Zateplení střechy

Od: Datum: 14.05.13 07:41 odpovědí: 3 změna: 15.05.13 06:34

Dobrý den, mam dotaz, chci zateplit střechu jedna strana je nová a skladba je trámy, paropropustná folie,svislé latě,osb desky,folie pod šindel a šindel a druhá strana je stará a je to trámy, prkna,papírová lepenka a eternit a jde mi o to jestli na té staré straně dávat paropropustnou folii nebo ne, prosím poradte se skladbou. Děkuji.

doplněno 14.05.13 14:35:

Plán je takový nad půlštokem probourat mezeru cca 4cm a od štítu až dolů k okapům přibít paropropustnou kntaktní folii zboku k trámům cca 4cm od prken, na spodku udělat podbití a ukončit mříškou a u štítu bych si od pokrývače nechal zabudovat místo šablony eternitu, odvětrávací šablonu zhruba po metru, pak pod paropropustnou folii mezi trámy vložil 10cm izolace issover kašírovanou-prý je lepší, pak pod krovy dalších 10cm izolace vodorovně a na krokevní závěsy dal vodorovně cd profily na ně parotěsku a sádrokartón. Je tato skladba správně nebo má být něco jinak?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: fribble*
Datum: 14.05.13 11:14

Pod lepenku dávat folii jsou vyhozené peníze, lepenka paroproustná není.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.05.13 16:50
avatar

kjurda, nevím zdali toto neřešíme spolu na jiné poradně

postup v doplnění máte skoro OK.

isover kašírovaný je zbytečnost, použijte hlavně izolaci s nízkou lambdou. 20 cm je žalostně málo.

Jak budete mít vyřešeno odvětrání izolace u hřebene?

doplněno 15.05.13 21:14:

kašírovaná izolace je taková, která má na sobě z vnitřní strany textílii, která nevylepšuje lambdu. Odvětrání se snažíte vyřešit špatně. musí být odvětrání větrací taškou, která odvětrá prostor mezi OSB deskou a krytinou, druhé odvětrání musí být mezi difuzní membránou a podbitím.

Izolaci doporučuji buď čedičovou Isover Orsík s lambdou 0,039

nebo climowool DF 1 se stejnou lambdu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kjurda*
Datum: 15.05.13 06:34

milancukrar, ne ne neřešíme, ale chtěl jsme se Vás zeptat i na moji druhou otázku na té to poradně ohledně přibetonování kamenného pískovcového základu. Když je isover kašírovaný zbytečnost, co mi poradíte za izolaci, to že je kašírovaný právě zlepšuje tu lambdu a nemusí být taková síla nebo ne? Jinak o odvětrání jsem psal v postupu nechám si od pokrývače vyměnit klasickou šablonu eternitu za provětrávací samozřěmě s tím že bude muset proříznout papírovou lepenku, prkenné bednění a nák to zajistit proti zatékání do toho se nebudu pouštět sám tak snad to nebude zlobit, bojím se zatékání jak se jednou šáhne do staré střechy nikdy to není úplně ono. Tu to šablonu nechám dát do každé mezery mezi trámy.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.