Skladba podlah v 1. patře RD

Od: Datum: 13.05.13 20:53 odpovědí: 5 změna: 15.05.13 17:19

Zdravím všechny! Připravuji rekonstrukci starého RD a řeším optimální skladbu podlah v prvním patře, kde budou 3 obytné místnoti - pracovna, a dva pokoje (dětské). V současné době jsou tam klasické dřevěné podlahy vysypané škvárou či co je to za bordel, zaklopené prkny a na nich je pak finální podlahová krytina. Ze strany přízemí plánuji sundat rákosové stropy a udělat nové snížené z SDK plus něco (cca 60mm) vaty na zlepšení zvukové izolace. Otázkou je co s vrstvami výše.

Mám navrženo vybrat zásyp a pak následující skladbu: 12mm OSB mezi trámy na spodní prkna, 60mm vaty mezi trámy, záklop buď z původních prken nebo z 18mm OSB a na závěr sádrovláknité desky s minerální krojčejovou izolací na spodku (tl. 30mm). Na to potom finální krytina. Skladba jistě bude plnit svůj účel, ale trošku mě děsí cena, především té poslední vrstvy. Např. Fermacell desky s minerálem na spodku stojí přes 600 Kč/m2 a celkem se cena základního materiálu šplhá při této skladbě k 1000 Kč/m2.

Předně mi vrtá hlavou zda nenechat v podlahách zásyp a jen nepoložit třeba OSB s mirelonem na současná prkna pro srovnání. Druhou variantou je udělat novou skladbu dle návrhu, ale na místo sádrovláknitých desek s krojčejovou izolací dát třeba Steprock HD a další vrstvu OSB. Co byste navrhovali jako vhodnější? A jaké jsou vlasně přednosti sádrovláknitých desek oproti OSB?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 13.05.13 21:01
avatar

Vyndat přebytečný bordel, asi 10cm pod úroveň finální čisté podlahy. Na to Liapor(7,5mm) a dvě vrstvy desek Durelis 15mm...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.13 23:32
avatar

Ušetři si co nejvíc stěhování bordelu,který ti tam předchůdci pracně nahromadili.Ta zavážka je vlastně docela slušná zvuková izolace.Pokud ten strop otevřeš,otevřeš přístup i hluku.Položil bych na stávající prkna desky Rigidur,která bych na ně přilepil.Nevyjde to dráž,než OSB desky a můžeš hned položit lino.(přebrousit spoje.)Pokud bys pokládal plovoučku,tak ten Mirelon jen pod ni.Ještě lepší by ale byla 5 mm Hobra.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 14.05.13 06:55

tahle otázka je tu jedna z nejpoužívanějších, tím pádem je tu na ní i dostatečný počet odpovědí

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xpj*
Datum: 15.05.13 09:27

Právě jsme v průběhu řešení podobného problému a uděláme 2cm hobra + podlahová deska Fermacell 2E11.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.05.13 17:19
avatar

Blahopreji.Jen ještě pořešte cenu mezi rigidurem a fermacelem.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.