Lepidlo a vhodná izolace na vepřovice

Od: Datum: 15.05.13 19:35 odpovědí: 6 změna: 15.05.13 21:52

Dobrý den,

chystám se zateplit z vnější strany dům. Dům je cca. 80 let starý, zdivo jsou vepřovice, v dobrém stavu. Na internetu jsem se dočetl, že vepřovice musí dýchat a proto je potřeba zvolit prodyšnou izolaci a speciální lepidlo, které umožní vepřovicím také dýchat.

Rád bych se zeptal, jaké lepidlo a izolaci lze na vepřovice použít(nejlépe konkrétní tipy)?

Stěnu bych rád zateplil sám, nejsem sice zedník, ale na porothermový dům, jsem izolaci bez problémů instaloval, snad s vepřovicema nebude větší potíž?

Předem děkuji za odpověď

Zdraví Petr B.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.05.13 20:00

podle mě na tento typ zdiva nic moc nepomůže, protože může být vlhké. Snad provětrávaná fasáda by mohla být vhodná, ale ta není zvlášť tepelně izolační. Tento typ zdiva si myslím je zateplovat dnešními moderními materiály nevhodné.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.05.13 20:58

Pokud jsou vepřovice suché,jsou poměrně dobrá tepelná izolace.S dýcháním to nesouvisí,jen nesmí provlhnout.Proto je tu problém,zda dovnitř dům neutěsnit.Především by zdi musely mít od základů hydroizolaci.Podříznout a vložit folii.Pak se klidně může zateplit,ale spíše bych volil minerální vlnu,perlinku a stavební lepidlo.

JABRAKA

Datum: 15.05.13 21:19

bailoooo,

nesmíte všemu věřit co slyšíte. Vepřovice, neboli báchory, je možno zateplit klasickým způsobem. Vada může být jen když je zdivo vlhké. Pozor, na povrchu může být zdivo oschlé, ale uvnitř je určitě vlhké. Nebo máte funkční vodorovnou hydroizolaci? Pak je vše OK.

"ale na porothermový dům, jsem izolaci bez problémů instaloval, snad s vepřovicema nebude větší potíž?" je to naprosto stejné.

Jen upozorňuji, že plácnout deska na zeď umí každý, ale vyřešit detaily je problém. Tím lze znehodnotit kvalitní zateplení.

Vy to určuitě zvládnete OK.

Ohodnoceno: 3x

Od: bailooo
Datum: 15.05.13 21:33

Veprovice jsou skryty pod strechou kam nezateka, takovy provizorni pristavek. Ten chci vsak zbourat. Na zemi je beton. Jedna se jenom o 50m ctverecnich. Je to pozustatek ze stareho domu, na ktery byla napojena novostavba. Zkousel jsem navrtat dum do hloubky. Zed je cca. 1 metr, i uvnitr bylo vse suche. Zatepleni mozna nebude ani tak moc potreba, spis jako uprava povrchu na naneseni fasadni skrabane omitky, aby dum dostal jednotny tvar. Takze myslite muzu nanest normalne fasadni lepidlo a perlinku?

Datum: 15.05.13 21:40

víte tepelnou hodnotu této zdi?

"Takze myslite muzu nanest normalne fasadni lepidlo a perlinku" můžete dělat cokoliv...

doplněno 16.05.13 16:13:

Ok, chápu, že nevíte tepelnou hodnotu zdiva. O to více mne překvapuje Vaše tvrzení, "Zatepleni mozna nebude ani tak moc potreba"

Od: bailooo
Datum: 15.05.13 21:52

Bohuzel, tepelnou hodnotu zdi neznam.

Samozrejme ze muzu udelat cokoliv, jenom aby to neuskodilo domu, a finance na opravu nebyly vyssi nez samotne udelani fasady :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.