Reálná cena nemovitosti

Od: Datum: 15.05.13 10:31 odpovědí: 11 změna: 21.05.13 10:53

Dobrý den,

rád bych se zeptal místních odborníků ve stavitelství, za jakou cenu lze postavit nový rodinný dům. Potřeboval bych udělat odhad pro pojištění domu. Stávající tržní cena je někde jinde, ale pro pojišťovnu bych potřeboval reálnou cenu domu. Stávající dům je podsklepený, má přízemí, 2 patra + 3. patro v podkroví, celý cihlový, zastavěná plocha cca 9x7m. V případě havárie by se za cenu pojistky měl dát postavit stejný dům podobných parametrů včetně likvidace škod (sutiny apod.).

Děkuji

Michal

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 15.05.13 11:33
Kdyz se dela odhadni cena domu, bere se zastaveny objem *(3500-5500). Ta castka 3500-5500 Se lisi v zavislostti na lokalite. V praze vice, n Bruntaslku mene.
Ohodnoceno: 0x

Od: knollova
Datum: 21.05.13 10:53

Pokud potřebujete znát cenu Vaší nemovitosti určitě se podívejte na stránky http:// www.odhadonline.cz. Naleznete zde i další užitečné informace.

Od: fribble*
Datum: 15.05.13 11:45

Je to dost málo informací - střešní krytina, vytápění, inž. sítě, přístup...? Pro pojištění na tzv. "novou cenu", tj. znovuobnovení to chce spíš stavební firmu než odhadce. Z mých zkušeností cca 3,5-4 mil.Kč.

Datum: 15.05.13 13:33

Dle zadaných údajů na mě moje kalkulačka vyplyvla minimální pojistnou částku 3 433 500. Takže cca 3,5 mil a výše dle provedení.

Ohodnoceno: 2x

Od: michalp
Datum: 15.05.13 14:31

Děkuji za odpovědi. K Vaším dotazům, před pár 4 lety jsme prováděli rekonstrukci. Vybudovalo se a zateplilo podkroví, nová střecha, pálené střešní tašky, nové vnitřní rozvody (elektrika, voda, ústřední topení, nové radiatory, okna, dveře..). Vytápění a ohřev vody je vlastním kotlem na plyn. Zde mám ale dojem, že kotel a podobná zařízení spadají do vybavení budovy (aneb pojišťovny tvrdí, že vše co se dá odnést, není součástí budovy).

Michal

Datum: 15.05.13 16:03

K nemovitosti patří vše, co je s ní pevně spojené, tedy i kotel. Obrazně řečeno, vemte dům, zaklepejte a to co vypadne je domácnost, co zůstane je nemovitost. Paradox: volně položený koberec je domácnost, přilepený je součástí nemovitosti.

doplněno 15.05.13 22:47:

Michale, z Vás bude mít každý pojišťovák radost. Sám si vymýšlíte katastrofické scénáře, on je podpoří a vylepší a budete platit jak mourovatej a nebudete ani vědět za co.Problematika je hodně široká a tady to nevyřešíte.Na poslední dotaz ohledně sousedova domu, který chytne od Vašeho. Varianty. 1.Váš dům chytil od blesku. Nezodpovídáte, soused si hradí ze svého. 2.Váš dům chytil od elektroinstalace v domě. Sousedovi se hradí z pojištění odpovědnosti z vlastnictví nemovitosti. 3. Váš dům chytil od vařiče.Sousedovi se hradí z pojištění odpovědnosti v běžném životě

Datum: 15.05.13 16:56

To je také dobrá metoda pro určování. Vrátím-li se tedy zpět, myslíte si, že částka 5 mil. na znovuvýstavbu domu bude stačit? Předpokládejme totální zničení domu. Ještě jedno info, dům je v ostatní zástavbě, tzn. byly by nutné i podpěry sousedních domů apod. Pokud je zde případně likvidátor podobných škod, rád bych se poučil, jak se taková škoda pak likviduje, jaké jsou praktické zkušenosti, škody apod. - např. co když vyhoří a spadne sousední dům? Tam by šla škoda z mé odpovědnosti, ale jak velkou ji stanovit..?

Díky, M.

Datum: 16.05.13 00:04

Nejlepším pojištěním je žádné pojištění. Pojistit dům se vyplatí, pokud ho plánujete "nešťastnou náhodou" vyhodit do vzduchu. Pokud víte, že má dům nestabilní podloží a hrozí jeho zřícení, nemá cenu ho pojišťovat - nedostal byste stejně nic.

Každá pojistka je o tom, že budete jen platit a v případě problémů nedostanete ani korunu. Ty pojistné smluvy sestavuje armáda právníků, vždy jsou napsány tak, aby pojišťovna nemusela plnit - znám pár případů. kde pojišťovna s pojištěným pěkně vyběhla. Sám si odpovězte - jaká je pravděpodobnost, že Vám něco zbourá dům do základů? Je mnohem lepší peníze na pojistku investovat do domu - tím pravděpodobnost škodní události značně snížíte a zároveň si investicemi zvednete cenu nemovitosti. Pravda je totíž taková, že celý život je o náhodě. Pokud budete mít smůlu, můžete se pojistit třeba i proti útoku mimozemšťanů, ale stejně Vás třeba za prvním rohem přejede šalina.

Datum: 16.05.13 08:41

Pro megacruiser: Ano ovšem, nerad bych pak ale dopadl tak, že budu prosit v televizi o finanční pomoc a v pozadí budou záběry doutnajících trosek. Ta pravděpodobnost je mnohem větší než si myslíte. Sebelepší investicí nikdy nenahradíte pojištění. Navíc byste musel radikálně změnit chování. Při odchodu vypínat elektriku a zavírat plyn. V noci nepoužívat žádné spotřebiče, neboť většina požáru vzniká od malých nabíječek, přes den byste musel na všechny spotřebiče dohlížet. A i kdyby jste toto vše dodržoval, v čase letních bouřek a Vaší nepřítomnosti byste mohl leda doufat, že do Vašeho domu neuhodí. Nicméně respektuji Váš názor.

Pro pckop: Máte pravdu, ale právě na ten nejhorší scénař se pojistka vytváří. Bohužel v praxi to většina lidí dělá obráceně. Nezacházím zde do paradoxu, že vyhoří celá ulice..

Děkuji všem za příspěvky, orientační odhad jsem si díky nim udělal.

Michal

Od: paw®
Datum: 16.05.13 09:23
Pokud k tomu pristupeje takto, tak jedina moznost pro vas je prenechat starost o nemovitost nekoku jinemu a byt v najmu. Clovek musi byt trochu realista a verit technologiim.
Dejtr si pak pozor na vlastni zneni smlouvy. Hromada pojistoven nabizi treba pojisteni proti padu letadla a pak neco opomiji. Co opimoji nevim z hlavy, ale vim ze to je statisticky vice pravdepodobne nez letadlo. Rikali v TV Nova, tak tomu verim .

Datum: 16.05.13 11:41

Já jsem realista. Je to součást mého povolání. Divil byste se, kolik požárů vzniká díky špatné technice. Můžete namítnout, že jsem tím ovlivněn a já říkám ano. A jsem za to rád. Mnoho lidí si ani neuvědomuje, jak mnoho rizik ohrožuje jejich nemovitost. V převážné většině z nich nejde jen o možnou škodu na majetku, ale hlavně o život. Například v poslední době evidujeme obrovský nárůst zahoření elektronických cigaret. Zde nastává otázka, jak se k tomu postaví pojišťovny do budoucna. Například u klasické cigarety, pokud s ní kuřák usne a vyhoří, pojišťovna neplní.

M.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.