05.13 13:37

Mám stejný názor, jen bych pro jistotu před sádrokartonem, když jsou obnažené nosné trámy, vyztužil nosné prvky příložkami (po bočních stranách trámu prkna z obou stran a prošroubovat). Pokud dojde i na podlahu v děcáku, jako základ OSB desky pro rozložení zatížení.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.05.13 17:12

Spodní část stropu je určitě na prknech.Možná by bylo reálné přišroubovat na prkna dřevěné lišty a na ně šroubovat sádrokarton.Přišlo by to mnohem levněji,než konstrukce z nosných profilů.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x

Datum: 16.05.13 19:13

Jak bych to řešil já - pokud jsou stropní trámy prohlé, fixoval bych je uprostřed jedním starým proschlým trámem, který bych posléze obložil sádrošem a poté celý strop opět obložil SDK. Rovina jako fík, zpevněný strop a možná i stropní parádička...

doplněno 17.05.13 15:15:

Nechtěl jsem to tady ventilovat , ale jednou jsem použil starou metodu, kde v jedné místnosti cca 12 m2 jsem použil stará rovná prkna na originál závěsy, provážil jsem šlaufkou - vágris, 3 metrovou vodováhu a profíci se mohou přijít podívat, spoje SDK nemají žádné bandáže, či jak se tomu říká, jen sádra Knauf a akryl, kde bylo třeba. Neexistuje, aby něco prasklo - mám to asi 8-9 let!Kdo se bojí s... v síni. Na druhou stranu jsem ve sprchovým koutu vytrhával zelený sádroš a pozink profily, které byly dole úplně sežrané, asi po 13 letech-, je pravdou, že tam proudilo pomalu vlhko( dělala to profi firma, která je dnes za vodou) Konstrukci jsem vytrhal a vyzdil sám ytongem, obložil a bude pokoj, takže asi tak.

Datum: 16.05.13 19:45

Nepíšete co je pruhnuté! zda jen podbití nosných trámů,nebo i ty nosné.Pokud nosné tak rada co dal Sanyo.

Nebo poté kompletní rekonstrukce což bude zmanemat výměnu nosných prvků-zkrátka a jasně rozebrat komplet strop s podlahou! Potom buďto nové trámy ,prkna,ale přírodně vyschlé ne ze sušiček! Ty jsou většinou takové že včera na nich ještě zpíval v lese kos a dnes jsou z nich trámy,rámy oken,dveří a dveře atd!Nebo potom udělat novou konstrukci stropu z traverz a hurdisek nebo košický plech a beton nebo jenom betonový (samo vyarmovat!) a podhled SDK!

Od: bajdulka*
Datum: 21.05.13 14:08

Dobrý den, zkoušela jsem přidat fotky, ale vzalo mi to jen jednu, a vrstvy stropu jsme nezkoumali, manžel to chce jen zakrýt sadro kartonem, ale já mám obavy, aby to na nás nespadlo.

Datum: 16.05.13 21:12

bajdulko, pokud Vám padají stropy na hlavu, tak opravit. Pokud jsou jen stářím prohnuté, použijete přímé závěsy, profily CD na sádrokarton, srovnáte do roviny a dále desky SDK, nic levnějšího neseženete.

Pokud je opravdu stav stropu tak jak píšete, pozvěte technika aby navrhl řešení na výměnu stropu.

Od: bajdulka*
Datum: 21.05.13 14:14

Dobrý den,děkuji moc za rady, marně tam zkouším přidat více fotek, tak tam zase jednu dám, do odpovědi, právě výměny stropu se bojím,my totiž v domě bydlíme a nechci si ani představit, jak by to tady vypadalo a na jak dlouho by to bylo,manžel vše dělá sám.

Od: zabu
Datum: 16.05.13 23:33

Já jsem strhnul starý rákos, vytrhal hřebíky, a SK desky přišrouboval rovnou na prkna. Zatím to drží. Spary zasádrovat. Spáry u zdi vyplnit tmelem. Práce to sice byla hnusná, škvára mezi prkny propadává, ale nepotřeboval jsem žádné ocelové závěsné konstrukce. Není to sice podle toho, jak se to má dělat, nicméně jsem dost ušetřil a dodnes to slouží. Někteří škarohlídi mi věštili, že to bude praskat, budou se dělat trhliny, ale zatím nic. Už asi 6let.

Datum: 17.05.13 09:14

zabu, když je strop rovný, tak není třeba rošt. Ale tazatelka má strop takový prohnutý, nebo na spadnutí..

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.