Znepřístupnění do domu

Od: Datum: 15.05.13 09:45 odpovědí: 14 změna: 16.05.13 09:58

Dobrý den,bydlím u přítele v rodinném domě,kde příteli patří jedna šestina domu,ostatní patří jeho matce.Nyní přítel odjel a jeho matka mi zamkla barák a nechce mne do něj pustit s tím,že bez přítele v baráku nebudu.Přítel zde má trvalé bydliště a v baráku v jeho šestině mne chce.K tomu mne jeho matka nechala vysloveně na ulici s malým 7-mi letým dítětem.Já klíče od domu mám,ale ona strčila zevnitř klíč.Mohu,ač zde já trvalé bydliště nemám,zavolat v tomto případě policii,nebo je v právu přítelova matka?Děkuji za odpověď!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: myse®
Datum: 15.05.13 09:55
avatar

ať přijede přítel a pomůže vám. Podle mne jako cizí člověk bez trvalého bydliště, bez nájemní smlouvy si na policii nepomůže.

Nejlepší by bylo se s přítelem vzít a je to.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.05.13 09:59

Dobrý den, jste registrovaní partneři? Pokud nemáte trvalé/přechodné bydliště ve zmíněném domě, nebo někde hlášeno, že žijete ve společné domácnosti - třeba na sociálce, obávám se, že matka je v právu. Proč nezavoláte příteli, ať přijede a s matkou to vyřídí?

Nebo se zkuste obrátit na Policii, ať Vám alespň vydá věci( Vaše), třeba Vám nějak pomohou. Ale pvní věc, pokud nemáte žádné důkazy o pobytu, je kontaktovat přítele.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mowla*
Datum: 15.05.13 09:59

Myse má pravdu - bez jakéhokoli dokladu by se do domu mohl ´dobývat´ kdekdo... ;)

Další variantou by bylo zřídit si v domě trvalý pobyt a nebo nájemní smlouvu s přítelem.

doplněno 15.05.13 11:04:

A je takový problém nájemní smlouvu s přítelem uzavřít? ;)

Úředníci sociálky tyto vztahy řešit nebudou - "byli se tu podívat" - to ale nic nevypovídá o tom, jak se vztahy k ´bydlení´ od té doby, případně, změnily.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: alaska
Datum: 15.05.13 10:55

Na sociálce to vědí,že zde bydlím.Byli se tu dokonce podívat!Já bohužel ale nájemní smlouvu nemám.

Od: alaska
Datum: 15.05.13 11:43

Ne s přítelem samozřejmě nájemní smlouva uzavřít není sebemenší problém,jen nevím,zda stačí uzavřít ji pouze s přítelem na jeho šestinu,aniž by s tím musela souhlasit jeho matka...

Datum: 15.05.13 10:01
avatar

Dobrý den. Přítelova matka je v právu. Jste pro ní cizí člověk. Policie Vám nepomůže, musela byste prokázat, na základě čeho tam bydlíte (co Vás opravňuje ke vstupu do domu - nejste vlastník, ani nemáte smlouvu, na jejimž základě máte právo tam bydlet). Vy nemáte, bohužel, žádná práva a nedovoláte se nikde.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: asd*
Datum: 15.05.13 10:33

Pokud přítel vlastní ideální šestinu domu a souhlasí aby jste tam byla, tak vás matka musí pustit, příp. za asistence policie. Pokud je přítel nedostupný a nemáte to od něj písemně tak máte smůlu. V každém případě si hledejte jiné bydlení, takové vztahy v domě nejsou dobrá věc... Matce můžete pohrozit že půjdete na ubytovnou/ do hotelu a budete po ní vymáhat škodu - pokud přítel souhlasí s vaším pobytem tak to vymůžete.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 15.05.13 10:34

předpokládám, že jste si s jeho matkou nerozuměla. teď po celou dobu nevystrčí nos z baráku, aby jste se tam nedostala. pokud ano, tak šup dovnitř a zastrčit klíč a až přijede z bengama, tak ho vytáhněte. myslím si, že se Vám nic nestane, protože určitě máte svědky na to, že jste tam dosud pobývala, pak nebude o neoprávněném vniknutí řeč. pro příště tohle pořešit samostatným vchodem v samostatné byt.jednotce (úpravou domu)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.05.13 10:36
avatar

To dítě je vašeho přítele? Pokud ano, tak to by snad nějaký, minimálně morální, nárok na vstup do domu mělo. Být na vašem místě hledám si bydlení a necpu se tam kde mě něchtějí. Nechala vás na ulici a kde jste bydlela do této doby, nemáte rodiče? Počkejte až se přítel vrátí, sbalte si kufry a pokud chcete být spolu, odstěhujte se. Mimochodem odkud z té ulice píšete? Matka je v právu, vás do baráku pouštět nemusí.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.05.13 11:34
avatar

Alasko - ještě jsem se pozastavila nad tím dítětem, které zmiňujete, že s Vámi zůstalo na ulici. Předpokládám, že by babička své 7. leté vnouče na ulici nenechala a v době nepřítomnosti jeho otce, by se o něho postarala ona, pokud k Vám má jakékoli výhrady, nedůvěru, či Vás osobně v domě, bez přítomnosti syna, nesnese. V tomto bodě je to podivné, protože kdyby to bylo Vaše dítě, musela byste ho mít v 11ti. Viz. Váš dotaz z února letošního roku:

https://www.poradte.cz/spolec…746-kde-sehnat-brigadu.html#1

Ohodnoceno: 2x
 
Od: alaska
Datum: 15.05.13 11:46

Nezlobte se,ale to s tou brigádou jsem rozhodně nepsala já!To má někdo asi stejný nick!Mě je 39 let!A k tomu mému dítěti-je mu 7 let a přítel není jeho vlastním otcem,tudíž ani jeho matka není jeho babičkou!

Datum: 15.05.13 11:59
avatar

Milá "kapko" to jsem si oddychla, já už si začínala myslet, že takle nedůvěřivě zkoumám dotazy jen já, je to přesně to co už jsem zde psala, jsem pro aby všichni byli registrovaní a mohli mít jen jeden nick. Pokud zde může být sedum neregistrovaných se stejným nickem je to potom k zbláznění a je těžké se v tom zorientovat. L

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alaska
Datum: 15.05.13 12:07

Tak to já nevím,že už zde je nějaká Alaska...já měla pocit,že ač se kamkoli registruji pod nějakým nickem,tak pokud už stejný nick existuje,že mě to upozorní a nepustí dál...ale oprvdu mi není 18 let (kéž by bylo...) a nehledám brigádu... :D

Od: alaska
Datum: 16.05.13 09:58

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.